DRAGOȘ FOREST RUCĂR S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Rucăr, Comuna Rucăr, înmatriculată la 12 februarie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- DRAGOȘ FOREST RUCĂR S.R.L.
- CUI
- 42251741
- Nr. înmatriculare
- J2020000278038
- EUID
- ROONRC.J2020000278038
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 12 februarie 2020
Sediu social
- Adresă
- IAZ, nr. 2, Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeș
- Localitate
- Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeș
- Cod poștal
- 117630
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 12.02.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GRAPĂ DRAGOŞ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 97 din 141 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0220, județul Argeș, peste 32% dintre firmele clasei. Locul 9.331 din 20.151 în tot județul, și locul 5.191 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 273.016 lei | 563 lei | 2 | 595.013 lei | 152.386 lei | 442.627 lei |
| 2024 | 254.070 lei | 7.580 lei | 2 | 591.093 lei | 149.029 lei | 442.064 lei |
| 2023 | 270.000 lei | 132.849 lei | — | 554.460 lei | 16.713 lei | 537.747 lei |
| 2022 | 324.040 lei | 253.802 lei | — | 418.913 lei | 14.015 lei | 404.898 lei |
| 2021 | 160.000 lei | 150.895 lei | — | 189.837 lei | 38.742 lei | 151.095 lei |
| 2020 | — | -2.761 lei | — | 4.439 lei | 7.000 lei | -2.561 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 273.016 lei
- Venituri totale
- 273.016 lei
- Cheltuieli totale
- 270.991 lei
- Profit brut
- 2.025 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 563 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 126.407 lei
- Active circulante
- 468.606 lei
- Stocuri
- 217.175 lei
- Creanțe
- 190.387 lei
- Casa și conturi la bănci
- 61.044 lei
- Datorii
- 152.386 lei
- Capitaluri
- 442.627 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 254.070 lei
- Venituri totale
- 254.070 lei
- Cheltuieli totale
- 244.134 lei
- Profit brut
- 9.936 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.580 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 120.790 lei
- Active circulante
- 470.303 lei
- Stocuri
- 106.151 lei
- Creanțe
- 271.157 lei
- Casa și conturi la bănci
- 92.995 lei
- Datorii
- 149.029 lei
- Capitaluri
- 442.064 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 270.000 lei
- Venituri totale
- 270.000 lei
- Cheltuieli totale
- 134.451 lei
- Profit brut
- 135.549 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 132.849 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.300 lei
- Active circulante
- 552.160 lei
- Stocuri
- 1.439 lei
- Creanțe
- 475.946 lei
- Casa și conturi la bănci
- 74.775 lei
- Datorii
- 16.713 lei
- Capitaluri
- 537.747 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 324.040 lei
- Venituri totale
- 324.040 lei
- Cheltuieli totale
- 66.598 lei
- Profit brut
- 257.442 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 253.802 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.300 lei
- Active circulante
- 416.613 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 8.920 lei
- Casa și conturi la bănci
- 407.693 lei
- Datorii
- 14.015 lei
- Capitaluri
- 404.898 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 160.000 lei
- Venituri totale
- 160.000 lei
- Cheltuieli totale
- 4.305 lei
- Profit brut
- 155.695 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 150.895 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 300 lei
- Active circulante
- 189.537 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 189.537 lei
- Datorii
- 38.742 lei
- Capitaluri
- 151.095 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 2.761 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.761 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.761 lei
- Active imobilizate
- 325 lei
- Active circulante
- 4.114 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 4.114 lei
- Datorii
- 7.000 lei
- Capitaluri
- -2.561 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 0210 · Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN Rev.3)
- 0220 · Exploatarea forestieră (CAEN Rev.3)
- 0230 · Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană (CAEN Rev.3)
- 0240 · Activități de servicii anexe silviculturii (CAEN Rev.3)
- 1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN Rev.3)
- 1612 · Prelucrarea și finisarea lemnului (CAEN Rev.3)
- 1621 · Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn (CAEN Rev.3)
- 1622 · Fabricarea parchetului asamblat în panouri (CAEN Rev.3)
- 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 1624 · Fabricarea ambalajelor din lemn (CAEN Rev.3)
- 1625 · Fabricarea de uși și ferestre din lemn (CAEN Rev.3)
- 1626 · Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală (CAEN Rev.3)
- 1627 · Finisarea articolelor din lemn (CAEN Rev.3)
- 1628 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului