ELEGANCE BRODERY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Ploiești, înmatriculată la 4 iunie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- ELEGANCE BRODERY S.R.L.
- CUI
- 41215872
- Nr. înmatriculare
- J29/2010/2019
- EUID
- ROONRC.J29/2010/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 iunie 2019
Sediu social
- Adresă
- SCORUȘULUI, nr. 12A, sc. B, et. 2, ap. 31, Municipiul Ploiești, Prahova
- Localitate
- Municipiul Ploiești, Prahova
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 29 mar)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 04.06.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- STUPU EUGENIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 51 din 67 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1413, județul Prahova, peste 25% dintre firmele clasei. Locul 17.615 din 21.767 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 43%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 44.032 lei | -10.638 lei | — | 14.086 lei | 70.058 lei | -55.972 lei |
| 2024 | 76.914 lei | 11.397 lei | — | 120.565 lei | 186.950 lei | -102.108 lei |
| 2023 | 64.476 lei | 10.569 lei | 1 | 117.251 lei | 195.033 lei | -113.505 lei |
| 2022 | 47.278 lei | 12.193 lei | 1 | 116.320 lei | 204.671 lei | -124.074 lei |
| 2021 | 24.121 lei | -5.826 lei | 1 | 54.037 lei | 142.655 lei | -125.386 lei |
| 2020 | 45.540 lei | -132.293 lei | 2 | 37.588 lei | 120.380 lei | -119.560 lei |
| 2019 | 11.820 lei | 12.493 lei | 1 | 90.448 lei | 13.207 lei | 12.693 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 44.032 lei
- Venituri totale
- 84.725 lei
- Cheltuieli totale
- 95.363 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 10.638 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.638 lei
- Active imobilizate
- 6.066 lei
- Active circulante
- 8.020 lei
- Stocuri
- 971 lei
- Creanțe
- 3.503 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.546 lei
- Datorii
- 70.058 lei
- Capitaluri
- -55.972 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 76.914 lei
- Venituri totale
- 77.052 lei
- Cheltuieli totale
- 60.765 lei
- Profit brut
- 16.287 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.397 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 50.352 lei
- Active circulante
- 70.213 lei
- Stocuri
- 56.274 lei
- Creanțe
- 6.129 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.810 lei
- Datorii
- 186.950 lei
- Capitaluri
- -102.108 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 64.476 lei
- Venituri totale
- 64.476 lei
- Cheltuieli totale
- 53.262 lei
- Profit brut
- 11.214 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.569 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 50.352 lei
- Active circulante
- 66.899 lei
- Stocuri
- 52.939 lei
- Creanțe
- 5.047 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.913 lei
- Datorii
- 195.033 lei
- Capitaluri
- -113.505 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 47.278 lei
- Venituri totale
- 47.663 lei
- Cheltuieli totale
- 34.618 lei
- Profit brut
- 13.045 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.193 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 50.352 lei
- Active circulante
- 65.968 lei
- Stocuri
- 49.935 lei
- Creanțe
- 1.903 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.130 lei
- Datorii
- 204.671 lei
- Capitaluri
- -124.074 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 24.121 lei
- Venituri totale
- 24.397 lei
- Cheltuieli totale
- 29.488 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 5.091 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 5.826 lei
- Active imobilizate
- 21.944 lei
- Active circulante
- 32.093 lei
- Stocuri
- 37.385 lei
- Creanțe
- -10.271 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.979 lei
- Datorii
- 142.655 lei
- Capitaluri
- -125.386 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 45.540 lei
- Venituri totale
- 77.722 lei
- Cheltuieli totale
- 209.451 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 131.729 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 132.293 lei
- Active imobilizate
- 21.944 lei
- Active circulante
- 15.644 lei
- Stocuri
- 18.221 lei
- Creanțe
- -7.427 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.850 lei
- Datorii
- 120.380 lei
- Capitaluri
- -119.560 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 11.820 lei
- Venituri totale
- 61.946 lei
- Cheltuieli totale
- 49.324 lei
- Profit brut
- 12.622 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.493 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 22.978 lei
- Active circulante
- 67.470 lei
- Stocuri
- 6.220 lei
- Creanțe
- 1.323 lei
- Casa și conturi la bănci
- 59.927 lei
- Datorii
- 13.207 lei
- Capitaluri
- 12.693 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
- 1419 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 3213 · Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare (CAEN Rev.2)
- 4616 · Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.2)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.2)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Reactivată fiscal de ANAF
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului