ECO GLOBAL WASTE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 2 august 2019.
Identitate
- Denumire legală
- ECO GLOBAL WASTE S.R.L.
- CUI
- 41476940
- Nr. înmatriculare
- J2019000561211
- EUID
- ROONRC.J2019000561211
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 august 2019
Sediu social
- Adresă
- CONSTANTIN DOBROGEANU GHEREA, nr. 9A, parter, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 10403
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 9 apr)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 27 nov)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 28.10.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MĂIEREAN REMUS — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 21 din 31 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3821, municipiul București, peste 35% dintre firmele clasei. Locul 46.415 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 13%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 449.932 lei | 2.513 lei | 1 | 195.074 lei | 140.653 lei | 54.421 lei |
| 2024 | 519.180 lei | 6.602 lei | 1 | 155.475 lei | 103.567 lei | 51.908 lei |
| 2023 | 391.570 lei | 6.670 lei | 1 | 96.166 lei | 50.860 lei | 45.306 lei |
| 2022 | — | -430 lei | 0 | 39.293 lei | 657 lei | 38.636 lei |
| 2021 | — | -228 lei | 0 | 39.821 lei | 755 lei | 39.066 lei |
| 2020 | 527.144 lei | 42.648 lei | 0 | 42.277 lei | 2.983 lei | 39.294 lei |
| 2019 | — | -3.554 lei | 0 | 690 lei | 4.044 lei | -3.354 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 449.932 lei
- Venituri totale
- 615.071 lei
- Cheltuieli totale
- 609.425 lei
- Profit brut
- 5.646 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.513 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.818 lei
- Active circulante
- 189.256 lei
- Stocuri
- 25.293 lei
- Creanțe
- 129.679 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34.284 lei
- Datorii
- 140.653 lei
- Capitaluri
- 54.421 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 519.180 lei
- Venituri totale
- 726.938 lei
- Cheltuieli totale
- 713.083 lei
- Profit brut
- 13.855 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.602 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.000 lei
- Active circulante
- 154.475 lei
- Stocuri
- 57.655 lei
- Creanțe
- 29.310 lei
- Casa și conturi la bănci
- 67.510 lei
- Datorii
- 103.567 lei
- Capitaluri
- 51.908 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 391.570 lei
- Venituri totale
- 415.165 lei
- Cheltuieli totale
- 405.073 lei
- Profit brut
- 10.092 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.670 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 96.166 lei
- Stocuri
- 36.346 lei
- Creanțe
- 16.852 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.968 lei
- Datorii
- 50.860 lei
- Capitaluri
- 45.306 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 262 lei
- Cheltuieli totale
- 684 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 422 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 430 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 39.293 lei
- Stocuri
- 28.026 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 11.267 lei
- Datorii
- 657 lei
- Capitaluri
- 38.636 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 32 lei
- Cheltuieli totale
- 260 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 228 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 228 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 39.821 lei
- Stocuri
- 28.026 lei
- Creanțe
- 172 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.623 lei
- Datorii
- 755 lei
- Capitaluri
- 39.066 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 527.144 lei
- Venituri totale
- 527.514 lei
- Cheltuieli totale
- 470.353 lei
- Profit brut
- 57.161 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 42.648 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 42.277 lei
- Stocuri
- 28.026 lei
- Creanțe
- 133 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.118 lei
- Datorii
- 2.983 lei
- Capitaluri
- 39.294 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 3.554 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.554 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.554 lei
- Active imobilizate
- 490 lei
- Active circulante
- 200 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 200 lei
- Datorii
- 4.044 lei
- Capitaluri
- -3.354 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă · valoare însumată de cel mult 400 lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- TRIBUNALUL ARGESo atribuire · cel mult 400 lei
Ultima atribuire
- T3 2020Cumpărare directă nr. DA25892802
Alcool sanitar 70%, 500ml
400 lei · TRIBUNALUL ARGES · CPV 24455000-8 · Cumparare directa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3822 · Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare) (CAEN Rev.3)
- 3823 · Alte activități de tratare a deșeurilor (CAEN Rev.3)
- 3831 · Incinerarea deșeurilor fără producție de energie (CAEN Rev.3)
- 3832 · Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri (CAEN Rev.3)
- 3833 · Alte activități de eliminare a deșeurilor (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.3)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.3)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4726 · Comerț cu amănuntul al produselor din tutun (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5612 · Activități ale unităților mobile de alimentație (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5622 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.3)
- 8122 · Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.3)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Reactivată fiscal de ANAF
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului