ENEGAV ENERGY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgoviște, înmatriculată la 27 august 2013.
Identitate
- Denumire legală
- ENEGAV ENERGY S.R.L.
- CUI
- 32176324
- Nr. înmatriculare
- J15/534/2013
- EUID
- ROONRC.J15/534/2013
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 august 2013
Sediu social
- Adresă
- MATEI BASARAB, nr. 3, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
- Localitate
- Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
- Cod poștal
- 130168
Contact
- Telefon
- 0723 541 355
Date declarate la Ministerul Finanțelor, actualizate la 8 februarie 2025. Sunt datele pe care firma le-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 15 iul)
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.08.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ENESCU RADU-ALEXANDRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 56 din 205 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7112, județul Dâmbovița, peste 73% dintre firmele clasei. Locul 3.105 din 10.727 în tot județul, și locul 3.870 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 39%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 544.100 lei | 423.915 lei | 1 | 757.398 lei | 332.957 lei | 424.441 lei |
| 2024 | 392.040 lei | 301.254 lei | 1 | 340.789 lei | 32.955 lei | 307.834 lei |
| 2023 | 264.219 lei | 208.122 lei | 1 | 240.722 lei | 5.882 lei | 234.840 lei |
| 2022 | 297.934 lei | 257.900 lei | 1 | 284.703 lei | 24.347 lei | 260.356 lei |
| 2021 | 151.899 lei | 114.583 lei | 1 | 239.845 lei | 16.337 lei | 223.508 lei |
| 2020 | 41.460 lei | 11.169 lei | 1 | 118.826 lei | 9.901 lei | 108.925 lei |
| 2019 | 101.000 lei | 76.642 lei | 1 | 105.614 lei | 7.858 lei | 97.756 lei |
| 2018 | 51.701 lei | 13.231 lei | 1 | 51.548 lei | 8.329 lei | 43.219 lei |
| 2017 | 83.148 lei | 28.842 lei | 1 | 36.650 lei | 6.662 lei | 29.988 lei |
| 2016 | 91.000 lei | 70.930 lei | 1 | 77.697 lei | 6.551 lei | 71.146 lei |
| 2015 | 93.795 lei | 10.519 lei | 1 | 61.791 lei | 36.276 lei | 25.515 lei |
| 2014 | 45.260 lei | 5.633 lei | — | 22.473 lei | 7.477 lei | 14.996 lei |
| 2013 | 14.195 lei | 9.163 lei | — | 9.660 lei | 297 lei | 9.363 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 544.100 lei
- Venituri totale
- 544.123 lei
- Cheltuieli totale
- 109.022 lei
- Profit brut
- 435.101 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 423.915 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.746 lei
- Active circulante
- 749.652 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 569.601 lei
- Casa și conturi la bănci
- 180.051 lei
- Datorii
- 332.957 lei
- Capitaluri
- 424.441 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 392.040 lei
- Venituri totale
- 392.044 lei
- Cheltuieli totale
- 82.061 lei
- Profit brut
- 309.983 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 301.254 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 517 lei
- Active circulante
- 340.272 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 246.686 lei
- Casa și conturi la bănci
- 93.586 lei
- Datorii
- 32.955 lei
- Capitaluri
- 307.834 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 264.219 lei
- Venituri totale
- 264.243 lei
- Cheltuieli totale
- 53.875 lei
- Profit brut
- 210.368 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 208.122 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 507 lei
- Active circulante
- 240.215 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 112.849 lei
- Casa și conturi la bănci
- 127.366 lei
- Datorii
- 5.882 lei
- Capitaluri
- 234.840 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 297.934 lei
- Venituri totale
- 297.968 lei
- Cheltuieli totale
- 31.308 lei
- Profit brut
- 266.660 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 257.900 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 507 lei
- Active circulante
- 284.196 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 191.820 lei
- Casa și conturi la bănci
- 92.376 lei
- Datorii
- 24.347 lei
- Capitaluri
- 260.356 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 151.899 lei
- Venituri totale
- 151.907 lei
- Cheltuieli totale
- 32.859 lei
- Profit brut
- 119.048 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 114.583 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 507 lei
- Active circulante
- 239.338 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 14.399 lei
- Casa și conturi la bănci
- 224.939 lei
- Datorii
- 16.337 lei
- Capitaluri
- 223.508 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 41.460 lei
- Venituri totale
- 41.460 lei
- Cheltuieli totale
- 29.274 lei
- Profit brut
- 12.186 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.169 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 507 lei
- Active circulante
- 118.319 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 39.150 lei
- Casa și conturi la bănci
- 79.169 lei
- Datorii
- 9.901 lei
- Capitaluri
- 108.925 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 101.000 lei
- Venituri totale
- 101.001 lei
- Cheltuieli totale
- 21.329 lei
- Profit brut
- 79.672 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 76.642 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 507 lei
- Active circulante
- 105.107 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 38.600 lei
- Casa și conturi la bănci
- 66.507 lei
- Datorii
- 7.858 lei
- Capitaluri
- 97.756 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 51.701 lei
- Venituri totale
- 51.702 lei
- Cheltuieli totale
- 36.920 lei
- Profit brut
- 14.782 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.231 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 507 lei
- Active circulante
- 51.041 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 8.600 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.441 lei
- Datorii
- 8.329 lei
- Capitaluri
- 43.219 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 83.148 lei
- Venituri totale
- 83.153 lei
- Cheltuieli totale
- 51.816 lei
- Profit brut
- 31.337 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.842 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 507 lei
- Active circulante
- 36.143 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 11.294 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.849 lei
- Datorii
- 6.662 lei
- Capitaluri
- 29.988 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 91.000 lei
- Venituri totale
- 91.000 lei
- Cheltuieli totale
- 17.339 lei
- Profit brut
- 73.661 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 70.930 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 507 lei
- Active circulante
- 77.190 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.400 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.790 lei
- Datorii
- 6.551 lei
- Capitaluri
- 71.146 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 93.795 lei
- Venituri totale
- 93.800 lei
- Cheltuieli totale
- 80.467 lei
- Profit brut
- 13.333 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.519 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 507 lei
- Active circulante
- 61.284 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 8.651 lei
- Casa și conturi la bănci
- 52.633 lei
- Datorii
- 36.276 lei
- Capitaluri
- 25.515 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 45.260 lei
- Venituri totale
- 45.260 lei
- Cheltuieli totale
- 38.269 lei
- Profit brut
- 6.991 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.633 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 507 lei
- Active circulante
- 21.966 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.700 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.266 lei
- Datorii
- 7.477 lei
- Capitaluri
- 14.996 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 14.195 lei
- Venituri totale
- 14.195 lei
- Cheltuieli totale
- 4.606 lei
- Profit brut
- 9.589 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.163 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 507 lei
- Active circulante
- 9.153 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 9.153 lei
- Datorii
- 297 lei
- Capitaluri
- 9.363 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 89 de cumpărături directe, de la 34 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 707 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- ORASUL RACARI17 atribuiri · cel mult 182 mii lei
- COMUNA RAU ALB10 atribuiri · cel mult 126 mii lei
- Comuna Dragodana7 atribuiri · cel mult 64 mii lei
- Comuna Cojasca3 atribuiri · cel mult 51 mii lei
- COMUNA I.L. CARAGIALE6 atribuiri · cel mult 49 mii lei
- Comuna Dragomirestio atribuire · cel mult 20 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Certificat de performanta energetica - Școala Gimnaziala Șelaru
6.000 lei · COMUNA SELARU · CPV 71314300-5 Servicii de consultanta in eficienta energetica (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de consultanta in eficienta energetica
14.500 lei · COMUNA RAU ALB · CPV 71314300-5 Servicii de consultanta in eficienta energetica (Rev.2)
- Cumpărare directă
Certificat de performanta energetica
3.500 lei · COMUNA VALENI DAMBOVITA · CPV 71314300-5 Servicii de consultanta in eficienta energetica (Rev.2)
- Cumpărare directă
Modificare/updatare Strategie de dezvoltare locala comune
4.000 lei · COMUNA RAU ALB · CPV 79311000-7 Servicii de studii (Rev.2)
- Cumpărare directă3 loturi
Audit energetic cladiri
11.000 lei · COMUNA RAU ALB · CPV 71314300-5 Servicii de consultanta in eficienta energetica (Rev.2) · fonduri europene
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 5 martie 2021 și 25 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Înregistrare în scopuri de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Reactivată fiscal de ANAF
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
Înregistrări mai vechi (3)
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înmatriculare la registrul comerțului