EURO ALEXCAT CONSTRUCT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Budeasa Mare, Comuna Budeasa, înmatriculată la 14 februarie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- EURO ALEXCAT CONSTRUCT SRL
- CUI
- 32788820
- Nr. înmatriculare
- J3/216/2014
- EUID
- ROONRC.J3/216/2014
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 februarie 2014
Sediu social
- Adresă
- nr. 65, Sat Budeasa Mare, Comuna Budeasa, Argeș
- Localitate
- Sat Budeasa Mare, Comuna Budeasa, Argeș
- Cod poștal
- 117156
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 15 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.02.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- STEREA NARCIS-NICOLAE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 34 din 69 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4399, județul Argeș, peste 52% dintre firmele clasei. Locul 8.073 din 20.151 în tot județul, și locul 2.724 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 14%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 343.532 lei | 4.445 lei | 5 | 104.800 lei | 183.335 lei | -78.535 lei |
| 2024 | 400.327 lei | 6.860 lei | 7 | 96.267 lei | 179.247 lei | -82.980 lei |
| 2023 | 430.436 lei | 4.888 lei | 8 | 112.129 lei | 201.968 lei | -89.839 lei |
| 2022 | 255.021 lei | -95.047 lei | 8 | 114.592 lei | 198.786 lei | -84.193 lei |
| 2021 | 650.989 lei | 195.357 lei | 9 | 374.601 lei | 188.753 lei | 185.848 lei |
| 2020 | 349.549 lei | -21.201 lei | 7 | 186.025 lei | 195.534 lei | -9.509 lei |
| 2019 | 197.187 lei | 46.489 lei | 3 | 158.442 lei | 127.750 lei | 30.692 lei |
| 2018 | 27.680 lei | -33.046 lei | 4 | 89.733 lei | 105.530 lei | -15.797 lei |
| 2017 | 89.505 lei | 6.475 lei | 5 | 135.662 lei | 118.413 lei | 17.249 lei |
| 2016 | 132.597 lei | 21.866 lei | 4 | 102.612 lei | 91.838 lei | 10.774 lei |
| 2015 | 121.492 lei | 50.534 lei | 5 | 132.568 lei | 121.834 lei | 10.734 lei |
| 2014 | 94.829 lei | 41.014 lei | 4 | 53.394 lei | 53.194 lei | 200 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 343.532 lei
- Venituri totale
- 359.468 lei
- Cheltuieli totale
- 348.675 lei
- Profit brut
- 10.793 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.445 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.469 lei
- Active circulante
- 96.331 lei
- Stocuri
- 13.636 lei
- Creanțe
- 57.404 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.291 lei
- Datorii
- 183.335 lei
- Capitaluri
- -78.535 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 400.327 lei
- Venituri totale
- 460.847 lei
- Cheltuieli totale
- 444.512 lei
- Profit brut
- 16.335 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.860 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 96.267 lei
- Stocuri
- 12.569 lei
- Creanțe
- 53.287 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.411 lei
- Datorii
- 179.247 lei
- Capitaluri
- -82.980 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 430.436 lei
- Venituri totale
- 430.468 lei
- Cheltuieli totale
- 421.276 lei
- Profit brut
- 9.192 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.888 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 112.129 lei
- Stocuri
- 12.304 lei
- Creanțe
- 80.886 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.939 lei
- Datorii
- 201.968 lei
- Capitaluri
- -89.839 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 12 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2024) · valoare însumată de cel mult 328 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- Comuna Cateasca (Primaria Cateasca)o atribuire · cel mult 328 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă
AMENAJARE ALEI IN COMUNA CATEASCA, JUDETUL ARGES
328.424 lei · Comuna Cateasca (Primaria Cateasca) · CPV 45233161-5 Lucrari de constructii de trotuare (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Argeș →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 4 decembrie 2024 și 4 decembrie 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 8211 · Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
- 8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului