ELEGANT ABI CASE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Pantelimon, înmatriculată la 11 noiembrie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- ELEGANT ABI CASE S.R.L.
- CUI
- 47170575
- Nr. înmatriculare
- J2022007809239
- EUID
- ROONRC.J2022007809239
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 11 noiembrie 2022
Sediu social
- Adresă
- VIILOR, nr. 91, Oraș Pantelimon, Ilfov
- Localitate
- Oraș Pantelimon, Ilfov
- Cod poștal
- 77145
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 11.11.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MATEIU ALEXANDRU-IONUȚ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 844 din 1.196 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Ilfov, peste 30% dintre firmele clasei. Locul 25.836 din 40.494 în tot județul, și locul 12.648 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 64%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 149.634 lei | -89.573 lei | 1 | 398.417 lei | 237.020 lei | 120.397 lei |
| 2024 | 410.110 lei | 269.577 lei | 1 | 289.060 lei | 38.090 lei | 209.970 lei |
| 2023 | 55.327 lei | -57.489 lei | 1 | 24.366 lei | 42.973 lei | -59.607 lei |
| 2022 | 0 lei | -2.128 lei | 0 | 39.182 lei | 1.300 lei | -2.118 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 149.634 lei
- Venituri totale
- 149.661 lei
- Cheltuieli totale
- 237.738 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 88.077 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 89.573 lei
- Active imobilizate
- 117.003 lei
- Active circulante
- 281.414 lei
- Stocuri
- 180 lei
- Creanțe
- 31.844 lei
- Casa și conturi la bănci
- 249.390 lei
- Datorii
- 237.020 lei
- Capitaluri
- 120.397 lei
- Capital subscris vărsat
- 10 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 410.110 lei
- Venituri totale
- 410.110 lei
- Cheltuieli totale
- 130.362 lei
- Profit brut
- 279.748 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 269.577 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 265 lei
- Active circulante
- 288.795 lei
- Stocuri
- 180 lei
- Creanțe
- 20.550 lei
- Casa și conturi la bănci
- 268.065 lei
- Datorii
- 38.090 lei
- Capitaluri
- 209.970 lei
- Capital subscris vărsat
- 10 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 55.327 lei
- Venituri totale
- 55.327 lei
- Cheltuieli totale
- 112.816 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 57.489 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 57.489 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 24.366 lei
- Stocuri
- 180 lei
- Creanțe
- 20.500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.686 lei
- Datorii
- 42.973 lei
- Capitaluri
- -59.607 lei
- Capital subscris vărsat
- 10 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 928 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 928 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.128 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 39.182 lei
- Stocuri
- 30 lei
- Creanțe
- 13.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.152 lei
- Datorii
- 1.300 lei
- Capitaluri
- -2.118 lei
- Capital subscris vărsat
- 10 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului