ECOAGROMIN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgoviște, înmatriculată la 16 martie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- ECOAGROMIN S.R.L.
- CUI
- 39035373
- Nr. înmatriculare
- J15/295/2018
- EUID
- ROONRC.J15/295/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 martie 2018
Sediu social
- Adresă
- VASILE VOICULESCU, nr. 2, bl. F2, sc. B, et. 4, ap. 18, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
- Localitate
- Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
- Cod poștal
- 130095
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.03.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MINCULESCU ALEXANDRU-MIHAI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 4 din 8 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0124, județul Dâmbovița. Locul 5.092 din 10.727 în tot județul, și locul 3.870 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 1%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 252.777 lei | 136.999 lei | 1 | 3.144.253 lei | 1.570.681 lei | 220.504 lei |
| 2024 | 249.686 lei | 119.464 lei | 1 | 373.901 lei | 218.277 lei | 155.624 lei |
| 2023 | 855.472 lei | 631.897 lei | 1 | 900.696 lei | 264.536 lei | 636.160 lei |
| 2022 | 591.873 lei | 74.023 lei | 1 | 249.475 lei | 175.212 lei | 74.263 lei |
| 2021 | 871.558 lei | 8.701 lei | 4 | 188.052 lei | 179.111 lei | 8.941 lei |
| 2020 | 958.066 lei | 8.555 lei | 8 | 180.681 lei | 171.886 lei | 8.795 lei |
| 2019 | 1.123.161 lei | 43.420 lei | 15 | 375.658 lei | 349.790 lei | 25.868 lei |
| 2018 | 386.694 lei | -17.752 lei | 10 | 135.502 lei | 153.054 lei | -17.552 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 252.777 lei
- Venituri totale
- 322.851 lei
- Cheltuieli totale
- 163.497 lei
- Profit brut
- 159.354 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 136.999 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.455.920 lei
- Active circulante
- 1.688.333 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.685.800 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.533 lei
- Datorii
- 1.570.681 lei
- Capitaluri
- 220.504 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 249.686 lei
- Venituri totale
- 249.687 lei
- Cheltuieli totale
- 110.647 lei
- Profit brut
- 139.040 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 119.464 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 43.332 lei
- Active circulante
- 330.569 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 318.627 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.942 lei
- Datorii
- 218.277 lei
- Capitaluri
- 155.624 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 855.472 lei
- Venituri totale
- 855.477 lei
- Cheltuieli totale
- 216.058 lei
- Profit brut
- 639.419 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 631.897 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 32.302 lei
- Active circulante
- 868.394 lei
- Stocuri
- 15.440 lei
- Creanțe
- 713.518 lei
- Casa și conturi la bănci
- 139.436 lei
- Datorii
- 264.536 lei
- Capitaluri
- 636.160 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 591.873 lei
- Venituri totale
- 591.874 lei
- Cheltuieli totale
- 511.985 lei
- Profit brut
- 79.889 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 74.023 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.365 lei
- Active circulante
- 247.110 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 62.810 lei
- Casa și conturi la bănci
- 184.300 lei
- Datorii
- 175.212 lei
- Capitaluri
- 74.263 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 871.558 lei
- Venituri totale
- 871.562 lei
- Cheltuieli totale
- 854.319 lei
- Profit brut
- 17.243 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.701 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 188.052 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 73.302 lei
- Casa și conturi la bănci
- 114.750 lei
- Datorii
- 179.111 lei
- Capitaluri
- 8.941 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 958.066 lei
- Venituri totale
- 1.226.926 lei
- Cheltuieli totale
- 1.211.765 lei
- Profit brut
- 15.161 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.555 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 180.681 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 120.696 lei
- Casa și conturi la bănci
- 59.985 lei
- Datorii
- 171.886 lei
- Capitaluri
- 8.795 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.123.161 lei
- Venituri totale
- 1.291.143 lei
- Cheltuieli totale
- 1.236.492 lei
- Profit brut
- 54.651 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 43.420 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 375.658 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 121.126 lei
- Casa și conturi la bănci
- 254.532 lei
- Datorii
- 349.790 lei
- Capitaluri
- 25.868 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 386.694 lei
- Venituri totale
- 439.906 lei
- Cheltuieli totale
- 453.812 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 13.906 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 17.752 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 135.502 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.410 lei
- Casa și conturi la bănci
- 130.092 lei
- Datorii
- 153.054 lei
- Capitaluri
- -17.552 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
Contracte publice
- 43 de cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2021–2022) · valoare însumată de cel mult 21 mii lei
- un contract atribuit, de la o autoritate contractantă (2023) · valoare însumată de cel mult 619 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RAo atribuire · cel mult 619 mii lei
- LICEUL "VOIEVODUL MIRCEA"43 de atribuiri · cel mult 21 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Contract nr. 2400
Produse de pepiniera (Rev.2)
618.647 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 03450000-9 · Procedura simplificata
- Cumpărare directă
paine
480 lei · LICEUL "VOIEVODUL MIRCEA" · CPV 15811100-7 Paine (Rev.2)
- Cumpărare directă
paine
420 lei · LICEUL "VOIEVODUL MIRCEA" · CPV 15811100-7 Paine (Rev.2)
- Cumpărare directă nr. DA27951671
paine
480 lei · LICEUL "VOIEVODUL MIRCEA" · CPV 15811100-7 · Cumparare directa
- Cumpărare directă
paine
360 lei · LICEUL "VOIEVODUL MIRCEA" · CPV 15811100-7 Paine (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 februarie 2021 și 18 aprilie 2023. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN Rev.2)
- 0113 · Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor (CAEN Rev.2)
- 0124 · Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase (CAEN Rev.2)
- 0129 · Cultivarea altor plante permanente (CAEN Rev.2)
- 0130 · Cultivarea plantelor pentru înmulțire (CAEN Rev.2)
- 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.2)
- 0164 · Pregătirea semințelor (CAEN Rev.2)
- 0210 · Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN Rev.2)
- 0220 · Exploatarea forestieră (CAEN Rev.2)
- 0230 · Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană (CAEN Rev.2)
- 0240 · Activități de servicii anexe silviculturii (CAEN Rev.2)
- 1610 · Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN Rev.2)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului