ENLIFE SOLUTIONS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 16 martie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- ENLIFE SOLUTIONS SRL
- CUI
- 14258540
- Nr. înmatriculare
- J2016003951405
- EUID
- ROONRC.J2016003951405
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 martie 2016
Sediu social
- Adresă
- FABRICA DE GHEAȚĂ, nr. 16-18, bl. 95, sc. B, et. 6, ap. 107, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 15.03.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- LĂDARU ALIN-BOGDAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 221 din 604 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4646, municipiul București, peste 64% dintre firmele clasei. Locul 8.531 din 132.982 în tot județul, și locul 21.581 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 32%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6.872.943 lei | 2.787.528 lei | 3 | 5.119.225 lei | 2.029.318 lei | 2.788.016 lei |
| 2024 | 5.199.194 lei | 2.054.464 lei | 3 | 2.968.705 lei | 371.846 lei | 2.054.952 lei |
| 2023 | 4.137.834 lei | 1.139.539 lei | 4 | 1.864.962 lei | 725.612 lei | 1.140.027 lei |
| 2022 | 4.493.397 lei | 2.509.407 lei | 4 | 2.812.300 lei | 303.185 lei | 2.509.895 lei |
| 2021 | 1.882.969 lei | 781.656 lei | 4 | 2.391.827 lei | 264.733 lei | 2.153.511 lei |
| 2020 | 1.712.378 lei | 528.902 lei | 4 | 2.156.675 lei | 498.335 lei | 1.659.065 lei |
| 2019 | 1.414.850 lei | 567.391 lei | — | 1.371.010 lei | 242.499 lei | 1.130.163 lei |
| 2018 | 1.130.214 lei | 406.079 lei | 1 | 898.822 lei | 336.646 lei | 562.772 lei |
| 2017 | 188.977 lei | 11.453 lei | 0 | 259.807 lei | 103.741 lei | 156.692 lei |
| 2016 | 261.182 lei | 179.504 lei | — | 255.049 lei | 109.861 lei | 145.240 lei |
| 2015 | — | 0 lei | — | 838 lei | 35.102 lei | -34.264 lei |
| 2014 | 0 lei | 0 lei | — | 838 lei | 35.102 lei | -34.264 lei |
| 2013 | 0 lei | 0 lei | — | 838 lei | 35.102 lei | -34.264 lei |
| 2012 | 0 lei | 0 lei | — | 1.274 lei | 35.102 lei | -33.828 lei |
| 2011 | 0 lei | 0 lei | — | 974 lei | 30.102 lei | -29.128 lei |
| 2010 | — | — | — | 7.536 lei | 30.102 lei | -22.566 lei |
| 2009 | — | -2.291 lei | — | 7.536 lei | 30.102 lei | -22.566 lei |
| 2008 | 3.000 lei | -14.516 lei | — | 11.006 lei | 31.281 lei | -20.275 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.872.943 lei
- Venituri totale
- 6.882.185 lei
- Cheltuieli totale
- 3.616.203 lei
- Profit brut
- 3.265.982 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.787.528 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 171.001 lei
- Active circulante
- 4.948.224 lei
- Stocuri
- 742.322 lei
- Creanțe
- 2.845.455 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.360.447 lei
- Datorii
- 2.029.318 lei
- Capitaluri
- 2.788.016 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.199.194 lei
- Venituri totale
- 5.200.846 lei
- Cheltuieli totale
- 2.801.506 lei
- Profit brut
- 2.399.340 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.054.464 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 26.143 lei
- Active circulante
- 2.942.562 lei
- Stocuri
- 555.051 lei
- Creanțe
- 2.138.417 lei
- Casa și conturi la bănci
- 249.094 lei
- Datorii
- 371.846 lei
- Capitaluri
- 2.054.952 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.137.834 lei
- Venituri totale
- 4.141.376 lei
- Cheltuieli totale
- 2.913.358 lei
- Profit brut
- 1.228.018 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.139.539 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 39.677 lei
- Active circulante
- 1.825.285 lei
- Stocuri
- 441.860 lei
- Creanțe
- 550.963 lei
- Casa și conturi la bănci
- 832.462 lei
- Datorii
- 725.612 lei
- Capitaluri
- 1.140.027 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.493.397 lei
- Venituri totale
- 4.509.634 lei
- Cheltuieli totale
- 1.967.007 lei
- Profit brut
- 2.542.627 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.509.407 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 43.625 lei
- Active circulante
- 2.768.675 lei
- Stocuri
- 1.191.930 lei
- Creanțe
- 1.423.046 lei
- Casa și conturi la bănci
- 153.699 lei
- Datorii
- 303.185 lei
- Capitaluri
- 2.509.895 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.882.969 lei
- Venituri totale
- 1.900.091 lei
- Cheltuieli totale
- 1.101.847 lei
- Profit brut
- 798.244 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 781.656 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 56.406 lei
- Active circulante
- 2.335.421 lei
- Stocuri
- 1.077.637 lei
- Creanțe
- 195.406 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.062.378 lei
- Datorii
- 264.733 lei
- Capitaluri
- 2.153.511 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.712.378 lei
- Venituri totale
- 1.714.352 lei
- Cheltuieli totale
- 1.169.384 lei
- Profit brut
- 544.968 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 528.902 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 67.054 lei
- Active circulante
- 2.089.621 lei
- Stocuri
- 687.250 lei
- Creanțe
- 699.619 lei
- Casa și conturi la bănci
- 702.752 lei
- Datorii
- 498.335 lei
- Capitaluri
- 1.659.065 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.414.850 lei
- Venituri totale
- 1.425.131 lei
- Cheltuieli totale
- 845.527 lei
- Profit brut
- 579.604 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 567.391 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 63.873 lei
- Active circulante
- 1.307.137 lei
- Stocuri
- 559.441 lei
- Creanțe
- 566.683 lei
- Casa și conturi la bănci
- 181.013 lei
- Datorii
- 242.499 lei
- Capitaluri
- 1.130.163 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.130.214 lei
- Venituri totale
- 1.131.391 lei
- Cheltuieli totale
- 715.130 lei
- Profit brut
- 416.261 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 406.079 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 88.953 lei
- Active circulante
- 809.869 lei
- Stocuri
- 200.492 lei
- Creanțe
- 426.005 lei
- Casa și conturi la bănci
- 183.372 lei
- Datorii
- 336.646 lei
- Capitaluri
- 562.772 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 188.977 lei
- Venituri totale
- 195.220 lei
- Cheltuieli totale
- 181.485 lei
- Profit brut
- 13.735 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.453 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 21.940 lei
- Active circulante
- 237.867 lei
- Stocuri
- 10.103 lei
- Creanțe
- 20.653 lei
- Casa și conturi la bănci
- 207.111 lei
- Datorii
- 103.741 lei
- Capitaluri
- 156.692 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 261.182 lei
- Venituri totale
- 265.096 lei
- Cheltuieli totale
- 79.910 lei
- Profit brut
- 185.186 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 179.504 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 21.715 lei
- Active circulante
- 233.334 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 838 lei
- Casa și conturi la bănci
- 232.496 lei
- Datorii
- 109.861 lei
- Capitaluri
- 145.240 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 838 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 838 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 35.102 lei
- Capitaluri
- -34.264 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 838 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 838 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 35.102 lei
- Capitaluri
- -34.264 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 838 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 838 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 35.102 lei
- Capitaluri
- -34.264 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 136 lei
- Active circulante
- 1.138 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 838 lei
- Casa și conturi la bănci
- 300 lei
- Datorii
- 35.102 lei
- Capitaluri
- -33.828 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 136 lei
- Active circulante
- 838 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 838 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 30.102 lei
- Capitaluri
- -29.128 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 6.698 lei
- Active circulante
- 838 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 838 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 30.102 lei
- Capitaluri
- -22.566 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- 2.291 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 2.291 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 2.291 lei
- Active imobilizate
- 6.698 lei
- Active circulante
- 838 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 838 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 30.102 lei
- Capitaluri
- -22.566 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.000 lei
- Venituri totale
- 3.000 lei
- Cheltuieli totale
- 17.516 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 14.516 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 14.516 lei
- Active imobilizate
- 8.989 lei
- Active circulante
- 2.017 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 838 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.179 lei
- Datorii
- 31.281 lei
- Capitaluri
- -20.275 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 542 de cumpărături directe, de la 50 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 3,8 mil. lei
- 1.221 de contracte atribuite, de la 28 de autorități contractante (2018–2026) · valoare însumată de cel mult 4,8 mld. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"579 de atribuiri · cel mult 3,2 mld. lei
- SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA CLUJ21 de atribuiri · cel mult 646,2 mil. lei
- SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA"SFANTUL IOAN CEL NOU"SUCEAVA79 de atribuiri · cel mult 375,9 mil. lei
- Spital Clinic Judetean de Urgenta "Pius Brinzeu" Timisoara36 de atribuiri · cel mult 181,6 mil. lei
- SPITALUL CLINIC DE URGENTA SF. PANTELIMON78 de atribuiri · cel mult 112,7 mil. lei
- Spitalul Clinic de Urgenta "Prof. Dr. Nicolae Oblu" Iasi269 de atribuiri · cel mult 82,2 mil. lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Suruburi Transpediculare - piulita inclusa 5.5x40mm
7.820 lei · SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BUZAU · CPV 33184100-4 Implanturi chirurgicale (Rev.2)
- Cumpărare directă
Ciment cranioplastie
1.400 lei · SPITALUL CLINIC DE URGENTA SF. PANTELIMON · CPV 33184100-4 Implanturi chirurgicale (Rev.2)
- Cumpărare directă
cage cervical
1.100 lei · Spitalul Clinic de Urgenta "Prof. Dr. Nicolae Oblu" Iasi · CPV 33183200-8 Proteze ortopedice (Rev.2)
- Contract nr. 146lotul 4 din 2 loturi
Accesorii pentru angioplastie (Rev.2)
480.600 lei · Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Targu.Mures · CPV 33111730-7 · Licitatie deschisa
- Cumpărare directă
KIT SIGILARE DURA MATER CRANIAN SI SPINAL
8.100 lei · SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BUZAU · CPV 33184100-4 Implanturi chirurgicale (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 3 septembrie 2018 și 25 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4769 · Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.3)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.3)
- 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.3)
- 6031 · Activități ale agențiilor de știri (CAEN Rev.3)
- 6039 · Activități de distribuție a altor conținuturi (CAEN Rev.3)
- 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.3)
- 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6391 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.3)
- 7210 · Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie (CAEN Rev.3)
- 7220 · Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.3)
- 7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.3)
- 7412 · Design grafic și activități de comunicare vizuală (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.3)
- 8561 · Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori) (CAEN Rev.3)
- 8569 · Activități de servicii suport pentru învățământ (CAEN Rev.3)
- 8697 · Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană (CAEN Rev.3)
- 9039 · Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică (CAEN Rev.3)
- 9311 · Activități ale bazelor sportive (CAEN Rev.3)
- 9412 · Activități ale organizațiilor profesionale (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Înregistrări mai vechi (7)
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2001
- Înregistrare în scopuri de TVA