ELEGANT JENYFER S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Petroșani, înmatriculată la 28 martie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- ELEGANT JENYFER S.R.L.
- CUI
- 37289049
- Nr. înmatriculare
- J2017000368203
- EUID
- ROONRC.J2017000368203
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 28 martie 2017
Sediu social
- Adresă
- OITUZ, bl. 10, ap. 13, Municipiul Petroșani, Hunedoara
- Localitate
- Municipiul Petroșani, Hunedoara
- Cod poștal
- 332079
Contact
- Telefon
- 0728 031 745
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 15 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 28.03.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CRISTEA DANIELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 67 din 144 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4771, județul Hunedoara, peste 54% dintre firmele clasei. Locul 5.392 din 10.413 în tot județul, și locul 2.443 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 13%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 168.806 lei | 125.455 lei | 2 | 18.113 lei | 45.195 lei | -27.082 lei |
| 2024 | 194.772 lei | -10.233 lei | 3 | 19.171 lei | 171.708 lei | -152.537 lei |
| 2023 | 161.589 lei | -11.081 lei | 3 | 39.056 lei | 181.360 lei | -142.304 lei |
| 2022 | 142.703 lei | -25.987 lei | 3 | 10.671 lei | 141.894 lei | -131.223 lei |
| 2021 | 122.349 lei | -23.773 lei | 4 | 28.101 lei | 133.337 lei | -105.236 lei |
| 2020 | 91.295 lei | -34.577 lei | 4 | 40.255 lei | 121.718 lei | -81.463 lei |
| 2019 | 145.550 lei | -12.446 lei | 4 | 64.144 lei | 111.030 lei | -46.886 lei |
| 2018 | 150.980 lei | -23.967 lei | 4 | 75.370 lei | 109.810 lei | -34.440 lei |
| 2017 | 65.286 lei | -10.673 lei | 4 | 53.370 lei | 63.843 lei | -10.473 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 168.806 lei
- Venituri totale
- 297.252 lei
- Cheltuieli totale
- 168.825 lei
- Profit brut
- 128.427 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 125.455 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 18.113 lei
- Stocuri
- 17.593 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 520 lei
- Datorii
- 45.195 lei
- Capitaluri
- -27.082 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 194.772 lei
- Venituri totale
- 194.773 lei
- Cheltuieli totale
- 203.058 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 8.285 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.233 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 19.171 lei
- Stocuri
- 16.545 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 2.626 lei
- Datorii
- 171.708 lei
- Capitaluri
- -152.537 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 161.589 lei
- Venituri totale
- 161.589 lei
- Cheltuieli totale
- 171.054 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 9.465 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 11.081 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 39.056 lei
- Stocuri
- 34.883 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 4.173 lei
- Datorii
- 181.360 lei
- Capitaluri
- -142.304 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4764 · Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor (CAEN Rev.3)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN Rev.3)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
Coduri anterioare (1 din 1)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (Rev.2, recodificat în 4771, până la 2 sept)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului