DRAGOTEXT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 2 octombrie 2003.
Identitate
- Denumire legală
- DRAGOTEXT SRL
- CUI
- 13885320
- Nr. înmatriculare
- J2003002290350
- EUID
- ROONRC.J2003002290350
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 octombrie 2003
Sediu social
- Adresă
- Str. ROMULUS, nr. 12, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
- Cod poștal
- 300238
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 02.10.2003
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- MACRI CORINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 43 din 224 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5611, județul Timiș, peste 81% dintre firmele clasei. Locul 3.254 din 31.408 în tot județul, și locul 2.019 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.423.773 lei | 116.786 lei | 9 | 4.893.088 lei | 2.267.295 lei | 2.646.679 lei |
| 2024 | 2.607.255 lei | 39.672 lei | 15 | 4.926.202 lei | 2.377.841 lei | 2.529.893 lei |
| 2023 | 4.403.844 lei | 376.984 lei | 21 | 5.579.323 lei | 2.059.105 lei | 2.490.221 lei |
| 2022 | 3.466.729 lei | 47.418 lei | 25 | 4.156.602 lei | 1.624.279 lei | 1.488.986 lei |
| 2021 | 3.023.722 lei | 3.256 lei | 20 | 3.230.722 lei | 978.827 lei | 1.441.568 lei |
| 2020 | 2.114.409 lei | -393.692 lei | 19 | 3.446.682 lei | 1.389.047 lei | 1.436.749 lei |
| 2019 | 4.130.828 lei | 562.082 lei | 24 | 2.569.634 lei | 746.411 lei | 1.836.378 lei |
| 2018 | 3.897.590 lei | 11.159 lei | 30 | 2.002.923 lei | 725.598 lei | 1.285.461 lei |
| 2017 | 4.098.672 lei | 336.487 lei | 34 | 3.077.680 lei | 2.236.836 lei | 834.934 lei |
| 2016 | 3.741.538 lei | 130.995 lei | 34 | 3.063.396 lei | 2.488.562 lei | 630.375 lei |
| 2015 | 5.560.470 lei | 711.581 lei | 51 | 3.395.475 lei | 2.270.012 lei | 1.173.172 lei |
| 2014 | 4.641.163 lei | 301.391 lei | 55 | 3.358.303 lei | 2.946.764 lei | 462.027 lei |
| 2013 | 3.868.244 lei | 88.143 lei | 50 | 3.477.480 lei | 3.458.117 lei | 70.940 lei |
| 2012 | 3.575.053 lei | 7.572 lei | 50 | 3.628.175 lei | 3.676.568 lei | -17.202 lei |
| 2011 | 2.856.515 lei | 16.864 lei | 50 | 4.696.950 lei | 4.562.244 lei | 188.158 lei |
| 2010 | 2.273.236 lei | 7.008 lei | 45 | 3.668.070 lei | 3.122.428 lei | 569.559 lei |
| 2008 | 1.099.314 lei | -143.873 lei | 5 | 4.834.260 lei | 2.187.472 lei | 2.654.826 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.423.773 lei
- Venituri totale
- 2.434.024 lei
- Cheltuieli totale
- 2.294.719 lei
- Profit brut
- 139.305 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 116.786 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.128.963 lei
- Active circulante
- 2.764.125 lei
- Stocuri
- 35.400 lei
- Creanțe
- 2.680.819 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.906 lei
- Datorii
- 2.267.295 lei
- Capitaluri
- 2.646.679 lei
- Capital subscris vărsat
- 780.850 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.607.255 lei
- Venituri totale
- 3.712.700 lei
- Cheltuieli totale
- 3.687.536 lei
- Profit brut
- 25.164 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 39.672 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.184.002 lei
- Active circulante
- 2.742.200 lei
- Stocuri
- 22.401 lei
- Creanțe
- 2.737.673 lei
- Casa și conturi la bănci
- -17.874 lei
- Datorii
- 2.377.841 lei
- Capitaluri
- 2.529.893 lei
- Capital subscris vărsat
- 780.850 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.403.844 lei
- Venituri totale
- 4.478.010 lei
- Cheltuieli totale
- 4.049.080 lei
- Profit brut
- 428.930 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 376.984 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.340.096 lei
- Active circulante
- 3.239.227 lei
- Stocuri
- 96.338 lei
- Creanțe
- 3.094.789 lei
- Casa și conturi la bănci
- 48.100 lei
- Datorii
- 2.059.105 lei
- Capitaluri
- 2.490.221 lei
- Capital subscris vărsat
- 780.850 lei
- Număr mediu de salariați
- 21
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.466.729 lei
- Venituri totale
- 3.598.353 lei
- Cheltuieli totale
- 3.536.427 lei
- Profit brut
- 61.926 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 47.418 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.853.351 lei
- Active circulante
- 2.303.251 lei
- Stocuri
- 71.601 lei
- Creanțe
- 2.114.477 lei
- Casa și conturi la bănci
- 117.173 lei
- Datorii
- 1.624.279 lei
- Capitaluri
- 1.488.986 lei
- Capital subscris vărsat
- 780.850 lei
- Număr mediu de salariați
- 25
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.023.722 lei
- Venituri totale
- 3.119.368 lei
- Cheltuieli totale
- 3.091.387 lei
- Profit brut
- 27.981 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.256 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.416.336 lei
- Active circulante
- 1.814.386 lei
- Stocuri
- 81.663 lei
- Creanțe
- 1.579.971 lei
- Casa și conturi la bănci
- 152.752 lei
- Datorii
- 978.827 lei
- Capitaluri
- 1.441.568 lei
- Capital subscris vărsat
- 780.850 lei
- Număr mediu de salariați
- 20
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.114.409 lei
- Venituri totale
- 2.174.101 lei
- Cheltuieli totale
- 2.550.427 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 376.326 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 393.692 lei
- Active imobilizate
- 1.469.026 lei
- Active circulante
- 1.977.656 lei
- Stocuri
- 70.602 lei
- Creanțe
- 1.123.645 lei
- Casa și conturi la bănci
- 783.409 lei
- Datorii
- 1.389.047 lei
- Capitaluri
- 1.436.749 lei
- Capital subscris vărsat
- 780.850 lei
- Număr mediu de salariați
- 19
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.130.828 lei
- Venituri totale
- 4.210.687 lei
- Cheltuieli totale
- 3.609.998 lei
- Profit brut
- 600.689 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 562.082 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.549.646 lei
- Active circulante
- 1.019.988 lei
- Stocuri
- 88.878 lei
- Creanțe
- 879.667 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.443 lei
- Datorii
- 746.411 lei
- Capitaluri
- 1.836.378 lei
- Capital subscris vărsat
- 780.850 lei
- Număr mediu de salariați
- 24
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.897.590 lei
- Venituri totale
- 4.662.477 lei
- Cheltuieli totale
- 4.606.491 lei
- Profit brut
- 55.986 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.159 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.660.950 lei
- Active circulante
- 341.973 lei
- Stocuri
- 85.880 lei
- Creanțe
- 200.943 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.150 lei
- Datorii
- 725.598 lei
- Capitaluri
- 1.285.461 lei
- Capital subscris vărsat
- 780.850 lei
- Număr mediu de salariați
- 30
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.098.672 lei
- Venituri totale
- 4.144.924 lei
- Cheltuieli totale
- 3.758.549 lei
- Profit brut
- 386.375 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 336.487 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.514.522 lei
- Active circulante
- 563.158 lei
- Stocuri
- 88.217 lei
- Creanțe
- 402.944 lei
- Casa și conturi la bănci
- 71.997 lei
- Datorii
- 2.236.836 lei
- Capitaluri
- 834.934 lei
- Capital subscris vărsat
- 765.230 lei
- Număr mediu de salariați
- 34
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.741.538 lei
- Venituri totale
- 3.821.994 lei
- Cheltuieli totale
- 3.634.597 lei
- Profit brut
- 187.397 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 130.995 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.620.713 lei
- Active circulante
- 442.683 lei
- Stocuri
- 99.789 lei
- Creanțe
- 238.188 lei
- Casa și conturi la bănci
- 104.706 lei
- Datorii
- 2.488.562 lei
- Capitaluri
- 630.375 lei
- Capital subscris vărsat
- 765.230 lei
- Număr mediu de salariați
- 34
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.560.470 lei
- Venituri totale
- 5.594.814 lei
- Cheltuieli totale
- 4.741.258 lei
- Profit brut
- 853.556 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 711.581 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.776.259 lei
- Active circulante
- 619.216 lei
- Stocuri
- 117.078 lei
- Creanțe
- 329.846 lei
- Casa și conturi la bănci
- 172.292 lei
- Datorii
- 2.270.012 lei
- Capitaluri
- 1.173.172 lei
- Capital subscris vărsat
- 765.230 lei
- Număr mediu de salariați
- 51
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.641.163 lei
- Venituri totale
- 4.669.299 lei
- Cheltuieli totale
- 4.364.061 lei
- Profit brut
- 305.238 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 301.391 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.018.515 lei
- Active circulante
- 339.788 lei
- Stocuri
- 144.953 lei
- Creanțe
- 129.975 lei
- Casa și conturi la bănci
- 64.860 lei
- Datorii
- 2.946.764 lei
- Capitaluri
- 462.027 lei
- Capital subscris vărsat
- 765.230 lei
- Număr mediu de salariați
- 55
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.868.244 lei
- Venituri totale
- 3.978.737 lei
- Cheltuieli totale
- 3.890.594 lei
- Profit brut
- 88.143 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 88.143 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.164.851 lei
- Active circulante
- 312.629 lei
- Stocuri
- 151.728 lei
- Creanțe
- 142.534 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.367 lei
- Datorii
- 3.458.117 lei
- Capitaluri
- 70.940 lei
- Capital subscris vărsat
- 765.230 lei
- Număr mediu de salariați
- 50
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.575.053 lei
- Venituri totale
- 3.704.696 lei
- Cheltuieli totale
- 3.697.124 lei
- Profit brut
- 7.572 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.572 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.287.664 lei
- Active circulante
- 340.511 lei
- Stocuri
- 149.690 lei
- Creanțe
- 112.798 lei
- Casa și conturi la bănci
- 78.023 lei
- Datorii
- 3.676.568 lei
- Capitaluri
- -17.202 lei
- Capital subscris vărsat
- 765.230 lei
- Număr mediu de salariați
- 50
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.856.515 lei
- Venituri totale
- 3.002.717 lei
- Cheltuieli totale
- 2.985.853 lei
- Profit brut
- 16.864 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.864 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.466.824 lei
- Active circulante
- 1.230.126 lei
- Stocuri
- 142.024 lei
- Creanțe
- 66.589 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.021.513 lei
- Datorii
- 4.562.244 lei
- Capitaluri
- 188.158 lei
- Capital subscris vărsat
- 765.230 lei
- Număr mediu de salariați
- 50
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.273.236 lei
- Venituri totale
- 2.277.605 lei
- Cheltuieli totale
- 2.259.714 lei
- Profit brut
- 17.891 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 7.008 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 3.475.268 lei
- Active circulante
- 192.802 lei
- Stocuri
- 113.846 lei
- Creanțe
- 71.770 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.186 lei
- Datorii
- 3.122.428 lei
- Capitaluri
- 569.559 lei
- Capital subscris vărsat
- 765.230 lei
- Număr mediu de salariați
- 45
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.099.314 lei
- Venituri totale
- 2.001.174 lei
- Cheltuieli totale
- 2.145.047 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 143.873 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 143.873 lei
- Active imobilizate
- 4.709.673 lei
- Active circulante
- 124.587 lei
- Stocuri
- 58.551 lei
- Creanțe
- 38.854 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.182 lei
- Datorii
- 2.187.472 lei
- Capitaluri
- 2.654.826 lei
- Capital subscris vărsat
- 765.230 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
Contracte publice
- 3 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2025–2026) · valoare însumată de cel mult 42 mii lei
- un contract atribuit, de la o autoritate contractantă (2021) · valoare însumată de cel mult 57 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Universitatea de Vest din Timisoarao atribuire · cel mult 57 mii lei
- Liceul Grigore Moisilo atribuire · cel mult 39 mii lei
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE IN SUDURA SI INCERCARI DE MATERIALE - ISIM2 atribuiri · cel mult 3 mii lei
Ultimele 4 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii de cazare
1.680,90 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE IN SUDURA SI INCERCARI DE MATERIALE - ISIM · CPV 98341000-5 Servicii de cazare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de catering pentru scoli
39.314,25 lei · Liceul Grigore Moisil · CPV 55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
Servicii de cazare
1.208 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE IN SUDURA SI INCERCARI DE MATERIALE - ISIM · CPV 98341000-5 Servicii de cazare (Rev.2)
- Contract nr. 43966
Servicii de organizare evenimente
57.379 lei · Universitatea de Vest din Timisoara · CPV 79952000-2 · Procedura simplificata
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 15 septembrie 2021 și 19 martie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9622 · Activități de tratament și înfrumusețare (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (5)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2003
- Înmatriculare la registrul comerțului
2001
- Înregistrare în scopuri de TVA