ELAN INVEST TRADING SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 15 octombrie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- ELAN INVEST TRADING SRL
- CUI
- 32356848
- Nr. înmatriculare
- J2013012744402
- EUID
- ROONRC.J2013012744402
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 15 octombrie 2013
Sediu social
- Adresă
- GENERAL ANDREI POPOVICI, nr. 18, bl. 8A, sc. B, et. 1, ap. 14, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
Contact
- Telefon
- 0742 417 041
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 28 februarie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 30 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 15.10.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- NICOLAE ELISABETA — administrator
- TRANDAFIR ANDREEA-ELISABETA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 843 din 1.460 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4619, municipiul București, peste 42% dintre firmele clasei. Locul 67.953 din 132.176 în tot județul, și locul 40.486 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 26%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 245.303 lei | 4.523 lei | 1 | 52.293 lei | 378.236 lei | -325.943 lei |
| 2024 | 331.375 lei | -18.159 lei | 1 | 73.098 lei | 403.564 lei | -330.466 lei |
| 2023 | 263.185 lei | 14.597 lei | — | 70.793 lei | 383.099 lei | -312.306 lei |
| 2022 | 208.150 lei | -53.654 lei | — | 64.388 lei | 391.292 lei | -326.904 lei |
| 2021 | 215.593 lei | -61.205 lei | 1 | 80.993 lei | 354.243 lei | -273.250 lei |
| 2020 | 192.274 lei | -111.705 lei | 1 | 130.777 lei | 342.822 lei | -212.045 lei |
| 2019 | 622.993 lei | 2.997 lei | 2 | 268.783 lei | 369.123 lei | -100.340 lei |
| 2018 | 694.921 lei | -38.471 lei | 2 | 131.630 lei | 234.967 lei | -103.337 lei |
| 2017 | 407.690 lei | -77.981 lei | 2 | 57.818 lei | 122.684 lei | -64.866 lei |
| 2016 | 528.782 lei | -9.237 lei | 2 | 115.523 lei | 102.408 lei | 13.115 lei |
| 2015 | 555.548 lei | 4.850 lei | 2 | 120.577 lei | 98.225 lei | 22.352 lei |
| 2014 | 287.188 lei | 11.333 lei | 2 | 91.854 lei | 74.351 lei | 17.503 lei |
| 2013 | 59.411 lei | 5.930 lei | 1 | 53.231 lei | 47.101 lei | 6.130 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 245.303 lei
- Venituri totale
- 291.888 lei
- Cheltuieli totale
- 285.628 lei
- Profit brut
- 6.260 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.523 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 52.293 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 50.674 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.619 lei
- Datorii
- 378.236 lei
- Capitaluri
- -325.943 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 331.375 lei
- Venituri totale
- 332.205 lei
- Cheltuieli totale
- 350.364 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 18.159 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 18.159 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 73.098 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 55.789 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.309 lei
- Datorii
- 403.564 lei
- Capitaluri
- -330.466 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 263.185 lei
- Venituri totale
- 263.194 lei
- Cheltuieli totale
- 245.816 lei
- Profit brut
- 17.378 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.597 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 49 lei
- Active circulante
- 70.744 lei
- Stocuri
- 1.232 lei
- Creanțe
- 35.802 lei
- Casa și conturi la bănci
- 33.710 lei
- Datorii
- 383.099 lei
- Capitaluri
- -312.306 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 13 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.3)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.3)
- 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN Rev.3)
- 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.3)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4769 · Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN Rev.3)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4792 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 27 activități autorizate în ordinea registrului.
Coduri anterioare (10 din 10)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (Rev.2, recodificat în 4619, până la 2 sept)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (Rev.2, recodificat în 4642, până la 2 sept)
- 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (Rev.2, recodificat în 4649, până la 2 sept)
- 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (Rev.2, recodificat în 4644, până la 2 sept)
- 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (Rev.2, recodificat în 4645, până la 2 sept)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat (Rev.2, recodificat în 4647, până la 2 sept)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (Rev.2, recodificat în 4649, până la 2 sept)
- 4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (Rev.2, până la 2 sept)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (Rev.2, recodificat în 4690, până la 2 sept)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (Rev.2, recodificat în 8299, până la 2 sept)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
Sunt afișate cele mai recente 14 din 15 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.