DRIVEDO SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Iași, înmatriculată la 20 decembrie 2010.
Identitate
- Denumire legală
- DRIVEDO SRL
- CUI
- 27830790
- Nr. înmatriculare
- J2010001733225
- EUID
- ROONRC.J2010001733225
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 20 decembrie 2010
Sediu social
- Adresă
- Canta, nr. 39, bl. 508, sc. B, et. 3, ap. 10, Municipiul Iași, Iași
- Localitate
- Municipiul Iași, Iași
- Cod poștal
- 700488
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 20 sept)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 20.12.2010
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SUSNOVICI OVIDIU MIHAI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 71 din 192 după cifra de afaceri în clasa CAEN 9531, județul Iași, peste 64% dintre firmele clasei. Locul 8.035 din 25.031 în tot județul, și locul 4.412 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 42%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 449.581 lei | 18.645 lei | 3 | 2.006.110 lei | 932.213 lei | 328.415 lei |
| 2024 | 781.695 lei | 27.842 lei | 1 | 1.963.695 lei | 1.001.919 lei | 308.756 lei |
| 2023 | 524.675 lei | 278.726 lei | 1 | 1.378.665 lei | 847.841 lei | 280.824 lei |
| 2022 | 403.103 lei | 10.781 lei | 1 | 407.217 lei | 394.619 lei | 12.598 lei |
| 2021 | 473.792 lei | 12.086 lei | 1 | 385.743 lei | 372.426 lei | 13.317 lei |
| 2020 | 533.939 lei | 167.350 lei | 1 | 620.400 lei | 452.568 lei | 167.832 lei |
| 2019 | 327.072 lei | 3.019 lei | 1 | 403.319 lei | 399.437 lei | 3.882 lei |
| 2018 | 86.000 lei | 81.894 lei | — | 863 lei | 0 lei | 863 lei |
| 2017 | 321 lei | 134 lei | — | 0 lei | 81.031 lei | -81.031 lei |
| 2016 | -35.114 lei | -83.475 lei | 0 | 3.888 lei | 84.920 lei | -81.032 lei |
| 2015 | 119.139 lei | 375 lei | 2 | 91.457 lei | 89.014 lei | 2.443 lei |
| 2014 | 107.390 lei | 2.315 lei | 2 | 104.461 lei | 102.812 lei | 1.649 lei |
| 2013 | 0 lei | 0 lei | — | 438 lei | 826 lei | -388 lei |
| 2012 | 0 lei | 0 lei | — | 438 lei | 826 lei | -388 lei |
| 2011 | 3.856 lei | -610 lei | 0 | 438 lei | 826 lei | -388 lei |
| 2010 | 565 lei | -78 lei | — | 940 lei | 718 lei | 222 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 449.581 lei
- Venituri totale
- 501.602 lei
- Cheltuieli totale
- 476.268 lei
- Profit brut
- 25.334 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 18.645 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.878.483 lei
- Active circulante
- 127.627 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 104.302 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.325 lei
- Datorii
- 932.213 lei
- Capitaluri
- 328.415 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 781.695 lei
- Venituri totale
- 790.588 lei
- Cheltuieli totale
- 747.105 lei
- Profit brut
- 43.483 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 27.842 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.429.716 lei
- Active circulante
- 533.979 lei
- Stocuri
- 95.772 lei
- Creanțe
- 431.669 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.538 lei
- Datorii
- 1.001.919 lei
- Capitaluri
- 308.756 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 524.675 lei
- Venituri totale
- 532.124 lei
- Cheltuieli totale
- 249.694 lei
- Profit brut
- 282.430 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 278.726 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.092.501 lei
- Active circulante
- 286.164 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 10.079 lei
- Casa și conturi la bănci
- 276.085 lei
- Datorii
- 847.841 lei
- Capitaluri
- 280.824 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 16 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4764 · Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor (CAEN Rev.3)
- 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN Rev.3)
- 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 37 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Reactivată fiscal de ANAF
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.