EUROPROTECT CONSULT SSM SU SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 6, înmatriculată la 23 octombrie 2008.
Identitate
- Denumire legală
- EUROPROTECT CONSULT SSM SU SRL
- CUI
- 24643143
- Nr. înmatriculare
- J2008018091407
- EUID
- ROONRC.J2008018091407
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 octombrie 2008
Sediu social
- Adresă
- Str. Lt. Gheorghe Saidac, nr. 6, bl. 34, sc. D, et. 4, ap. 65, București Sectorul 6, București
- Localitate
- București Sectorul 6, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 27 oct)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 6 mar)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.10.2008
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- IVAN CĂTĂLIN-IONEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 125 din 423 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7499, municipiul București, peste 71% dintre firmele clasei. Locul 43.323 din 132.982 în tot județul, și locul 21.581 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 15%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 495.074 lei | 191.443 lei | 3 | 1.072.538 lei | 708.616 lei | 364.194 lei |
| 2024 | 429.402 lei | 172.511 lei | 3 | 929.044 lei | 756.426 lei | 172.751 lei |
| 2023 | 624.501 lei | 283.292 lei | 3 | 785.446 lei | 501.969 lei | 283.532 lei |
| 2022 | 744.845 lei | 376.203 lei | 2 | 701.557 lei | 325.699 lei | 376.443 lei |
| 2021 | 889.893 lei | 212.305 lei | 1 | 447.798 lei | 92.179 lei | 355.634 lei |
| 2020 | 241.316 lei | 128.610 lei | 1 | 213.367 lei | 70.439 lei | 143.328 lei |
| 2019 | 129.271 lei | 60.454 lei | 1 | 189.724 lei | 40.588 lei | 149.197 lei |
| 2018 | 102.601 lei | 52.838 lei | 1 | 137.077 lei | 48.334 lei | 88.743 lei |
| 2017 | 40.395 lei | 19.282 lei | 1 | 45.952 lei | 10.047 lei | 35.905 lei |
| 2016 | 37.483 lei | 16.383 lei | 1 | 26.545 lei | 9.922 lei | 16.623 lei |
| 2015 | 25.646 lei | 8.166 lei | 1 | 24.895 lei | 8.197 lei | 16.698 lei |
| 2014 | 22.607 lei | 6.580 lei | 1 | 24.386 lei | 15.854 lei | 8.532 lei |
| 2013 | 13.903 lei | 1.543 lei | 1 | 23.127 lei | 21.175 lei | 1.952 lei |
| 2012 | 17.574 lei | 3.001 lei | 1 | 18.338 lei | 17.929 lei | 409 lei |
| 2011 | 21.202 lei | 4.966 lei | 1 | 21.177 lei | 23.769 lei | -2.592 lei |
| 2010 | 14.281 lei | -1.063 lei | 2 | 5.594 lei | 13.152 lei | -7.558 lei |
| 2009 | 2.050 lei | -5.575 lei | 1 | 1.666 lei | 8.161 lei | -6.495 lei |
| 2008 | — | -1.120 lei | 1 | 623 lei | 1.543 lei | -920 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 495.074 lei
- Venituri totale
- 495.661 lei
- Cheltuieli totale
- 294.697 lei
- Profit brut
- 200.964 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 191.443 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 347.637 lei
- Active circulante
- 724.901 lei
- Stocuri
- 82.797 lei
- Creanțe
- 126.176 lei
- Casa și conturi la bănci
- 515.928 lei
- Datorii
- 708.616 lei
- Capitaluri
- 364.194 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 429.402 lei
- Venituri totale
- 429.675 lei
- Cheltuieli totale
- 248.809 lei
- Profit brut
- 180.866 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 172.511 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 389.071 lei
- Active circulante
- 539.973 lei
- Stocuri
- 82.797 lei
- Creanțe
- 104.927 lei
- Casa și conturi la bănci
- 352.249 lei
- Datorii
- 756.426 lei
- Capitaluri
- 172.751 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 624.501 lei
- Venituri totale
- 625.329 lei
- Cheltuieli totale
- 335.790 lei
- Profit brut
- 289.539 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 283.292 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 434.995 lei
- Active circulante
- 350.451 lei
- Stocuri
- 82.797 lei
- Creanțe
- 115.242 lei
- Casa și conturi la bănci
- 152.412 lei
- Datorii
- 501.969 lei
- Capitaluri
- 283.532 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 744.845 lei
- Venituri totale
- 744.983 lei
- Cheltuieli totale
- 361.330 lei
- Profit brut
- 383.653 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 376.203 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.689 lei
- Active circulante
- 692.868 lei
- Stocuri
- 80.289 lei
- Creanțe
- 329.040 lei
- Casa și conturi la bănci
- 283.539 lei
- Datorii
- 325.699 lei
- Capitaluri
- 376.443 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 889.893 lei
- Venituri totale
- 889.976 lei
- Cheltuieli totale
- 668.772 lei
- Profit brut
- 221.204 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 212.305 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.597 lei
- Active circulante
- 443.201 lei
- Stocuri
- 12.020 lei
- Creanțe
- 26.803 lei
- Casa și conturi la bănci
- 404.378 lei
- Datorii
- 92.179 lei
- Capitaluri
- 355.634 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 241.316 lei
- Venituri totale
- 241.372 lei
- Cheltuieli totale
- 110.432 lei
- Profit brut
- 130.940 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 128.610 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 14.209 lei
- Active circulante
- 199.158 lei
- Stocuri
- 16.846 lei
- Creanțe
- 16.809 lei
- Casa și conturi la bănci
- 165.503 lei
- Datorii
- 70.439 lei
- Capitaluri
- 143.328 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 129.271 lei
- Venituri totale
- 129.666 lei
- Cheltuieli totale
- 67.917 lei
- Profit brut
- 61.749 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 60.454 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.584 lei
- Active circulante
- 164.140 lei
- Stocuri
- 16.847 lei
- Creanțe
- 11.016 lei
- Casa și conturi la bănci
- 136.277 lei
- Datorii
- 40.588 lei
- Capitaluri
- 149.197 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 102.601 lei
- Venituri totale
- 102.613 lei
- Cheltuieli totale
- 47.666 lei
- Profit brut
- 54.947 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 52.838 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 33.613 lei
- Active circulante
- 103.464 lei
- Stocuri
- 16.846 lei
- Creanțe
- 13.715 lei
- Casa și conturi la bănci
- 72.903 lei
- Datorii
- 48.334 lei
- Capitaluri
- 88.743 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 40.395 lei
- Venituri totale
- 40.397 lei
- Cheltuieli totale
- 19.904 lei
- Profit brut
- 20.493 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 19.282 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.108 lei
- Active circulante
- 40.844 lei
- Stocuri
- 16.847 lei
- Creanțe
- 5.515 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.482 lei
- Datorii
- 10.047 lei
- Capitaluri
- 35.905 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 37.483 lei
- Venituri totale
- 37.484 lei
- Cheltuieli totale
- 19.976 lei
- Profit brut
- 17.508 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.383 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.159 lei
- Active circulante
- 25.386 lei
- Stocuri
- 16.847 lei
- Creanțe
- 2.072 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.467 lei
- Datorii
- 9.922 lei
- Capitaluri
- 16.623 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 25.646 lei
- Venituri totale
- 25.646 lei
- Cheltuieli totale
- 16.710 lei
- Profit brut
- 8.936 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.166 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.391 lei
- Active circulante
- 23.504 lei
- Stocuri
- 18.040 lei
- Creanțe
- 2.338 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.126 lei
- Datorii
- 8.197 lei
- Capitaluri
- 16.698 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 22.607 lei
- Venituri totale
- 22.617 lei
- Cheltuieli totale
- 15.358 lei
- Profit brut
- 7.259 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.580 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.623 lei
- Active circulante
- 22.763 lei
- Stocuri
- 16.847 lei
- Creanțe
- 2.780 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.136 lei
- Datorii
- 15.854 lei
- Capitaluri
- 8.532 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.903 lei
- Venituri totale
- 13.925 lei
- Cheltuieli totale
- 11.964 lei
- Profit brut
- 1.961 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.543 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.855 lei
- Active circulante
- 21.272 lei
- Stocuri
- 16.846 lei
- Creanțe
- 2.271 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.155 lei
- Datorii
- 21.175 lei
- Capitaluri
- 1.952 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2012 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 17.574 lei
- Venituri totale
- 17.670 lei
- Cheltuieli totale
- 14.140 lei
- Profit brut
- 3.530 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.001 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 18.338 lei
- Stocuri
- 13.892 lei
- Creanțe
- 3.152 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.294 lei
- Datorii
- 17.929 lei
- Capitaluri
- 409 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2011 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 21.202 lei
- Venituri totale
- 21.215 lei
- Cheltuieli totale
- 15.612 lei
- Profit brut
- 5.603 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.966 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 21.177 lei
- Stocuri
- 16.507 lei
- Creanțe
- 2.859 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.811 lei
- Datorii
- 23.769 lei
- Capitaluri
- -2.592 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 14.281 lei
- Venituri totale
- 14.304 lei
- Cheltuieli totale
- 13.706 lei
- Profit brut
- 598 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 1.063 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 5.594 lei
- Stocuri
- 1.841 lei
- Creanțe
- 3.651 lei
- Casa și conturi la bănci
- 102 lei
- Datorii
- 13.152 lei
- Capitaluri
- -7.558 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.050 lei
- Venituri totale
- 2.050 lei
- Cheltuieli totale
- 6.158 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 4.108 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 5.575 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.666 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.406 lei
- Casa și conturi la bănci
- 260 lei
- Datorii
- 8.161 lei
- Capitaluri
- -6.495 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- 1.120 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 1.120 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 1.120 lei
- Active imobilizate
- 443 lei
- Active circulante
- 180 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 180 lei
- Datorii
- 1.543 lei
- Capitaluri
- -920 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 256 de cumpărături directe, de la 78 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 2,0 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Consiliul Judetean Dambovita2 atribuiri · cel mult 216 mii lei
- Serviciul de Telecomunicatii Speciale2 atribuiri · cel mult 191 mii lei
- INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA "CPT.PUICA NICOLAE" AL JUDETULUI ARGESo atribuire · cel mult 189 mii lei
- Institutul National de Medicina Legala Mina Minovici13 atribuiri · cel mult 171 mii lei
- Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta General Magheru al Judetului Valcea3 atribuiri · cel mult 149 mii lei
- Comisia Nationala de Strategie si Prognoza8 atribuiri · cel mult 102 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii de consultanta in domeniul SSM SU
2.000 lei · TEATRUL TINERETULUI METROPOLIS · CPV 71317000-3 Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de protectie si prevenire SSM si SU precum si de protectie civila - Situatii de urgenta
24.000 lei · ARTE SI EVENIMENTE URBANE BUCURESTI · CPV 71317000-3 Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de consultanta SSM SU
3.540 lei · AGENTIA ROMANA PENTRU INVESTITII SI COMERT EXTERIOR · CPV 71317000-3 Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de consultanta in domeniul SSM SU UNITATE PROTEJATA
13.930 lei · UNIVERSITATEA NATIONALA DE EDUCATIE FIZICA SI SPORT · CPV 71317000-3 Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de consultanta in domeniul SSM SU
14.000 lei · TEATRUL TINERETULUI METROPOLIS · CPV 71317000-3 Servicii de consultanta in protectia contra riscurilor si in controlul riscurilor (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 4 ianuarie 2021 și 3 iulie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Reactivată fiscal de ANAF
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Înregistrări mai vechi (8)
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului