EVRIKA INTERNATIONAL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 27 februarie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- EVRIKA INTERNATIONAL S.R.L.
- CUI
- 47716597
- Nr. înmatriculare
- J2023000682131
- EUID
- ROONRC.J2023000682131
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 februarie 2023
Sediu social
- Adresă
- PICTOR NICOLAE GRIGORESCU, nr. 25, CAMERA NR.1, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
- Cod poștal
- 900636
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.02.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- PREDA RADU ADRIAN EMILIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 73 din 423 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4791, județul Constanța, peste 83% dintre firmele clasei. Locul 6.213 din 26.023 în tot județul, și locul 9.592 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 9%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 805.682 lei | 5.102 lei | 1 | 623.339 lei | 288.899 lei | 334.440 lei |
| 2024 | 886.501 lei | 297.807 lei | 1 | 539.451 lei | 154.558 lei | 384.893 lei |
| 2023 | 263.800 lei | 86.815 lei | 1 | 149.320 lei | 62.305 lei | 87.015 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 805.682 lei
- Venituri totale
- 801.146 lei
- Cheltuieli totale
- 776.070 lei
- Profit brut
- 25.076 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.102 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 69.018 lei
- Active circulante
- 554.321 lei
- Stocuri
- 357.277 lei
- Creanțe
- 124.366 lei
- Casa și conturi la bănci
- 72.678 lei
- Datorii
- 288.899 lei
- Capitaluri
- 334.440 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 886.501 lei
- Venituri totale
- 892.385 lei
- Cheltuieli totale
- 572.799 lei
- Profit brut
- 319.586 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 297.807 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 539.451 lei
- Stocuri
- 254.387 lei
- Creanțe
- 140.279 lei
- Casa și conturi la bănci
- 144.785 lei
- Datorii
- 154.558 lei
- Capitaluri
- 384.893 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 263.800 lei
- Venituri totale
- 264.791 lei
- Cheltuieli totale
- 161.355 lei
- Profit brut
- 103.436 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 86.815 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 149.320 lei
- Stocuri
- 71.301 lei
- Creanțe
- 68.830 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.189 lei
- Datorii
- 62.305 lei
- Capitaluri
- 87.015 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4612 · Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea (CAEN Rev.3)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4763 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive (CAEN Rev.3)
- 4764 · Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor (CAEN Rev.3)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN Rev.3)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN Rev.3)
- 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN Rev.3)
- 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului