ELECTROVIP IND & HOME S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Focșani, înmatriculată la 9 iunie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- ELECTROVIP IND & HOME S.R.L.
- CUI
- 46274861
- Nr. înmatriculare
- J2022000570394
- EUID
- ROONRC.J2022000570394
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 iunie 2022
Sediu social
- Adresă
- VIILOR, nr. 12, Municipiul Focșani, Vrancea
- Localitate
- Municipiul Focșani, Vrancea
- Cod poștal
- 620061
Contact
- Telefon
- 0769 691 037
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 21 mai 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 09.06.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PÎRLEA VALENTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 14 din 19 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3312, județul Vrancea, peste 32% dintre firmele clasei. Locul 4.127 din 8.048 în tot județul, și locul 2.688 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 4%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 183.057 lei | 2.789 lei | 1 | 161.009 lei | 79.022 lei | 24.379 lei |
| 2024 | 175.709 lei | 4.438 lei | 1 | 207.631 lei | 89.551 lei | 41.545 lei |
| 2023 | 220.183 lei | 67.184 lei | 3 | 178.611 lei | 7.219 lei | 67.424 lei |
| 2022 | 79.921 lei | 34.783 lei | 3 | 262.749 lei | 21.762 lei | 34.983 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 183.057 lei
- Venituri totale
- 199.154 lei
- Cheltuieli totale
- 194.626 lei
- Profit brut
- 4.528 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.789 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 146.301 lei
- Active circulante
- 14.708 lei
- Stocuri
- 13.230 lei
- Creanțe
- 127 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.351 lei
- Datorii
- 79.022 lei
- Capitaluri
- 24.379 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 175.709 lei
- Venituri totale
- 192.684 lei
- Cheltuieli totale
- 186.752 lei
- Profit brut
- 5.932 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.438 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 184.584 lei
- Active circulante
- 23.047 lei
- Stocuri
- 16.461 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 6.586 lei
- Datorii
- 89.551 lei
- Capitaluri
- 41.545 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 220.183 lei
- Venituri totale
- 319.077 lei
- Cheltuieli totale
- 249.736 lei
- Profit brut
- 69.341 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 67.184 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 112.994 lei
- Active circulante
- 65.617 lei
- Stocuri
- 17.369 lei
- Creanțe
- 19.003 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.245 lei
- Datorii
- 7.219 lei
- Capitaluri
- 67.424 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 34 de cumpărături directe, de la 10 autorități contractante (2022–2025) · valoare însumată de cel mult 61 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Unitatea Militara 01476 BARLAD13 atribuiri · cel mult 28 mii lei
- OFICIUL CADASTRU PUBLICITATE IMOBILIARA Vrancea3 atribuiri · cel mult 10 mii lei
- Compania de Utilitati Publice S.A. Focsani7 atribuiri · cel mult 10 mii lei
- Unitatea Militara 013334 atribuiri · cel mult 8 mii lei
- CENTRUL SCOLAR PT.EDUCATIE INCLUZIVA MAICANESTI2 atribuiri · cel mult 3 mii lei
- SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA "SF. PANTELIMON" FOCSANIo atribuire · cel mult 798 lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii de reparatii marmita electrica OZTI
2.830 lei · Unitatea Militara 01476 BARLAD · CPV 50800000-3 Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de curatare si igienizare aparate de aer conditionat
3.750 lei · OFICIUL CADASTRU PUBLICITATE IMOBILIARA Vrancea · CPV 50800000-3 Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de reparare si intretinere a grupurilor de refrigerare
5.090 lei · Unitatea Militara 01476 BARLAD · CPV 50730000-1 Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de reparatii cuptor electric, convectie pe vapori
1.944 lei · Unitatea Militara 01476 BARLAD · CPV 50800000-3 Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de reparatii cuptoare electrice, convectie pe vapori
6.500 lei · Unitatea Militara 01476 BARLAD · CPV 50800000-3 Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Vrancea →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 6 iulie 2022 și 26 noiembrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.3)
- 2522 · Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice (CAEN Rev.3)
- 2825 · Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic (CAEN Rev.3)
- 3312 · Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN Rev.3)
- 3314 · Repararea și întreținerea echipamentelor electrice (CAEN Rev.3)
- 3315 · Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile (CAEN Rev.3)
- 3319 · Repararea și întreținerea altor echipamente (CAEN Rev.3)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 49 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului