EUROCONNECTION SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Budești, Comuna Budești, înmatriculată la 27 mai 1999.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- EUROCONNECTION SRL
- CUI
- 11819923
- Nr. înmatriculare
- J38/166/1999
- EUID
- ROONRC.J38/166/1999
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 mai 1999
Sediu social
- Adresă
- Com. BUDESTI, Sat Budești, Comuna Budești, Vâlcea
- Localitate
- Sat Budești, Comuna Budești, Vâlcea
- Cod poștal
- 1010
Contact
- Telefon
- 0250 714 310
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 458.047 lei.
- Obligații principale
- 334.709 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 123.338 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Faliment
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 192.743 lei | 87.924 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 110.094 lei | 25.227 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | 956 lei | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 31.872 lei | 9.231 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Vâlcea →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- EVILEX IPURL — lichidator provizoriu
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 lei | -1.851 lei | — | 1.231.446 lei | 3.220.755 lei | -1.989.309 lei |
| 2024 | — | -29.911 lei | 1 | 1.231.446 lei | 3.218.903 lei | -1.987.457 lei |
| 2023 | — | -56.734 lei | 1 | 1.235.119 lei | 3.192.665 lei | -1.957.546 lei |
| 2022 | — | -83.085 lei | 2 | 1.271.130 lei | 3.171.941 lei | -1.900.811 lei |
| 2021 | 13.800 lei | -118.246 lei | 2 | 1.335.041 lei | 3.152.767 lei | -1.817.726 lei |
| 2020 | 245.307 lei | -727.632 lei | 1 | 1.411.469 lei | 3.110.949 lei | -1.699.480 lei |
| 2019 | 232.346 lei | -867.903 lei | 1 | 2.143.720 lei | 3.011.383 lei | -867.663 lei |
| 2018 | 535.646 lei | -81.675 lei | 6 | 3.751.598 lei | 3.090.877 lei | 660.721 lei |
| 2017 | 2.132.286 lei | 108.658 lei | 6 | 3.890.846 lei | 3.148.450 lei | 742.396 lei |
| 2016 | 2.484.772 lei | 24.327 lei | 7 | 3.469.026 lei | 2.669.507 lei | 799.519 lei |
| 2015 | 1.981.696 lei | 28.709 lei | 8 | 2.975.856 lei | 2.200.664 lei | 775.192 lei |
| 2014 | 1.385.620 lei | 7.187 lei | 8 | 2.629.870 lei | 1.890.166 lei | 739.704 lei |
| 2013 | 893.696 lei | -699.091 lei | 8 | 2.489.275 lei | 1.756.759 lei | 732.516 lei |
| 2012 | 2.021.293 lei | -178.330 lei | 9 | 2.594.090 lei | 1.162.483 lei | 1.431.607 lei |
| 2011 | 3.036.771 lei | 666.465 lei | 9 | 3.034.856 lei | 1.424.919 lei | 1.609.937 lei |
| 2010 | 2.329.976 lei | 428.330 lei | 9 | 2.283.433 lei | 1.331.733 lei | 951.700 lei |
| 2009 | 1.818.145 lei | -36.119 lei | 7 | 2.004.948 lei | 1.481.578 lei | 523.370 lei |
| 2008 | 2.830.410 lei | 557.217 lei | 10 | 2.066.923 lei | 1.521.434 lei | 559.489 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 1.851 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.851 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.851 lei
- Active imobilizate
- 698.596 lei
- Active circulante
- 532.850 lei
- Stocuri
- 5.690 lei
- Creanțe
- 522.302 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.858 lei
- Datorii
- 3.220.755 lei
- Capitaluri
- -1.989.309 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 29.911 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 29.911 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 29.911 lei
- Active imobilizate
- 698.596 lei
- Active circulante
- 532.850 lei
- Stocuri
- 5.690 lei
- Creanțe
- 522.302 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.858 lei
- Datorii
- 3.218.903 lei
- Capitaluri
- -1.987.457 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 56.734 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 56.734 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 56.734 lei
- Active imobilizate
- 702.269 lei
- Active circulante
- 532.850 lei
- Stocuri
- 5.690 lei
- Creanțe
- 522.302 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.858 lei
- Datorii
- 3.192.665 lei
- Capitaluri
- -1.957.546 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 0113 · Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor (CAEN Rev.2)
- 0119 · Cultivarea altor plante din culturi nepermanente (CAEN Rev.2)
- 0121 · Cultivarea strugurilor (CAEN Rev.2)
- 0124 · Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase (CAEN Rev.2)
- 0125 · Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi (CAEN Rev.2)
- 0126 · Cultivarea fructelor oleaginoase (CAEN Rev.2)
- 0129 · Cultivarea altor plante permanente (CAEN Rev.2)
- 0130 · Cultivarea plantelor pentru înmulțire (CAEN Rev.2)
- 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.2)
- 0163 · Activități după recoltare (CAEN Rev.2)
- 0164 · Pregătirea semințelor (CAEN Rev.2)
- 1039 · Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4622 · Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor (CAEN Rev.2)
- 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.2)
- 011 · cod neînregistrat în nomenclatorul ONRC (CAEN Rev.1)
Istoric
- Stare
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)
- faliment (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: faliment
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.