ENGINE PARTS CENTER S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Turda, înmatriculată la 17 mai 2022.
Identitate
- Denumire legală
- ENGINE PARTS CENTER S.R.L.
- CUI
- 46138479
- Nr. înmatriculare
- J12/2766/2022
- EUID
- ROONRC.J12/2766/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 17 mai 2022
Sediu social
- Adresă
- FABRICII, nr. 39, Municipiul Turda, Cluj
- Localitate
- Municipiul Turda, Cluj
- Cod poștal
- 401135
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 17.05.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- TOMA PAUL-MARINEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 83 din 148 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4532, județul Cluj, peste 45% dintre firmele clasei. Locul 18.961 din 42.640 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 21%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 262.742 lei | -21.217 lei | — | 57.553 lei | 50.840 lei | 6.713 lei |
| 2024 | 334.474 lei | 24.789 lei | — | 81.878 lei | 53.949 lei | 27.929 lei |
| 2023 | 114.013 lei | 913 lei | — | 33.525 lei | 30.384 lei | 3.141 lei |
| 2022 | 10.199 lei | 2.028 lei | — | 12.190 lei | 9.962 lei | 2.228 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 262.742 lei
- Venituri totale
- 264.151 lei
- Cheltuieli totale
- 282.537 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 18.386 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 21.217 lei
- Active imobilizate
- 2.251 lei
- Active circulante
- 55.302 lei
- Stocuri
- 37.435 lei
- Creanțe
- 15.942 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.925 lei
- Datorii
- 50.840 lei
- Capitaluri
- 6.713 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 334.474 lei
- Venituri totale
- 335.276 lei
- Cheltuieli totale
- 305.282 lei
- Profit brut
- 29.994 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 24.789 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.826 lei
- Active circulante
- 75.052 lei
- Stocuri
- 30.597 lei
- Creanțe
- 27.537 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.918 lei
- Datorii
- 53.949 lei
- Capitaluri
- 27.929 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 114.013 lei
- Venituri totale
- 114.335 lei
- Cheltuieli totale
- 113.278 lei
- Profit brut
- 1.057 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 913 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 33.525 lei
- Stocuri
- 12.851 lei
- Creanțe
- 14.902 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.772 lei
- Datorii
- 30.384 lei
- Capitaluri
- 3.141 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 10.199 lei
- Venituri totale
- 10.199 lei
- Cheltuieli totale
- 7.871 lei
- Profit brut
- 2.328 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.028 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 317 lei
- Active circulante
- 11.873 lei
- Stocuri
- 1.944 lei
- Creanțe
- 3.402 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.527 lei
- Datorii
- 9.962 lei
- Capitaluri
- 2.228 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 2 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2026) · valoare însumată de cel mult 41 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMUNA CIURULEASAo atribuire · cel mult 39 mii lei
- DRUMURI SI PODURI SA SIBIUo atribuire · cel mult 2 mii lei
Ultimele 2 atribuiri
- Cumpărare directă
Achizitie piese necesare pentru reparatie cutie de viteza buldoexcavator Hidromek 102S
39.180 lei · COMUNA CIURULEASA · CPV 50110000-9 Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)
- Cumpărare directă
constatare defectiuni buldoexcavator JCB
2.066,12 lei · DRUMURI SI PODURI SA SIBIU · CPV 50110000-9 Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 25 martie 2026 și 24 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3312 · Repararea mașinilor (CAEN Rev.2)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.2)
- 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
- 4519 · Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.2)
- 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN Rev.2)
- 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte (CAEN Rev.2)
- 4663 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții (CAEN Rev.2)
- 4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.2)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.2)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului