DORA LACT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Aiud, înmatriculată la 24 mai 2005.
Identitate
- Denumire legală
- DORA LACT SRL
- CUI
- 17617117
- Nr. înmatriculare
- J01/623/2005
- EUID
- ROONRC.J01/623/2005
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 mai 2005
Sediu social
- Adresă
- Str. SERGENT HAȚEGAN, bl. H5, et. 2, ap. 10, Municipiul Aiud, Alba
- Localitate
- Municipiul Aiud, Alba
- Cod poștal
- 3325
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 26 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.05.2005
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- LUCA CORNELIA — administrator
- LUCA RADU MIRCEA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 22 din 30 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0141, județul Alba, peste 30% dintre firmele clasei. Locul 6.970 din 10.622 în tot județul, și locul 4.263 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 44%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 104.614 lei | 3.022 lei | 1 | 494.287 lei | 161.859 lei | 332.428 lei |
| 2024 | 72.883 lei | 5.743 lei | 1 | 427.441 lei | 98.035 lei | 329.406 lei |
| 2023 | 103.654 lei | 697 lei | 1 | 416.671 lei | 93.008 lei | 323.663 lei |
| 2020 | 102.436 lei | 25.196 lei | — | 422.707 lei | 73.300 lei | 306.207 lei |
| 2019 | — | -50.184 lei | — | 385.942 lei | 104.931 lei | 281.011 lei |
| 2018 | 121.874 lei | 48.188 lei | — | 413.971 lei | 82.776 lei | 331.195 lei |
| 2017 | 75.510 lei | 95.783 lei | — | 337.901 lei | 54.894 lei | 283.007 lei |
| 2016 | 139.024 lei | 37.383 lei | — | 225.172 lei | 37.948 lei | 187.224 lei |
| 2015 | 162.241 lei | 32.899 lei | — | 169.863 lei | 20.022 lei | 149.841 lei |
| 2014 | 127.244 lei | 44.496 lei | — | 195.241 lei | 78.299 lei | 116.942 lei |
| 2013 | 163.284 lei | 81.814 lei | — | 170.245 lei | 97.799 lei | 72.446 lei |
| 2012 | 95.229 lei | -8.655 lei | — | 87.328 lei | 96.696 lei | -9.368 lei |
| 2011 | 133.136 lei | 26.500 lei | 1 | 155.971 lei | 156.685 lei | -714 lei |
| 2010 | — | -48.530 lei | 1 | 211.808 lei | 239.021 lei | -27.213 lei |
| 2009 | 5.000 lei | 4.198 lei | 1 | 230.621 lei | 209.304 lei | 21.317 lei |
| 2008 | — | 7.222 lei | 1 | 241.243 lei | 224.124 lei | 17.119 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 104.614 lei
- Venituri totale
- 152.092 lei
- Cheltuieli totale
- 148.542 lei
- Profit brut
- 3.550 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.022 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 225.492 lei
- Active circulante
- 268.795 lei
- Stocuri
- 5.116 lei
- Creanțe
- 251.024 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.655 lei
- Datorii
- 161.859 lei
- Capitaluri
- 332.428 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 72.883 lei
- Venituri totale
- 141.943 lei
- Cheltuieli totale
- 134.829 lei
- Profit brut
- 7.114 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.743 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 227.558 lei
- Active circulante
- 199.883 lei
- Stocuri
- 5.116 lei
- Creanțe
- 160.116 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34.651 lei
- Datorii
- 98.035 lei
- Capitaluri
- 329.406 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 103.654 lei
- Venituri totale
- 118.487 lei
- Cheltuieli totale
- 116.826 lei
- Profit brut
- 1.661 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 697 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 235.037 lei
- Active circulante
- 181.634 lei
- Stocuri
- 10.872 lei
- Creanțe
- 160.341 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.421 lei
- Datorii
- 93.008 lei
- Capitaluri
- 323.663 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 16 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
Nicio activitate autorizată în instantaneul curent.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.