Sari la conținut
Duminică, 6 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

EAST POINT ENERGY S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Otopeni, înmatriculată la 16 decembrie 2004.

Identitate

Denumire legală
EAST POINT ENERGY S.R.L.
CUI
17046193
Nr. înmatriculare
J2004021031401
EUID
ROONRC.J2004021031401
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
16 decembrie 2004

Sediu social

Adresă
BUCUREȘTILOR, nr. 87A, camera E2C1, Oraș Otopeni, Ilfov
Localitate
Oraș Otopeni, Ilfov

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 28 noiembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 21 dec)
Inactiv fiscal
nu (reactivat la 27 mar)
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 20.10.2025
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • TINICHEZ SILVIU NELU — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
4,0 mil. lei02008: fără date2009: fără date2010: fără date2011: 118 mii lei2012: 175 mii lei2013: 0 lei2014: 0 lei2015: fără date2016: fără date2017: fără date2018: 110 mii lei2019: fără date2020: fără date2021: 1,6 mil. lei2022: 2,1 mil. lei2023: 2,3 mil. lei2024: 2,3 mil. lei2025: 4,0 mil. lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
1,6 mil. lei0-134 mii lei2008: -106 lei2009: -1.090 lei2010: -21 mii lei2011: -134 mii lei2012: 39 mii lei2013: -22 mii lei2014: -6 mii lei2015: -3 mii lei2016: 0 lei2017: 0 lei2018: -4 mii lei2019: -9 mii lei2020: -4 mii lei2021: 1,1 mil. lei2022: 1,3 mil. lei2023: 1,1 mil. lei2024: 370 mii lei2025: 1,6 mil. lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 9 din 58 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4221, județul Ilfov, peste 86% dintre firmele clasei. Locul 3.684 din 40.375 în tot județul, și locul 2.936 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 71%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20254.011.263 lei1.591.811 lei82.586.192 lei970.446 lei1.623.410 lei
20242.341.504 lei370.343 lei72.740.442 lei1.976.911 lei773.014 lei
20232.329.904 lei1.066.388 lei63.015.774 lei1.510.556 lei1.510.127 lei
20222.110.956 lei1.290.458 lei41.614.132 lei325.631 lei1.290.698 lei
20211.592.718 lei1.125.118 lei01.355.688 lei391.732 lei965.989 lei
2020-4.018 lei30.061 lei189.190 lei-159.129 lei
2019-9.480 lei029.338 lei184.449 lei-155.111 lei
2018110.212 lei-4.408 lei028.769 lei174.400 lei-145.631 lei
20170 lei28.371 lei178.017 lei-149.646 lei
20160 lei28.371 lei177.622 lei-149.251 lei
2015-3.126 lei128.371 lei177.622 lei-149.251 lei
20140 lei-6.133 lei49.755 lei196.574 lei-146.125 lei
20130 lei-22.152 lei253.577 lei194.263 lei-139.992 lei
2012174.669 lei38.989 lei954.444 lei172.978 lei-117.840 lei
2011117.551 lei-134.302 lei878.570 lei235.399 lei-156.829 lei
2010-21.420 lei31.153 lei53.681 lei-22.528 lei
2009-1.090 lei1.223 lei3.421 lei-2.198 lei
2008-106 lei1.108 lei-1.108 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
4.011.263 lei
Venituri totale
4.011.962 lei
Cheltuieli totale
2.121.297 lei
Profit brut
1.890.665 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.591.811 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.131.485 lei
Active circulante
454.707 lei
Stocuri
Creanțe
91.616 lei
Casa și conturi la bănci
363.091 lei
Datorii
970.446 lei
Capitaluri
1.623.410 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
8

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.341.504 lei
Venituri totale
2.374.340 lei
Cheltuieli totale
1.938.462 lei
Profit brut
435.878 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
370.343 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.374.291 lei
Active circulante
366.151 lei
Stocuri
Creanțe
66.346 lei
Casa și conturi la bănci
299.805 lei
Datorii
1.976.911 lei
Capitaluri
773.014 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
7

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.329.904 lei
Venituri totale
2.338.383 lei
Cheltuieli totale
1.248.659 lei
Profit brut
1.089.724 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.066.388 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.293.164 lei
Active circulante
1.722.610 lei
Stocuri
Creanțe
1.501.899 lei
Casa și conturi la bănci
220.711 lei
Datorii
1.510.556 lei
Capitaluri
1.510.127 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 35 de cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 12,6 mil. lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Autoritatea contractantă

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă2 loturi

    GOSPODARIE DE APA SOSEAUA ODAI 20-22CEPECA

    867.462,35 lei · ORAS OTOPENI · CPV 45252126-7 Lucrari de constructii de statii de tratare a apei potabile (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Retea de canalizare intrarea Socului

    336.068,96 lei · ORAS OTOPENI · CPV 45232400-6 Lucrari de constructii de canalizare de ape reziduale (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Retea canalizare intrarea Margaritarului

    127.586,83 lei · ORAS OTOPENI · CPV 45232400-6 Lucrari de constructii de canalizare de ape reziduale (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Extindere alimentare cu apa strada Gorunului

    264.312,96 lei · ORAS OTOPENI · CPV 45232150-8 Lucrari pentru conducte de alimentare cu apa (Rev.2)

  5. Cumpărare directă2 loturi

    Lucrari de racorduri la retelele publice de canalizare

    898.256,52 lei · ORAS OTOPENI · CPV 45332000-3 Lucrari de instalatii de apa si canalizare si de conducte de evacuare (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din Ilfov

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 6 septembrie 2021 și 6 noiembrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Sunt afișate primele 24 din 29 activități autorizate în ordinea registrului.

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
    • Reactivată fiscal de ANAF
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
    • Declarată inactivă fiscal de ANAF
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
    • Ieșire din evidența plătitorilor de TVA

Sunt afișate cele mai recente 14 din 23 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑