Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ENA CAR FAST S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Galați, înmatriculată la 12 ianuarie 2018.

Identitate

Denumire legală
ENA CAR FAST S.R.L.
CUI
38684747
Nr. înmatriculare
J2018000040177
EUID
ROONRC.J2018000040177
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
12 ianuarie 2018

Sediu social

Adresă
LEONARD NAE, nr. 15, bl. D8, sc. 1, et. 3, ap. 47, Municipiul Galați, Galați
Localitate
Municipiul Galați, Galați
Cod poștal
800241

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 12.01.2018
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • ENACHE ALEXANDRU — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
60 mii lei02018: 800 lei2019: 32 mii lei2020: 43 mii lei2021: 52 mii lei2022: 60 mii lei2023: 57 mii lei2024: 60 mii lei2025: 53 mii lei20182019202020212022202320242025
Rezultat net
20 mii lei0-1.048 lei2018: -1.048 lei2019: 5 mii lei2020: 14 mii lei2021: 14 mii lei2022: 20 mii lei2023: 6 mii lei2024: 7 mii lei2025: 1.258 lei20182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 130 din 257 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4932, județul Galați, peste 50% dintre firmele clasei. Locul 10.620 din 13.829 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 12%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202552.602 lei1.258 lei22.265 lei284 lei24.852 lei
202459.801 lei7.208 lei35.095 lei389 lei34.706 lei
202356.699 lei6.401 lei26.218 lei503 lei27.497 lei
202260.164 lei20.445 lei21.549 lei453 lei21.096 lei
202152.366 lei14.248 lei32.900 lei403 lei32.497 lei
202043.142 lei13.837 lei31.100 lei12.851 lei18.249 lei
201931.729 lei5.260 lei39.360 lei34.948 lei4.412 lei
2018800 lei-1.048 lei144.302 lei45.150 lei-848 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
52.602 lei
Venituri totale
52.637 lei
Cheltuieli totale
51.160 lei
Profit brut
1.477 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.258 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
8.304 lei
Active circulante
13.961 lei
Stocuri
1.200 lei
Creanțe
170 lei
Casa și conturi la bănci
12.591 lei
Datorii
284 lei
Capitaluri
24.852 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
59.801 lei
Venituri totale
59.801 lei
Cheltuieli totale
51.430 lei
Profit brut
8.371 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
7.208 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.703 lei
Active circulante
30.392 lei
Stocuri
74 lei
Creanțe
10.150 lei
Casa și conturi la bănci
20.168 lei
Datorii
389 lei
Capitaluri
34.706 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
56.699 lei
Venituri totale
56.699 lei
Cheltuieli totale
49.253 lei
Profit brut
7.446 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
6.401 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
8.430 lei
Active circulante
17.788 lei
Stocuri
1.199 lei
Creanțe
13.500 lei
Casa și conturi la bănci
3.089 lei
Datorii
503 lei
Capitaluri
27.497 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
60.164 lei
Venituri totale
69.843 lei
Cheltuieli totale
47.629 lei
Profit brut
22.214 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
20.445 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
11.730 lei
Active circulante
9.819 lei
Stocuri
1.155 lei
Creanțe
Casa și conturi la bănci
8.664 lei
Datorii
453 lei
Capitaluri
21.096 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
52.366 lei
Venituri totale
52.366 lei
Cheltuieli totale
36.547 lei
Profit brut
15.819 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
14.248 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
20.011 lei
Active circulante
12.889 lei
Stocuri
1.155 lei
Creanțe
Casa și conturi la bănci
11.734 lei
Datorii
403 lei
Capitaluri
32.497 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
43.142 lei
Venituri totale
43.142 lei
Cheltuieli totale
28.081 lei
Profit brut
15.061 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
13.837 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
28.692 lei
Active circulante
2.408 lei
Stocuri
1.719 lei
Creanțe
Casa și conturi la bănci
689 lei
Datorii
12.851 lei
Capitaluri
18.249 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
31.729 lei
Venituri totale
31.729 lei
Cheltuieli totale
25.517 lei
Profit brut
6.212 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
5.260 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
37.934 lei
Active circulante
1.426 lei
Stocuri
845 lei
Creanțe
Casa și conturi la bănci
581 lei
Datorii
34.948 lei
Capitaluri
4.412 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
800 lei
Venituri totale
800 lei
Cheltuieli totale
1.824 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
1.024 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
1.048 lei
Active imobilizate
44.069 lei
Active circulante
233 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
233 lei
Datorii
45.150 lei
Capitaluri
-848 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Activități autorizate (CAEN)

  • 4932 · Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
  • 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
    • Înmatriculare la registrul comerțului