EMATEX CONF S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Drăgășani, înmatriculată la 24 iulie 1997.
Identitate
- Denumire legală
- EMATEX CONF S.R.L.
- CUI
- 9715556
- Nr. înmatriculare
- J38/446/1997
- EUID
- ROONRC.J38/446/1997
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 iulie 1997
Sediu social
- Adresă
- TINERETULUI, nr. 2, bl. L1, sc. C, et. 3, ap. 12, Municipiul Drăgășani, Vâlcea
- Localitate
- Municipiul Drăgășani, Vâlcea
- Cod poștal
- 245700
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 29.08.1997
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- MITU MARIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 3 din 28 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1413, județul Vâlcea, peste 93% dintre firmele clasei. Locul 3.684 din 9.337 în tot județul, și locul 2.509 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 28%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 305.520 lei | 102.445 lei | 2 | 647.262 lei | 209.345 lei | 437.917 lei |
| 2024 | 424.303 lei | 80.737 lei | 5 | 548.987 lei | 216.397 lei | 335.471 lei |
| 2023 | 145.574 lei | -113.500 lei | 5 | 549.029 lei | 293.314 lei | 255.715 lei |
| 2022 | 445.517 lei | 211.522 lei | 3 | 697.019 lei | 198.136 lei | 498.883 lei |
| 2020 | 446.341 lei | 67.601 lei | 12 | 483.545 lei | 200.613 lei | 282.932 lei |
| 2019 | 628.129 lei | 221.618 lei | 18 | 524.844 lei | 207.574 lei | 317.270 lei |
| 2018 | 243.367 lei | 40.088 lei | 13 | 454.068 lei | 358.417 lei | 95.651 lei |
| 2017 | 94.119 lei | 55.886 lei | 2 | 81.701 lei | 26.137 lei | 55.564 lei |
| 2016 | 6.112 lei | -29.970 lei | 1 | 25.877 lei | 126.199 lei | -100.322 lei |
| 2015 | 9.337 lei | -7.634 lei | 1 | 44.771 lei | 115.123 lei | -70.352 lei |
| 2014 | 10.192 lei | -5.885 lei | 1 | 36.408 lei | 99.126 lei | -62.718 lei |
| 2013 | 10.330 lei | -7.241 lei | 1 | 26.913 lei | 83.746 lei | -56.833 lei |
| 2012 | 14.346 lei | -4.676 lei | 2 | 21.574 lei | 71.166 lei | -49.592 lei |
| 2011 | 16.777 lei | -3.393 lei | 1 | 14.141 lei | 59.057 lei | -44.916 lei |
| 2010 | 19.197 lei | -2.032 lei | 2 | 6.858 lei | 48.381 lei | -41.523 lei |
| 2009 | 14.395 lei | -7.744 lei | 2 | 6.427 lei | 45.918 lei | -39.491 lei |
| 2008 | 13.111 lei | -5.719 lei | 2 | 5.528 lei | 37.275 lei | -31.747 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 305.520 lei
- Venituri totale
- 363.518 lei
- Cheltuieli totale
- 256.789 lei
- Profit brut
- 106.729 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 102.445 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 647.262 lei
- Stocuri
- 24.219 lei
- Creanțe
- 575.411 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.632 lei
- Datorii
- 209.345 lei
- Capitaluri
- 437.917 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 424.303 lei
- Venituri totale
- 424.506 lei
- Cheltuieli totale
- 336.951 lei
- Profit brut
- 87.555 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 80.737 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 548.987 lei
- Stocuri
- 23.469 lei
- Creanțe
- 501.973 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.545 lei
- Datorii
- 216.397 lei
- Capitaluri
- 335.471 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 145.574 lei
- Venituri totale
- 145.574 lei
- Cheltuieli totale
- 257.876 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 112.302 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 113.500 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 549.029 lei
- Stocuri
- 23.469 lei
- Creanțe
- 522.191 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.369 lei
- Datorii
- 293.314 lei
- Capitaluri
- 255.715 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 445.517 lei
- Venituri totale
- 445.517 lei
- Cheltuieli totale
- 229.986 lei
- Profit brut
- 215.531 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 211.522 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 35.172 lei
- Active circulante
- 661.847 lei
- Stocuri
- 23.469 lei
- Creanțe
- 624.101 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.277 lei
- Datorii
- 198.136 lei
- Capitaluri
- 498.883 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 446.341 lei
- Venituri totale
- 446.373 lei
- Cheltuieli totale
- 372.842 lei
- Profit brut
- 73.531 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 67.601 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 119.585 lei
- Active circulante
- 363.960 lei
- Stocuri
- 23.469 lei
- Creanțe
- 289.627 lei
- Casa și conturi la bănci
- 50.864 lei
- Datorii
- 200.613 lei
- Capitaluri
- 282.932 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 628.129 lei
- Venituri totale
- 827.289 lei
- Cheltuieli totale
- 601.148 lei
- Profit brut
- 226.141 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 221.618 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 161.792 lei
- Active circulante
- 363.052 lei
- Stocuri
- 23.469 lei
- Creanțe
- 297.107 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.476 lei
- Datorii
- 207.574 lei
- Capitaluri
- 317.270 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 243.367 lei
- Venituri totale
- 384.702 lei
- Cheltuieli totale
- 342.472 lei
- Profit brut
- 42.230 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 40.088 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 203.998 lei
- Active circulante
- 250.070 lei
- Stocuri
- 23.469 lei
- Creanțe
- 218.927 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.674 lei
- Datorii
- 358.417 lei
- Capitaluri
- 95.651 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 94.119 lei
- Venituri totale
- 94.119 lei
- Cheltuieli totale
- 37.265 lei
- Profit brut
- 56.854 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 55.886 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 81.701 lei
- Stocuri
- 23.469 lei
- Creanțe
- 57.094 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.138 lei
- Datorii
- 26.137 lei
- Capitaluri
- 55.564 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.112 lei
- Venituri totale
- 6.112 lei
- Cheltuieli totale
- 35.898 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 29.786 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 29.970 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 25.877 lei
- Stocuri
- 23.469 lei
- Creanțe
- 2.310 lei
- Casa și conturi la bănci
- 98 lei
- Datorii
- 126.199 lei
- Capitaluri
- -100.322 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 9.337 lei
- Venituri totale
- 9.337 lei
- Cheltuieli totale
- 16.691 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 7.354 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 7.634 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 44.771 lei
- Stocuri
- 38.016 lei
- Creanțe
- 6.621 lei
- Casa și conturi la bănci
- 134 lei
- Datorii
- 115.123 lei
- Capitaluri
- -70.352 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 10.192 lei
- Venituri totale
- 10.192 lei
- Cheltuieli totale
- 15.771 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 5.579 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 5.885 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 36.408 lei
- Stocuri
- 30.769 lei
- Creanțe
- 5.399 lei
- Casa și conturi la bănci
- 240 lei
- Datorii
- 99.126 lei
- Capitaluri
- -62.718 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 10.330 lei
- Venituri totale
- 10.330 lei
- Cheltuieli totale
- 17.284 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.954 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 7.241 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 26.913 lei
- Stocuri
- 25.044 lei
- Creanțe
- 1.838 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31 lei
- Datorii
- 83.746 lei
- Capitaluri
- -56.833 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 14.346 lei
- Venituri totale
- 14.346 lei
- Cheltuieli totale
- 19.022 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.676 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.676 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 21.574 lei
- Stocuri
- 16.790 lei
- Creanțe
- 4.097 lei
- Casa și conturi la bănci
- 687 lei
- Datorii
- 71.166 lei
- Capitaluri
- -49.592 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 16.777 lei
- Venituri totale
- 16.780 lei
- Cheltuieli totale
- 20.173 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.393 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.393 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 14.141 lei
- Stocuri
- 9.697 lei
- Creanțe
- 2.233 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.211 lei
- Datorii
- 59.057 lei
- Capitaluri
- -44.916 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 19.197 lei
- Venituri totale
- 19.199 lei
- Cheltuieli totale
- 19.581 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 382 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 2.032 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 6.858 lei
- Stocuri
- 6.747 lei
- Creanțe
- 33 lei
- Casa și conturi la bănci
- 78 lei
- Datorii
- 48.381 lei
- Capitaluri
- -41.523 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 14.395 lei
- Venituri totale
- 14.395 lei
- Cheltuieli totale
- 20.672 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 6.277 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 7.744 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 6.427 lei
- Stocuri
- 5.003 lei
- Creanțe
- 1.154 lei
- Casa și conturi la bănci
- 270 lei
- Datorii
- 45.918 lei
- Capitaluri
- -39.491 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.111 lei
- Venituri totale
- 13.111 lei
- Cheltuieli totale
- 18.830 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 5.719 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 5.719 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 5.528 lei
- Stocuri
- 5.387 lei
- Creanțe
- 136 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5 lei
- Datorii
- 37.275 lei
- Capitaluri
- -31.747 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
1998
- Înregistrare în scopuri de TVA
1997
- Înmatriculare la registrul comerțului