ENUBENAL FASHION SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Bordușani, Comuna Săgeata, înmatriculată la 17 iunie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- ENUBENAL FASHION SRL
- CUI
- 36219002
- Nr. înmatriculare
- J10/663/2016
- EUID
- ROONRC.J10/663/2016
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 17 iunie 2016
Sediu social
- Adresă
- BORDUȘANI, nr. 31, Sat Bordușani, Comuna Săgeata, Buzău
- Localitate
- Sat Bordușani, Comuna Săgeata, Buzău
- Cod poștal
- 127528
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- sediu expirat (cod 2069, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 5 apr)
- Inactiv fiscal
- da (din 5 apr)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 17.06.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 624.341 lei.
- Obligații principale
- 468.740 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 155.601 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Insolvabil
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 282.073 lei | 102.684 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 133.446 lei | 37.831 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 53.221 lei | 15.086 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Buzău →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- SAFTA MARCELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Buzău; ultimul an depus este 2021.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | — | -375.592 lei | 5 | 497.985 lei | 335.377 lei | 162.608 lei |
| 2020 | 1.124.152 lei | 437.478 lei | 4 | 750.585 lei | 212.385 lei | 538.200 lei |
| 2019 | 890.864 lei | 100.521 lei | 6 | 231.396 lei | 130.675 lei | 100.721 lei |
| 2018 | 478.156 lei | 84.147 lei | 14 | 301.811 lei | 49.239 lei | 252.572 lei |
| 2017 | 416.100 lei | 168.224 lei | 11 | 429.327 lei | 260.903 lei | 168.424 lei |
| 2016 | 164.384 lei | 144.753 lei | 0 | 159.517 lei | 14.564 lei | 144.953 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 375.592 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 375.592 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 375.592 lei
- Active imobilizate
- 23.714 lei
- Active circulante
- 474.271 lei
- Stocuri
- 55.612 lei
- Creanțe
- 190.037 lei
- Casa și conturi la bănci
- 228.622 lei
- Datorii
- 335.377 lei
- Capitaluri
- 162.608 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.124.152 lei
- Venituri totale
- 1.124.153 lei
- Cheltuieli totale
- 672.359 lei
- Profit brut
- 451.794 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 437.478 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 23.714 lei
- Active circulante
- 726.871 lei
- Stocuri
- 55.612 lei
- Creanțe
- 189.861 lei
- Casa și conturi la bănci
- 481.398 lei
- Datorii
- 212.385 lei
- Capitaluri
- 538.200 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 890.864 lei
- Venituri totale
- 891.047 lei
- Cheltuieli totale
- 781.616 lei
- Profit brut
- 109.431 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 100.521 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.345 lei
- Active circulante
- 230.051 lei
- Stocuri
- 16.660 lei
- Creanțe
- 182.290 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.101 lei
- Datorii
- 130.675 lei
- Capitaluri
- 100.721 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.2)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.2)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- funcțiune (8 iul → prezent)
- sediu expirat (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: sediu expirat
2023
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înregistrare în scopuri de TVA
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului