ELCOM24 ELEKTROTECHNIK S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 3, înmatriculată la 3 iulie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- ELCOM24 ELEKTROTECHNIK S.R.L.
- CUI
- 39573763
- Nr. înmatriculare
- J2018009475404
- EUID
- ROONRC.J2018009475404
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 iulie 2018
Sediu social
- Adresă
- NERVA TRAIAN, sc. B, et. 1, BIROU NR.6, București Sectorul 3, București
- Localitate
- București Sectorul 3, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 15 iun)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 21.08.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ISPAS IONUT MIHAIL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Depunerea pe anul 2025 nu conține o cifră de afaceri, așa că firma nu intră în clasamentele pe municipiul București.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | -24.644 lei | — | 663.274 lei | 97.271 lei | 566.003 lei |
| 2024 | — | 3.801 lei | — | 698.559 lei | 107.912 lei | 590.647 lei |
| 2023 | 71.792 lei | -14.926 lei | — | 688.869 lei | 102.023 lei | 586.846 lei |
| 2022 | 368.894 lei | 248.577 lei | — | 714.843 lei | 113.071 lei | 601.772 lei |
| 2021 | 319.069 lei | 278.086 lei | — | 372.664 lei | 19.469 lei | 353.195 lei |
| 2020 | 72.639 lei | 53.672 lei | — | 92.208 lei | 17.098 lei | 75.110 lei |
| 2019 | 42.705 lei | 15.673 lei | — | 39.964 lei | 18.526 lei | 21.438 lei |
| 2018 | 7.939 lei | 5.565 lei | — | 12.803 lei | 7.038 lei | 5.765 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 4.114 lei
- Cheltuieli totale
- 28.758 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 24.644 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 24.644 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 663.274 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 325.145 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.493 lei
- Datorii
- 97.271 lei
- Capitaluri
- 566.003 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 18.399 lei
- Cheltuieli totale
- 14.417 lei
- Profit brut
- 3.982 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.801 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 698.559 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 332.715 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.208 lei
- Datorii
- 107.912 lei
- Capitaluri
- 590.647 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 71.792 lei
- Venituri totale
- 60.363 lei
- Cheltuieli totale
- 75.289 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.926 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 14.926 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 688.869 lei
- Stocuri
- -6.563 lei
- Creanțe
- 310.551 lei
- Casa și conturi la bănci
- 50.245 lei
- Datorii
- 102.023 lei
- Capitaluri
- 586.846 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 368.894 lei
- Venituri totale
- 369.031 lei
- Cheltuieli totale
- 109.387 lei
- Profit brut
- 259.644 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 248.577 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.135 lei
- Active circulante
- 710.708 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 364.207 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.865 lei
- Datorii
- 113.071 lei
- Capitaluri
- 601.772 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 319.069 lei
- Venituri totale
- 319.093 lei
- Cheltuieli totale
- 31.420 lei
- Profit brut
- 287.673 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 278.086 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.405 lei
- Active circulante
- 360.259 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 16.087 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.549 lei
- Datorii
- 19.469 lei
- Capitaluri
- 353.195 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 72.639 lei
- Venituri totale
- 72.811 lei
- Cheltuieli totale
- 16.960 lei
- Profit brut
- 55.851 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 53.672 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 20.676 lei
- Active circulante
- 71.532 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 10.082 lei
- Casa și conturi la bănci
- 61.450 lei
- Datorii
- 17.098 lei
- Capitaluri
- 75.110 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 42.705 lei
- Venituri totale
- 42.714 lei
- Cheltuieli totale
- 25.760 lei
- Profit brut
- 16.954 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.673 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 28.947 lei
- Active circulante
- 11.017 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.939 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.078 lei
- Datorii
- 18.526 lei
- Capitaluri
- 21.438 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 7.939 lei
- Venituri totale
- 7.939 lei
- Cheltuieli totale
- 2.136 lei
- Profit brut
- 5.803 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.565 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 71 lei
- Active circulante
- 12.732 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.939 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.793 lei
- Datorii
- 7.038 lei
- Capitaluri
- 5.765 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 2829 · Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4650 · Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4673 · Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.3)
- 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.3)
- 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.3)
- 7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Reactivată fiscal de ANAF
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului