ELISAV CEREALS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Șeitin, Comuna Șeitin, înmatriculată la 23 august 2018.
Identitate
- Denumire legală
- ELISAV CEREALS S.R.L.
- CUI
- 39782794
- Nr. înmatriculare
- J2018001354020
- EUID
- ROONRC.J2018001354020
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 august 2018
Sediu social
- Adresă
- REVOLUȚIEI, nr. 10, Sat Șeitin, Comuna Șeitin, Arad
- Localitate
- Sat Șeitin, Comuna Șeitin, Arad
- Cod poștal
- 317315
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 13 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.08.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CĂPRARU VASILE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 212 din 1.044 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Arad, peste 80% dintre firmele clasei. Locul 1.708 din 14.419 în tot județul, și locul 1.380 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 19%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.388.587 lei | 90.607 lei | 7 | 1.609.496 lei | 1.145.289 lei | 464.207 lei |
| 2024 | 2.011.218 lei | 248.677 lei | 4 | 1.465.408 lei | 891.808 lei | 573.600 lei |
| 2023 | 1.972.272 lei | 360.225 lei | 4 | 791.819 lei | 466.896 lei | 324.923 lei |
| 2022 | 339.711 lei | -41.516 lei | 1 | 400.229 lei | 424.941 lei | -24.712 lei |
| 2021 | 247.890 lei | -12.810 lei | — | 245.699 lei | 228.895 lei | 16.804 lei |
| 2020 | 100 lei | -3.557 lei | 1 | 30.696 lei | 1.082 lei | 29.614 lei |
| 2019 | 92.261 lei | 16.191 lei | 1 | 64.537 lei | 31.366 lei | 33.171 lei |
| 2018 | 32.052 lei | 16.780 lei | 1 | 35.985 lei | 19.005 lei | 16.980 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.388.587 lei
- Venituri totale
- 2.487.248 lei
- Cheltuieli totale
- 2.377.118 lei
- Profit brut
- 110.130 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 90.607 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 718.001 lei
- Active circulante
- 891.495 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 890.940 lei
- Casa și conturi la bănci
- 555 lei
- Datorii
- 1.145.289 lei
- Capitaluri
- 464.207 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.011.218 lei
- Venituri totale
- 2.030.103 lei
- Cheltuieli totale
- 1.741.464 lei
- Profit brut
- 288.639 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 248.677 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 952.993 lei
- Active circulante
- 512.415 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 417.864 lei
- Casa și conturi la bănci
- 94.551 lei
- Datorii
- 891.808 lei
- Capitaluri
- 573.600 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.972.272 lei
- Venituri totale
- 1.976.723 lei
- Cheltuieli totale
- 1.600.894 lei
- Profit brut
- 375.829 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 360.225 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 551.955 lei
- Active circulante
- 239.864 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 150.653 lei
- Casa și conturi la bănci
- 89.211 lei
- Datorii
- 466.896 lei
- Capitaluri
- 324.923 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 339.711 lei
- Venituri totale
- 503.948 lei
- Cheltuieli totale
- 536.792 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 32.844 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 41.516 lei
- Active imobilizate
- 282.092 lei
- Active circulante
- 118.137 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 81.626 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.511 lei
- Datorii
- 424.941 lei
- Capitaluri
- -24.712 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 247.890 lei
- Venituri totale
- 247.893 lei
- Cheltuieli totale
- 254.317 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.424 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 12.810 lei
- Active imobilizate
- 96.473 lei
- Active circulante
- 149.226 lei
- Stocuri
- 5.000 lei
- Creanțe
- 103.153 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41.073 lei
- Datorii
- 228.895 lei
- Capitaluri
- 16.804 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 100 lei
- Venituri totale
- 100 lei
- Cheltuieli totale
- 3.654 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.554 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.557 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 30.696 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 26 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.670 lei
- Datorii
- 1.082 lei
- Capitaluri
- 29.614 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 92.261 lei
- Venituri totale
- 106.967 lei
- Cheltuieli totale
- 89.706 lei
- Profit brut
- 17.261 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.191 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 64.537 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 64.537 lei
- Datorii
- 31.366 lei
- Capitaluri
- 33.171 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 32.052 lei
- Venituri totale
- 32.052 lei
- Cheltuieli totale
- 14.310 lei
- Profit brut
- 17.742 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.780 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 35.985 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 10.236 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.749 lei
- Datorii
- 19.005 lei
- Capitaluri
- 16.980 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2025) · valoare însumată de cel mult 42 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- Comuna Seitino atribuire · cel mult 42 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă
Achizitionare transport piatra sparta 8/16 mm
41.760 lei · Comuna Seitin · CPV 60000000-8 Servicii de transport (cu exceptia transportului de deseuri) (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 18 iulie 2025 și 18 iulie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă (CAEN Rev.3)
- 5232 · Activități de intermediere pentru transportul de pasageri (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului