ENOS PROFESIONAL SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 25 martie 2010.
Identitate
- Denumire legală
- ENOS PROFESIONAL SRL
- CUI
- 26704310
- Nr. înmatriculare
- J2010003188401
- EUID
- ROONRC.J2010003188401
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 martie 2010
Sediu social
- Adresă
- Comana, nr. 11, sc. 1, et. 2, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 11273
Contact
- Telefon
- 0723 027 368
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 26 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 29 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 16.02.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CIREASA CLAUDIU - EUGEN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 205 din 1.313 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4321, municipiul București, peste 84% dintre firmele clasei. Locul 16.520 din 132.176 în tot județul, și locul 21.514 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 13%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.560.718 lei | 771.438 lei | 3 | 2.231.679 lei | 1.440.873 lei | 771.678 lei |
| 2024 | 2.256.807 lei | 1.022.966 lei | 3 | 1.324.294 lei | 273.828 lei | 1.023.206 lei |
| 2023 | 1.256.202 lei | 706.107 lei | 2 | 908.119 lei | 194.021 lei | 706.348 lei |
| 2022 | 748.174 lei | 460.698 lei | 1 | 612.889 lei | 141.701 lei | 460.938 lei |
| 2021 | 653.511 lei | 384.228 lei | 1 | 407.426 lei | 22.957 lei | 384.469 lei |
| 2020 | 516.588 lei | 175.446 lei | 1 | 198.731 lei | 23.045 lei | 175.686 lei |
| 2019 | 265.635 lei | 169.414 lei | 1 | 191.702 lei | 22.058 lei | 169.654 lei |
| 2018 | 380.782 lei | 219.096 lei | 1 | 243.434 lei | 24.108 lei | 219.336 lei |
| 2017 | 124.171 lei | 55.553 lei | 1 | 67.533 lei | 13.319 lei | 55.793 lei |
| 2016 | 201.044 lei | 96.380 lei | 2 | 135.653 lei | 39.025 lei | 96.628 lei |
| 2015 | 102.490 lei | 10.788 lei | 2 | 56.172 lei | 45.144 lei | 11.028 lei |
| 2014 | 135.017 lei | 43.683 lei | 2 | 107.296 lei | 23.519 lei | 83.777 lei |
| 2013 | 130.625 lei | 37.878 lei | 1 | 129.485 lei | 89.391 lei | 40.094 lei |
| 2012 | 213.263 lei | 122.372 lei | 1 | 149.493 lei | 147.277 lei | 2.216 lei |
| 2011 | 32.757 lei | 2.412 lei | 1 | 2.590 lei | 374 lei | 2.216 lei |
| 2010 | 5.900 lei | -396 lei | — | 1.404 lei | 1.600 lei | -196 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.560.718 lei
- Venituri totale
- 2.584.828 lei
- Cheltuieli totale
- 1.667.719 lei
- Profit brut
- 917.109 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 771.438 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 523.963 lei
- Active circulante
- 1.707.716 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.631.611 lei
- Casa și conturi la bănci
- 76.105 lei
- Datorii
- 1.440.873 lei
- Capitaluri
- 771.678 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.256.807 lei
- Venituri totale
- 2.300.291 lei
- Cheltuieli totale
- 1.209.771 lei
- Profit brut
- 1.090.520 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.022.966 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 245.247 lei
- Active circulante
- 1.079.047 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 801.140 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.907 lei
- Datorii
- 273.828 lei
- Capitaluri
- 1.023.206 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.256.202 lei
- Venituri totale
- 1.260.800 lei
- Cheltuieli totale
- 542.968 lei
- Profit brut
- 717.832 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 706.107 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 126.336 lei
- Active circulante
- 781.783 lei
- Stocuri
- 36 lei
- Creanțe
- 535.254 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.493 lei
- Datorii
- 194.021 lei
- Capitaluri
- 706.348 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 16 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.3)
- 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.3)
- 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.3)
- 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 18 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.