ELEPHANT CAPITAL ONE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Bucov, Comuna Bucov, înmatriculată la 25 februarie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- ELEPHANT CAPITAL ONE S.R.L.
- CUI
- 43807951
- Nr. înmatriculare
- J2021000539297
- EUID
- ROONRC.J2021000539297
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 februarie 2021
Sediu social
- Adresă
- EROILOR, nr. 16, Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova
- Localitate
- Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova
- Cod poștal
- 107110
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 08.10.2025
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- FÎCIU IONUȚ-ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 10 din 357 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4520, județul Prahova, peste 97% dintre firmele clasei. Locul 2.054 din 21.767 în tot județul, și locul 4.195 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 36%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.949.516 lei | 629.366 lei | 3 | 7.108.760 lei | 5.354.756 lei | 1.754.004 lei |
| 2024 | 2.162.292 lei | 757.717 lei | 2 | 5.051.123 lei | 3.925.180 lei | 1.125.943 lei |
| 2023 | 1.209.776 lei | 313.192 lei | 1 | 511.294 lei | 134.448 lei | 376.846 lei |
| 2022 | 295.718 lei | 17.739 lei | 1 | 87.947 lei | 116.510 lei | -28.563 lei |
| 2021 | 22.710 lei | -46.502 lei | — | 29.945 lei | 76.247 lei | -46.302 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.949.516 lei
- Venituri totale
- 2.981.627 lei
- Cheltuieli totale
- 2.253.045 lei
- Profit brut
- 728.582 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 629.366 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.849.487 lei
- Active circulante
- 259.273 lei
- Stocuri
- 138.483 lei
- Creanțe
- 74.220 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.570 lei
- Datorii
- 5.354.756 lei
- Capitaluri
- 1.754.004 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.162.292 lei
- Venituri totale
- 2.386.202 lei
- Cheltuieli totale
- 1.509.212 lei
- Profit brut
- 876.990 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 757.717 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.870.727 lei
- Active circulante
- 180.396 lei
- Stocuri
- 71.199 lei
- Creanțe
- 84.018 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.179 lei
- Datorii
- 3.925.180 lei
- Capitaluri
- 1.125.943 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.209.776 lei
- Venituri totale
- 1.331.136 lei
- Cheltuieli totale
- 1.006.631 lei
- Profit brut
- 324.505 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 313.192 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 466.602 lei
- Active circulante
- 44.692 lei
- Stocuri
- 20.774 lei
- Creanțe
- 1.691 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.227 lei
- Datorii
- 134.448 lei
- Capitaluri
- 376.846 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 295.718 lei
- Venituri totale
- 530.507 lei
- Cheltuieli totale
- 502.374 lei
- Profit brut
- 28.133 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 17.739 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 66.289 lei
- Active circulante
- 21.658 lei
- Stocuri
- 9.730 lei
- Creanțe
- 11.540 lei
- Casa și conturi la bănci
- 388 lei
- Datorii
- 116.510 lei
- Capitaluri
- -28.563 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 22.710 lei
- Venituri totale
- 22.710 lei
- Cheltuieli totale
- 68.531 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 45.821 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 46.502 lei
- Active imobilizate
- 1.717 lei
- Active circulante
- 28.228 lei
- Stocuri
- 3.350 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 24.878 lei
- Datorii
- 76.247 lei
- Capitaluri
- -46.302 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.3)
- 4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 9540 · Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului