Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ENERGY GREEN CONSTRUCT S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Sighetu Marmației, înmatriculată la 9 martie 2022.

Identitate

Denumire legală
ENERGY GREEN CONSTRUCT S.R.L.
CUI
45773626
Nr. înmatriculare
J2022000387244
EUID
ROONRC.J2022000387244
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
9 martie 2022

Sediu social

Adresă
DOBOIES, nr. 6M, Municipiul Sighetu Marmației, Maramureș
Localitate
Municipiul Sighetu Marmației, Maramureș
Cod poștal
435500

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 mai)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 09.03.2022
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • BAIAS ADRIAN VASILE — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
736 mii lei02022: 507 mii lei2023: 607 mii lei2024: 423 mii lei2025: 736 mii lei2022202320242025
Rezultat net
136 mii lei02022: 76 mii lei2023: 136 mii lei2024: 26 mii lei2025: 81 mii lei2022202320242025

Poziție în sector

Locul 221 din 773 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Maramureș, peste 72% dintre firmele clasei. Locul 3.514 din 13.678 în tot județul, și locul 3.816 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 74%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025736.092 lei80.918 lei21.043.065 lei613.830 lei323.791 lei
2024422.661 lei25.862 lei21.103.015 lei709.269 lei238.073 lei
2023607.095 lei135.872 lei21.097.565 lei653.996 lei212.211 lei
2022506.979 lei76.139 lei1590.343 lei514.004 lei76.339 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
736.092 lei
Venituri totale
891.882 lei
Cheltuieli totale
805.102 lei
Profit brut
86.780 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
80.918 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
338.450 lei
Active circulante
704.615 lei
Stocuri
185.011 lei
Creanțe
437.874 lei
Casa și conturi la bănci
81.730 lei
Datorii
613.830 lei
Capitaluri
323.791 lei
Capital subscris vărsat
5.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
422.661 lei
Venituri totale
501.576 lei
Cheltuieli totale
468.172 lei
Profit brut
33.404 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
25.862 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
388.678 lei
Active circulante
714.337 lei
Stocuri
159.836 lei
Creanțe
486.911 lei
Casa și conturi la bănci
67.590 lei
Datorii
709.269 lei
Capitaluri
238.073 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
607.095 lei
Venituri totale
801.542 lei
Cheltuieli totale
657.945 lei
Profit brut
143.597 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
135.872 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
413.610 lei
Active circulante
683.955 lei
Stocuri
108.713 lei
Creanțe
505.341 lei
Casa și conturi la bănci
69.901 lei
Datorii
653.996 lei
Capitaluri
212.211 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑