ELECTRIC POWER PROFESSIONAL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Bacău, înmatriculată la 12 mai 2022.
Identitate
- Denumire legală
- ELECTRIC POWER PROFESSIONAL S.R.L.
- CUI
- 46109562
- Nr. înmatriculare
- J2022000786045
- EUID
- ROONRC.J2022000786045
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 12 mai 2022
Sediu social
- Adresă
- NICOLAE BĂLCESCU, nr. 5, sc. G, ap. 9, Municipiul Bacău, Bacău
- Localitate
- Municipiul Bacău, Bacău
- Cod poștal
- 600052
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 12.05.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ANDRIŞ ALEXANDRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 46 din 162 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4321, județul Bacău, peste 72% dintre firmele clasei. Locul 1.958 din 14.204 în tot județul, și locul 2.103 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 46%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.638.753 lei | 285.811 lei | 4 | 939.582 lei | 463.480 lei | 476.102 lei |
| 2024 | 1.120.986 lei | 148.967 lei | 5 | 596.707 lei | 406.416 lei | 190.291 lei |
| 2023 | 486.755 lei | 33.020 lei | 3 | 215.946 lei | 174.623 lei | 41.323 lei |
| 2022 | 113.346 lei | 4.303 lei | 1 | 61.673 lei | 53.370 lei | 8.303 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.638.753 lei
- Venituri totale
- 1.640.259 lei
- Cheltuieli totale
- 1.304.374 lei
- Profit brut
- 335.885 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 285.811 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 426.175 lei
- Active circulante
- 513.407 lei
- Stocuri
- 10.251 lei
- Creanțe
- 412.823 lei
- Casa și conturi la bănci
- 90.333 lei
- Datorii
- 463.480 lei
- Capitaluri
- 476.102 lei
- Capital subscris vărsat
- 4.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.120.986 lei
- Venituri totale
- 1.120.990 lei
- Cheltuieli totale
- 943.438 lei
- Profit brut
- 177.552 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 148.967 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 425.817 lei
- Active circulante
- 170.890 lei
- Stocuri
- 62.215 lei
- Creanțe
- 98.334 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.341 lei
- Datorii
- 406.416 lei
- Capitaluri
- 190.291 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 5
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 486.755 lei
- Venituri totale
- 486.759 lei
- Cheltuieli totale
- 449.597 lei
- Profit brut
- 37.162 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 33.020 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 14.658 lei
- Active circulante
- 201.288 lei
- Stocuri
- 107.899 lei
- Creanțe
- 45.432 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.957 lei
- Datorii
- 174.623 lei
- Capitaluri
- 41.323 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 3 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2022–2023) · valoare însumată de cel mult 136 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- ORASUL COMANESTI2 atribuiri · cel mult 74 mii lei
- REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RAo atribuire · cel mult 62 mii lei
Ultimele 3 atribuiri
- Cumpărare directă
Inlocuire Tablou Electric
2.640 lei · ORASUL COMANESTI · CPV 31214100-0 Intrerupatoare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Lucrari instalatie filtroventilatie adapost protectie civila sediu DSBC
61.928,20 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 45216129-4 Adaposturi de protectie (Rev.2)
- Cumpărare directă
LUCRARI ELECTRICE IN VEDEREA OBTINERII AUTORIZATIEI ISU
71.249 lei · ORASUL COMANESTI · CPV 45310000-3 Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Bacău →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 7 noiembrie 2022 și 10 august 2023. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN Rev.3)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7411 · Activități de design industrial și vestimentar (CAEN Rev.3)
- 7413 · Activități de design de interior (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului