DOWNTOWN CONSULTING S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Voluntari, înmatriculată la 1 aprilie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- DOWNTOWN CONSULTING S.R.L.
- CUI
- 36814433
- Nr. înmatriculare
- J23/2474/2024
- EUID
- ROONRC.J23/2474/2024
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 1 aprilie 2024
Sediu social
- Adresă
- VASILE ALECSANDRI, nr. 3, bl. B1-B10, ap. B6, Oraș Voluntari, Ilfov
- Localitate
- Oraș Voluntari, Ilfov
- Cod poștal
- 77190
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 22 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 29.03.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- PLOAIE FLORENTINA-AMALIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 187 din 544 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6831, județul Ilfov, peste 66% dintre firmele clasei. Locul 22.510 din 40.375 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 167%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 214.651 lei | 97.862 lei | — | 945.372 lei | 790.408 lei | 154.964 lei |
| 2024 | 80.444 lei | 13.590 lei | 1 | 1.015.977 lei | 858.875 lei | 157.102 lei |
| 2023 | 30.692 lei | -77.196 lei | 1 | 770.807 lei | 627.295 lei | 143.512 lei |
| 2022 | 237.010 lei | 166.450 lei | 1 | 549.723 lei | 329.015 lei | 220.708 lei |
| 2021 | 206.127 lei | 148.755 lei | 1 | 235.424 lei | 86.429 lei | 148.995 lei |
| 2020 | 131.386 lei | 67.884 lei | 1 | 414.761 lei | 50.408 lei | 364.353 lei |
| 2019 | 276.642 lei | 227.630 lei | 1 | 361.146 lei | 64.676 lei | 296.470 lei |
| 2018 | 181.741 lei | 158.074 lei | 1 | 160.652 lei | 2.338 lei | 158.314 lei |
| 2017 | 167.018 lei | 129.571 lei | 1 | 134.579 lei | 4.168 lei | 130.411 lei |
| 2016 | 17.927 lei | 15.661 lei | — | 17.399 lei | 1.538 lei | 15.861 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 214.651 lei
- Venituri totale
- 294.290 lei
- Cheltuieli totale
- 177.767 lei
- Profit brut
- 116.523 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 97.862 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 895.728 lei
- Active circulante
- 49.644 lei
- Stocuri
- 1.910 lei
- Creanțe
- 6.140 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41.594 lei
- Datorii
- 790.408 lei
- Capitaluri
- 154.964 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 80.444 lei
- Venituri totale
- 80.652 lei
- Cheltuieli totale
- 64.229 lei
- Profit brut
- 16.423 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.590 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 991.703 lei
- Active circulante
- 24.274 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 6.050 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.224 lei
- Datorii
- 858.875 lei
- Capitaluri
- 157.102 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 30.692 lei
- Venituri totale
- 32.856 lei
- Cheltuieli totale
- 109.782 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 76.926 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 77.196 lei
- Active imobilizate
- 745.464 lei
- Active circulante
- 25.343 lei
- Stocuri
- 1.990 lei
- Creanțe
- 9.401 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.952 lei
- Datorii
- 627.295 lei
- Capitaluri
- 143.512 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 10 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 6831 · Agenții imobiliare (CAEN Rev.2)
- 6832 · Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înmatriculare la registrul comerțului
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016