DRA RAMCRIMAT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Dubiștea de Pădure, Comuna Hodac, înmatriculată la 13 septembrie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- DRA RAMCRIMAT S.R.L.
- CUI
- 39868756
- Nr. înmatriculare
- J2018001366269
- EUID
- ROONRC.J2018001366269
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 13 septembrie 2018
Sediu social
- Adresă
- DUBIȘTEA DE PĂDURE, nr. 7, Sat Dubiștea de Pădure, Comuna Hodac, Mureș
- Localitate
- Sat Dubiștea de Pădure, Comuna Hodac, Mureș
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 13.09.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MATEI CRISTIAN VASILE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 56 din 99 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2223, județul Mureș, peste 44% dintre firmele clasei. Locul 9.866 din 16.897 în tot județul, și locul 4.316 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 10%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 164.530 lei | 2.646 lei | 2 | 43.759 lei | 44.450 lei | -691 lei |
| 2024 | 183.015 lei | 19.589 lei | 2 | 18.674 lei | 22.011 lei | -3.337 lei |
| 2023 | 56.407 lei | -28.469 lei | 2 | 2.092 lei | 25.018 lei | -22.926 lei |
| 2022 | 107.080 lei | 32.228 lei | 1 | 14.461 lei | 8.919 lei | 5.542 lei |
| 2021 | 16.200 lei | -23.056 lei | 1 | 11.717 lei | 38.403 lei | -26.686 lei |
| 2020 | 43.000 lei | 371 lei | 1 | 8.744 lei | 12.374 lei | -3.630 lei |
| 2019 | 57.714 lei | -4.274 lei | 1 | 18.357 lei | 22.358 lei | -4.001 lei |
| 2018 | 1.350 lei | 73 lei | — | 7.314 lei | 7.041 lei | 273 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 164.530 lei
- Venituri totale
- 164.531 lei
- Cheltuieli totale
- 160.239 lei
- Profit brut
- 4.292 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.646 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 43.759 lei
- Stocuri
- 4.115 lei
- Creanțe
- 1.114 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.530 lei
- Datorii
- 44.450 lei
- Capitaluri
- -691 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 183.015 lei
- Venituri totale
- 183.018 lei
- Cheltuieli totale
- 161.599 lei
- Profit brut
- 21.419 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 19.589 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 18.674 lei
- Stocuri
- 9.213 lei
- Creanțe
- 1.114 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.347 lei
- Datorii
- 22.011 lei
- Capitaluri
- -3.337 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 56.407 lei
- Venituri totale
- 56.407 lei
- Cheltuieli totale
- 84.312 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 27.905 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 28.469 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 2.092 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.114 lei
- Casa și conturi la bănci
- 978 lei
- Datorii
- 25.018 lei
- Capitaluri
- -22.926 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 0145 · Creșterea ovinelor și caprinelor (CAEN Rev.3)
- 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN Rev.3)
- 2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN Rev.3)
- 2224 · Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.3)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.3)
- 4623 · Comerț cu ridicata al animalelor vii (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului