DPS BETON&ASFALT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Sibiu, înmatriculată la 16 aprilie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- DPS BETON&ASFALT S.R.L.
- CUI
- 33074365
- Nr. înmatriculare
- J2014000393321
- EUID
- ROONRC.J2014000393321
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 aprilie 2014
Sediu social
- Adresă
- HENRI COANDĂ, nr. 59, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Localitate
- Municipiul Sibiu, Sibiu
- Cod poștal
- 550234
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 22 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.04.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PĂSCUŢIU CRISTIAN ŞTEFAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 10 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2363, județul Sibiu, peste 100% dintre firmele clasei. Locul 214 din 15.771 în tot județul, și locul 490 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 4%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 34.155.961 lei | 1.631.036 lei | 25 | 18.272.529 lei | 7.145.480 lei | 11.307.664 lei |
| 2024 | 35.711.991 lei | 3.399.242 lei | 23 | 17.860.268 lei | 8.325.449 lei | 9.676.628 lei |
| 2023 | 25.371.243 lei | 2.669.733 lei | 20 | 15.991.927 lei | 9.733.604 lei | 6.277.386 lei |
| 2022 | 23.525.004 lei | 942.660 lei | 22 | 11.139.416 lei | 7.574.478 lei | 3.607.653 lei |
| 2021 | 19.821.982 lei | 2.060.043 lei | 19 | 13.851.148 lei | 11.222.166 lei | 2.664.993 lei |
| 2020 | 9.491.642 lei | 909.034 lei | 9 | 8.847.730 lei | 8.244.143 lei | 604.949 lei |
| 2019 | — | -172.356 lei | — | 5.136.663 lei | 5.441.770 lei | -304.086 lei |
| 2018 | — | -133.399 lei | — | 4.367.748 lei | 4.499.478 lei | -131.730 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 34.155.961 lei
- Venituri totale
- 34.606.802 lei
- Cheltuieli totale
- 32.971.487 lei
- Profit brut
- 1.635.315 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.631.036 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.209.701 lei
- Active circulante
- 9.062.828 lei
- Stocuri
- 820.021 lei
- Creanțe
- 5.304.609 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.938.198 lei
- Datorii
- 7.145.480 lei
- Capitaluri
- 11.307.664 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 25
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 35.711.991 lei
- Venituri totale
- 35.785.841 lei
- Cheltuieli totale
- 32.068.820 lei
- Profit brut
- 3.717.021 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.399.242 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.626.997 lei
- Active circulante
- 10.233.271 lei
- Stocuri
- 447.807 lei
- Creanțe
- 6.675.191 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.110.273 lei
- Datorii
- 8.325.449 lei
- Capitaluri
- 9.676.628 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 23
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 25.371.243 lei
- Venituri totale
- 25.639.078 lei
- Cheltuieli totale
- 22.555.818 lei
- Profit brut
- 3.083.260 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.669.733 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.671.322 lei
- Active circulante
- 9.320.605 lei
- Stocuri
- 330.679 lei
- Creanțe
- 8.820.054 lei
- Casa și conturi la bănci
- 169.872 lei
- Datorii
- 9.733.604 lei
- Capitaluri
- 6.277.386 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 20
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 30 de cumpărături directe, de la 8 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 721 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMUNA JINA11 atribuiri · cel mult 658 mii lei
- Serviciul Public Administrarea Cimitirului Municipal6 atribuiri · cel mult 21 mii lei
- SC SERVICII CL SALISTE SRL4 atribuiri · cel mult 13 mii lei
- COMUNA SURA MARE (PRIMARIA SURA MARE)o atribuire · cel mult 12 mii lei
- SPITALUL CLINIC DE PSIHIATRIE "DR. GH. PREDA" SIBIU3 atribuiri · cel mult 7 mii lei
- REGIA PUBLICA LOCALA OCOLUL SILVIC VALEA FRUMOASEI RAo atribuire · cel mult 4 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
BETON B350=>C20/25-S2-16
965,04 lei · MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU · CPV 44100000-1 Materiale de constructii si articole conexe (Rev.2)
- Cumpărare directă
MICROBETON C20/25- sort 0-8
10.059,12 lei · Serviciul Public Administrarea Cimitirului Municipal · CPV 44114100-3 Beton gata de turnare (Rev.2)
- Cumpărare directă
BETON B250=>C16/20-S2-16
1.250,59 lei · MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU · CPV 44114000-2 Beton (Rev.2)
- Cumpărare directă
LIVRARE BETON B250
1.798,10 lei · Serviciul Public Administrarea Cimitirului Municipal · CPV 44114100-3 Beton gata de turnare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Livrare beton
4.605,64 lei · Serviciul Public Administrarea Cimitirului Municipal · CPV 44114100-3 Beton gata de turnare (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Sibiu →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 6 martie 2021 și 26 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2363 · Fabricarea betonului (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2014
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului