ENERGY LOGISTIC PROVIDER S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 16 iulie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- ENERGY LOGISTIC PROVIDER S.R.L.
- CUI
- 41403663
- Nr. înmatriculare
- J13/2650/2019
- EUID
- ROONRC.J13/2650/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 iulie 2019
Sediu social
- Adresă
- LABIRINT, nr. 4, CAMERA NR.1, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
- Cod poștal
- 900710
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.07.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ȚĂRANU CĂTĂLIN-LAURENȚIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 53 după cifra de afaceri în clasa CAEN 9609, județul Constanța, peste 100% dintre firmele clasei. Locul 1.087 din 26.023 în tot județul, și locul 9.592 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 369%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7.848.460 lei | 1.073.279 lei | 1 | 2.186.432 lei | 1.112.913 lei | 1.073.519 lei |
| 2024 | 1.675.212 lei | 270.365 lei | 1 | 540.189 lei | 269.584 lei | 270.605 lei |
| 2023 | 1.260.357 lei | 1.132.888 lei | 1 | 1.192.909 lei | 59.781 lei | 1.133.128 lei |
| 2022 | 385.379 lei | 311.745 lei | 1 | 424.692 lei | 112.707 lei | 311.985 lei |
| 2021 | 153.780 lei | 80.742 lei | 1 | 213.933 lei | 76.364 lei | 137.569 lei |
| 2020 | 220.262 lei | 5.627 lei | 2 | 69.068 lei | 12.594 lei | 5.827 lei |
| 2019 | 10.529 lei | 0 lei | 2 | 130.554 lei | 8.767 lei | 200 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 7.848.460 lei
- Venituri totale
- 7.858.732 lei
- Cheltuieli totale
- 6.585.072 lei
- Profit brut
- 1.273.660 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.073.279 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 23.004 lei
- Active circulante
- 2.163.428 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.386.358 lei
- Casa și conturi la bănci
- 777.070 lei
- Datorii
- 1.112.913 lei
- Capitaluri
- 1.073.519 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.675.212 lei
- Venituri totale
- 1.676.377 lei
- Cheltuieli totale
- 1.381.636 lei
- Profit brut
- 294.741 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 270.365 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 41.702 lei
- Active circulante
- 498.487 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 358.637 lei
- Casa și conturi la bănci
- 139.850 lei
- Datorii
- 269.584 lei
- Capitaluri
- 270.605 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.260.357 lei
- Venituri totale
- 1.262.166 lei
- Cheltuieli totale
- 116.909 lei
- Profit brut
- 1.145.257 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.132.888 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 69.803 lei
- Active circulante
- 1.123.106 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 931.899 lei
- Casa și conturi la bănci
- 191.207 lei
- Datorii
- 59.781 lei
- Capitaluri
- 1.133.128 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 385.379 lei
- Venituri totale
- 385.380 lei
- Cheltuieli totale
- 65.294 lei
- Profit brut
- 320.086 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 311.745 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 107.588 lei
- Active circulante
- 317.104 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 228.194 lei
- Casa și conturi la bănci
- 88.910 lei
- Datorii
- 112.707 lei
- Capitaluri
- 311.985 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 153.780 lei
- Venituri totale
- 153.800 lei
- Cheltuieli totale
- 71.174 lei
- Profit brut
- 82.626 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 80.742 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 145.871 lei
- Active circulante
- 68.062 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 35.092 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.970 lei
- Datorii
- 76.364 lei
- Capitaluri
- 137.569 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 220.262 lei
- Venituri totale
- 220.262 lei
- Cheltuieli totale
- 213.628 lei
- Profit brut
- 6.634 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.627 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 13.010 lei
- Active circulante
- 56.058 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 17.743 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.315 lei
- Datorii
- 12.594 lei
- Capitaluri
- 5.827 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 10.529 lei
- Venituri totale
- 12.168 lei
- Cheltuieli totale
- 12.168 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 17.963 lei
- Active circulante
- 112.591 lei
- Stocuri
- 5.376 lei
- Creanțe
- 17.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 90.215 lei
- Datorii
- 8.767 lei
- Capitaluri
- 200 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 4950 · Transporturi prin conducte (CAEN Rev.2)
- 5020 · Transporturi maritime și costiere de marfă (CAEN Rev.2)
- 5040 · Transportul de marfă pe căi navigabile interioare (CAEN Rev.2)
- 5121 · Transporturi aeriene de marfă (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
- 5222 · Activități de servicii anexe transportului pe apă (CAEN Rev.2)
- 5223 · Activități de servicii anexe transporturilor aeriene (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 5229 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
- 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN Rev.2)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.2)
- 5530 · Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere (CAEN Rev.2)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.2)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
- 5629 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 7021 · Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.2)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
- 7410 · Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 7912 · Activități ale tur-operatorilor (CAEN Rev.2)
- 8110 · Activități de servicii suport combinate (CAEN Rev.2)
- 8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 9609 · Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului