DSA TRADE CORPORATION SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Ploiești, înmatriculată la 25 august 2011.
Identitate
- Denumire legală
- DSA TRADE CORPORATION SRL
- CUI
- 29029587
- Nr. înmatriculare
- J2011001301294
- EUID
- ROONRC.J2011001301294
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 august 2011
Sediu social
- Adresă
- DEMOCRAȚIEI, nr. 60-62, et. 2, Corp cladire Federalcoop Prahova S.C.C., camera 306(birou), Municipiul Ploiești, Prahova
- Localitate
- Municipiul Ploiești, Prahova
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.08.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ANDREI ŞTEFAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Prahova; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.042.327 lei | 21.252 lei | 4 | 543.222 lei | 321.260 lei | 221.962 lei |
| 2023 | 2.454.576 lei | 80.197 lei | 4 | 316.734 lei | 116.024 lei | 200.710 lei |
| 2022 | 2.768.463 lei | 6.296 lei | 3 | 273.017 lei | 141.634 lei | 131.383 lei |
| 2021 | 2.758.946 lei | 125.047 lei | 3 | 445.698 lei | 304.021 lei | 141.677 lei |
| 2020 | 2.539.185 lei | 112.382 lei | 3 | 663.614 lei | 540.013 lei | 123.601 lei |
| 2019 | 172.233 lei | 86.371 lei | 2 | 134.402 lei | 39.183 lei | 95.219 lei |
| 2018 | 201.182 lei | 67.914 lei | 3 | 165.493 lei | 90.672 lei | 74.821 lei |
| 2017 | 384.985 lei | 50.173 lei | 4 | 244.521 lei | 186.463 lei | 58.058 lei |
| 2016 | 868.518 lei | 108.196 lei | 4 | 156.944 lei | 54.059 lei | 102.885 lei |
| 2015 | 133.731 lei | 2.920 lei | — | 26.806 lei | 32.118 lei | -5.312 lei |
| 2014 | 87.338 lei | -9.104 lei | 3 | 5.738 lei | 13.970 lei | -8.232 lei |
| 2013 | 150 lei | -3 lei | — | 872 lei | 0 lei | 872 lei |
| 2012 | 0 lei | 0 lei | — | 875 lei | 0 lei | 875 lei |
| 2011 | 10.452 lei | 675 lei | — | 875 lei | 0 lei | 875 lei |
Toți indicatorii
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.042.327 lei
- Venituri totale
- 2.097.674 lei
- Cheltuieli totale
- 2.071.284 lei
- Profit brut
- 26.390 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.252 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 252.299 lei
- Active circulante
- 290.923 lei
- Stocuri
- 174.155 lei
- Creanțe
- 108.563 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.205 lei
- Datorii
- 321.260 lei
- Capitaluri
- 221.962 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.454.576 lei
- Venituri totale
- 2.522.124 lei
- Cheltuieli totale
- 2.421.167 lei
- Profit brut
- 100.957 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 80.197 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 48.088 lei
- Active circulante
- 268.646 lei
- Stocuri
- 85.125 lei
- Creanțe
- 179.551 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.970 lei
- Datorii
- 116.024 lei
- Capitaluri
- 200.710 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.768.463 lei
- Venituri totale
- 2.820.013 lei
- Cheltuieli totale
- 2.790.208 lei
- Profit brut
- 29.805 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.296 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 98.948 lei
- Active circulante
- 174.069 lei
- Stocuri
- 47.049 lei
- Creanțe
- 55.056 lei
- Casa și conturi la bănci
- 71.964 lei
- Datorii
- 141.634 lei
- Capitaluri
- 131.383 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.758.946 lei
- Venituri totale
- 2.796.784 lei
- Cheltuieli totale
- 2.647.068 lei
- Profit brut
- 149.716 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 125.047 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 117.512 lei
- Active circulante
- 328.186 lei
- Stocuri
- 124.790 lei
- Creanțe
- 147.695 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.701 lei
- Datorii
- 304.021 lei
- Capitaluri
- 141.677 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.539.185 lei
- Venituri totale
- 2.510.343 lei
- Cheltuieli totale
- 2.376.366 lei
- Profit brut
- 133.977 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 112.382 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 663.614 lei
- Stocuri
- 52.373 lei
- Creanțe
- 531.898 lei
- Casa și conturi la bănci
- 79.343 lei
- Datorii
- 540.013 lei
- Capitaluri
- 123.601 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 172.233 lei
- Venituri totale
- 188.275 lei
- Cheltuieli totale
- 100.181 lei
- Profit brut
- 88.094 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 86.371 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 134.402 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 80.649 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.753 lei
- Datorii
- 39.183 lei
- Capitaluri
- 95.219 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 201.182 lei
- Venituri totale
- 201.195 lei
- Cheltuieli totale
- 131.269 lei
- Profit brut
- 69.926 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 67.914 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 14.583 lei
- Active circulante
- 150.910 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 82.814 lei
- Casa și conturi la bănci
- 68.096 lei
- Datorii
- 90.672 lei
- Capitaluri
- 74.821 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 384.985 lei
- Venituri totale
- 398.379 lei
- Cheltuieli totale
- 344.356 lei
- Profit brut
- 54.023 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 50.173 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 14.583 lei
- Active circulante
- 229.938 lei
- Stocuri
- 20.007 lei
- Creanțe
- 146.837 lei
- Casa și conturi la bănci
- 63.094 lei
- Datorii
- 186.463 lei
- Capitaluri
- 58.058 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 868.518 lei
- Venituri totale
- 873.465 lei
- Cheltuieli totale
- 751.591 lei
- Profit brut
- 121.874 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 108.196 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 14.583 lei
- Active circulante
- 142.361 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 79.752 lei
- Casa și conturi la bănci
- 62.609 lei
- Datorii
- 54.059 lei
- Capitaluri
- 102.885 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 133.731 lei
- Venituri totale
- 133.829 lei
- Cheltuieli totale
- 126.897 lei
- Profit brut
- 6.932 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.920 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 26.806 lei
- Stocuri
- 1.102 lei
- Creanțe
- 24.322 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.382 lei
- Datorii
- 32.118 lei
- Capitaluri
- -5.312 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 87.338 lei
- Venituri totale
- 87.362 lei
- Cheltuieli totale
- 93.846 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.484 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 9.104 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 5.738 lei
- Stocuri
- 2.440 lei
- Creanțe
- 2.949 lei
- Casa și conturi la bănci
- 349 lei
- Datorii
- 13.970 lei
- Capitaluri
- -8.232 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 150 lei
- Venituri totale
- 150 lei
- Cheltuieli totale
- 153 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 872 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1 lei
- Casa și conturi la bănci
- 871 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 872 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 875 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 875 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 875 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 10.452 lei
- Venituri totale
- 10.453 lei
- Cheltuieli totale
- 9.778 lei
- Profit brut
- 675 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 675 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 875 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 875 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 875 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
Înregistrări mai vechi (3)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului