DONCRIS BUCOVINA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, înmatriculată la 4 octombrie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- DONCRIS BUCOVINA S.R.L.
- CUI
- 32321165
- Nr. înmatriculare
- J33/771/2013
- EUID
- ROONRC.J33/771/2013
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 octombrie 2013
Sediu social
- Adresă
- nr. 780, camera 2, Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava
- Localitate
- Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava
- Cod poștal
- 727194
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 27 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 04.10.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DONISĂ CRISTINEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 138 din 313 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0220, județul Suceava, peste 56% dintre firmele clasei. Locul 4.126 din 16.743 în tot județul, și locul 2.906 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 944.732 lei | -119.753 lei | 4 | 685.970 lei | 152.226 lei | 463.506 lei |
| 2024 | 880.618 lei | 22.964 lei | 4 | 757.410 lei | 150.151 lei | 607.259 lei |
| 2023 | 960.512 lei | 139.974 lei | 4 | 630.435 lei | 27.141 lei | 603.294 lei |
| 2022 | 570.006 lei | 1.564 lei | 3 | 581.811 lei | 118.490 lei | 463.321 lei |
| 2021 | 479.653 lei | -70.663 lei | 4 | 574.673 lei | 112.916 lei | 461.757 lei |
| 2020 | 1.157.987 lei | 54.560 lei | 5 | 555.583 lei | 23.164 lei | 532.419 lei |
| 2019 | 1.028.836 lei | 104.994 lei | 5 | 582.587 lei | 63.797 lei | 477.859 lei |
| 2018 | 760.539 lei | 134.447 lei | 5 | 833.995 lei | 37.605 lei | 406.272 lei |
| 2017 | 293.221 lei | 14.244 lei | 5 | 475.935 lei | 22.102 lei | 271.825 lei |
| 2016 | 961.292 lei | 196.649 lei | 5 | 277.733 lei | 20.152 lei | 257.581 lei |
| 2015 | 707.185 lei | 67.610 lei | — | 156.435 lei | 95.503 lei | 60.932 lei |
| 2014 | 289.337 lei | -5.009 lei | 4 | 38.195 lei | 44.873 lei | -6.678 lei |
| 2013 | 10.991 lei | -1.869 lei | 2 | 11.175 lei | 12.874 lei | -1.699 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 944.732 lei
- Venituri totale
- 945.949 lei
- Cheltuieli totale
- 1.039.255 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 93.306 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 119.753 lei
- Active imobilizate
- 145.912 lei
- Active circulante
- 540.058 lei
- Stocuri
- 219.704 lei
- Creanțe
- 267.371 lei
- Casa și conturi la bănci
- 52.983 lei
- Datorii
- 152.226 lei
- Capitaluri
- 463.506 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 880.618 lei
- Venituri totale
- 881.482 lei
- Cheltuieli totale
- 837.221 lei
- Profit brut
- 44.261 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 22.964 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 164.913 lei
- Active circulante
- 592.497 lei
- Stocuri
- 56.297 lei
- Creanțe
- 277.741 lei
- Casa și conturi la bănci
- 258.459 lei
- Datorii
- 150.151 lei
- Capitaluri
- 607.259 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 960.512 lei
- Venituri totale
- 960.945 lei
- Cheltuieli totale
- 812.534 lei
- Profit brut
- 148.411 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 139.974 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 180.308 lei
- Active circulante
- 450.127 lei
- Stocuri
- 10.335 lei
- Creanțe
- 236.399 lei
- Casa și conturi la bănci
- 203.393 lei
- Datorii
- 27.141 lei
- Capitaluri
- 603.294 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 570.006 lei
- Venituri totale
- 570.009 lei
- Cheltuieli totale
- 563.001 lei
- Profit brut
- 7.008 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.564 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 126.583 lei
- Active circulante
- 455.228 lei
- Stocuri
- 20.609 lei
- Creanțe
- 272.406 lei
- Casa și conturi la bănci
- 162.213 lei
- Datorii
- 118.490 lei
- Capitaluri
- 463.321 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 479.653 lei
- Venituri totale
- 480.536 lei
- Cheltuieli totale
- 546.386 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 65.850 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 70.663 lei
- Active imobilizate
- 35.614 lei
- Active circulante
- 539.059 lei
- Stocuri
- 99.766 lei
- Creanțe
- 82.802 lei
- Casa și conturi la bănci
- 356.491 lei
- Datorii
- 112.916 lei
- Capitaluri
- 461.757 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.157.987 lei
- Venituri totale
- 1.158.313 lei
- Cheltuieli totale
- 1.092.890 lei
- Profit brut
- 65.423 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 54.560 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 97.138 lei
- Active circulante
- 458.445 lei
- Stocuri
- 27.783 lei
- Creanțe
- 256.115 lei
- Casa și conturi la bănci
- 174.547 lei
- Datorii
- 23.164 lei
- Capitaluri
- 532.419 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.028.836 lei
- Venituri totale
- 1.029.674 lei
- Cheltuieli totale
- 914.384 lei
- Profit brut
- 115.290 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 104.994 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 142.511 lei
- Active circulante
- 440.076 lei
- Stocuri
- 259.289 lei
- Creanțe
- 66.148 lei
- Casa și conturi la bănci
- 114.639 lei
- Datorii
- 63.797 lei
- Capitaluri
- 477.859 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 760.539 lei
- Venituri totale
- 760.940 lei
- Cheltuieli totale
- 620.997 lei
- Profit brut
- 139.943 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 134.447 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 167.312 lei
- Active circulante
- 666.683 lei
- Stocuri
- 480.727 lei
- Creanțe
- 19.655 lei
- Casa și conturi la bănci
- 166.301 lei
- Datorii
- 37.605 lei
- Capitaluri
- 406.272 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 293.221 lei
- Venituri totale
- 293.225 lei
- Cheltuieli totale
- 276.048 lei
- Profit brut
- 17.177 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.244 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 24.702 lei
- Active circulante
- 451.233 lei
- Stocuri
- 116.076 lei
- Creanțe
- 21.755 lei
- Casa și conturi la bănci
- 313.402 lei
- Datorii
- 22.102 lei
- Capitaluri
- 271.825 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 961.292 lei
- Venituri totale
- 961.292 lei
- Cheltuieli totale
- 727.123 lei
- Profit brut
- 234.169 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 196.649 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.399 lei
- Active circulante
- 270.334 lei
- Stocuri
- 22.823 lei
- Creanțe
- 35.289 lei
- Casa și conturi la bănci
- 212.222 lei
- Datorii
- 20.152 lei
- Capitaluri
- 257.581 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 707.185 lei
- Venituri totale
- 707.185 lei
- Cheltuieli totale
- 626.422 lei
- Profit brut
- 80.763 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 67.610 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.176 lei
- Active circulante
- 152.259 lei
- Stocuri
- 3.668 lei
- Creanțe
- 43.899 lei
- Casa și conturi la bănci
- 104.692 lei
- Datorii
- 95.503 lei
- Capitaluri
- 60.932 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 289.337 lei
- Venituri totale
- 289.337 lei
- Cheltuieli totale
- 293.496 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.159 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 5.009 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 38.195 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- -37 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.232 lei
- Datorii
- 44.873 lei
- Capitaluri
- -6.678 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 10.991 lei
- Venituri totale
- 10.991 lei
- Cheltuieli totale
- 12.860 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.869 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.869 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 11.175 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 10.991 lei
- Casa și conturi la bănci
- 184 lei
- Datorii
- 12.874 lei
- Capitaluri
- -1.699 lei
- Capital subscris vărsat
- 170 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2023) · valoare însumată de cel mult 23 mii lei
- 10 contracte atribuite, de la 2 autorități contractante (2019–2026) · valoare însumată de cel mult 489 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA7 atribuiri · cel mult 302 mii lei
- COMUNA DORNA CANDRENILOR (PRIMARIA COMUNEI DORNA CANDRENILOR)4 atribuiri · cel mult 209 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Contract nr. 981
Servicii de exploatare forestiera (Rev.2)
64.900 lei · COMUNA DORNA CANDRENILOR (PRIMARIA COMUNEI DORNA CANDRENILOR) · CPV 77211100-3 · Procedura simplificata
- Contract nr. 31586
Servicii de exploatare forestiera (Rev.2)
18.655 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 77211100-3 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 21390
Servicii de exploatare forestiera (Rev.2)
20.819 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 77211100-3 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 10581
Servicii de exploatare forestiera (Rev.2)
21.651 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 77211100-3 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 10582
Servicii de exploatare forestiera (Rev.2)
39.246 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 77211100-3 · Licitatie deschisa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 6 februarie 2019 și 29 ianuarie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 0220 · Exploatarea forestieră (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
Înregistrări mai vechi (1)
2013
- Înmatriculare la registrul comerțului