EUROLAND SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgu Jiu, înmatriculată la 23 ianuarie 2003.
Identitate
- Denumire legală
- EUROLAND SRL
- CUI
- 15152635
- Nr. înmatriculare
- J18/32/2003
- EUID
- ROONRC.J18/32/2003
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 ianuarie 2003
Sediu social
- Adresă
- MĂRGĂRITARULUI, nr. 25, Municipiul Târgu Jiu, Gorj
- Localitate
- Municipiul Târgu Jiu, Gorj
- Cod poștal
- 210223
Contact
- Telefon
- 0726 212 780
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 14 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 14 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 03.09.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- OPREA COSTEL-MARIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 188 din 371 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Gorj, peste 50% dintre firmele clasei. Locul 3.734 din 8.675 în tot județul, și locul 1.891 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 37%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 232.821 lei | 31.476 lei | 2 | 60.358 lei | 28.282 lei | 32.076 lei |
| 2024 | 369.305 lei | -16.155 lei | 2 | 87.810 lei | 29.658 lei | 58.152 lei |
| 2023 | 260.069 lei | 31.205 lei | 2 | 178.377 lei | 19.092 lei | 159.285 lei |
| 2022 | 655.464 lei | 68.494 lei | 4 | 204.364 lei | 10.283 lei | 194.081 lei |
| 2021 | 808.000 lei | 226.848 lei | 5 | 244.793 lei | 19.207 lei | 225.586 lei |
| 2020 | 31.670 lei | -42.411 lei | 1 | 12.115 lei | 13.377 lei | -1.262 lei |
| 2019 | 106.157 lei | -40.830 lei | 2 | 46.173 lei | 5.024 lei | 41.149 lei |
| 2018 | 168.661 lei | 64.850 lei | 2 | 95.613 lei | 13.634 lei | 81.979 lei |
| 2017 | 135.990 lei | 34.188 lei | 2 | 21.831 lei | 4.702 lei | 17.129 lei |
| 2016 | 76.742 lei | 20.108 lei | 2 | 7.000 lei | 24.059 lei | -17.059 lei |
| 2015 | — | -200 lei | 0 | 61 lei | 37.229 lei | -37.168 lei |
| 2014 | 0 lei | -751 lei | — | 61 lei | 37.029 lei | -36.968 lei |
| 2013 | 0 lei | -200 lei | 0 | 12 lei | 36.229 lei | -36.217 lei |
| 2012 | 0 lei | -100 lei | 0 | 12 lei | 36.029 lei | -36.017 lei |
| 2011 | 0 lei | -100 lei | — | 12 lei | 35.928 lei | -35.916 lei |
| 2010 | — | -220 lei | — | 12 lei | 35.829 lei | -35.817 lei |
| 2009 | 17.317 lei | -3.837 lei | 1 | 12 lei | 35.609 lei | -35.597 lei |
| 2008 | 36.668 lei | -6.194 lei | 2 | 3.352 lei | 35.112 lei | -31.760 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 232.821 lei
- Venituri totale
- 233.147 lei
- Cheltuieli totale
- 199.390 lei
- Profit brut
- 33.757 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 31.476 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 48.307 lei
- Active circulante
- 12.051 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 11.542 lei
- Casa și conturi la bănci
- 509 lei
- Datorii
- 28.282 lei
- Capitaluri
- 32.076 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 369.305 lei
- Venituri totale
- 369.329 lei
- Cheltuieli totale
- 380.421 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 11.092 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 16.155 lei
- Active imobilizate
- 67.577 lei
- Active circulante
- 20.233 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.381 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.852 lei
- Datorii
- 29.658 lei
- Capitaluri
- 58.152 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 260.069 lei
- Venituri totale
- 275.418 lei
- Cheltuieli totale
- 241.738 lei
- Profit brut
- 33.680 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 31.205 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.184 lei
- Active circulante
- 172.193 lei
- Stocuri
- 767 lei
- Creanțe
- 158.091 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.335 lei
- Datorii
- 19.092 lei
- Capitaluri
- 159.285 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
- 4519 · Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 4931 · Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători (CAEN Rev.2)
- 4932 · Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 26 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.