DIVATECH OFFICE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 31 martie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- DIVATECH OFFICE S.R.L.
- Denumiri anterioare
- DIVATECH OFFICE SRL-D (până în 2020)
- CUI
- 37317475
- Nr. înmatriculare
- J2017004483407
- EUID
- ROONRC.J2017004483407
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 31 martie 2017
Sediu social
- Adresă
- SMOCHINULUI, nr. 41, O CAMERA, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 14605
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 31.03.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PALIȘTAN MILIANA ȘTEFANIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2.083 din 3.682 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7022, municipiul București, peste 43% dintre firmele clasei. Locul 90.097 din 132.176 în tot județul, și locul 40.486 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 65%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 113.527 lei | -99.481 lei | 1 | 106.977 lei | 186.883 lei | -75.268 lei |
| 2024 | 328.710 lei | 5.628 lei | 1 | 189.110 lei | 157.632 lei | 24.123 lei |
| 2023 | 358.377 lei | -115.775 lei | 1 | 351.328 lei | 325.884 lei | 18.495 lei |
| 2022 | 175.057 lei | -89.697 lei | 1 | 322.461 lei | 190.433 lei | 134.270 lei |
| 2021 | 361.948 lei | 145.793 lei | 1 | 502.204 lei | 157.966 lei | 223.966 lei |
| 2020 | 200.490 lei | 18.435 lei | 2 | 437.509 lei | 215.834 lei | 78.173 lei |
| 2019 | 179.863 lei | 20.989 lei | 2 | 347.920 lei | 121.081 lei | 59.738 lei |
| 2018 | 184.594 lei | 32.115 lei | 2 | 313.497 lei | 85.261 lei | 38.748 lei |
| 2017 | 59.236 lei | 6.133 lei | 1 | 19.584 lei | 13.101 lei | 6.633 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 113.527 lei
- Venituri totale
- 135.604 lei
- Cheltuieli totale
- 235.085 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 99.481 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 99.481 lei
- Active imobilizate
- 99.252 lei
- Active circulante
- 7.725 lei
- Stocuri
- 1 lei
- Creanțe
- 4.287 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.437 lei
- Datorii
- 186.883 lei
- Capitaluri
- -75.268 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 328.710 lei
- Venituri totale
- 397.868 lei
- Cheltuieli totale
- 389.227 lei
- Profit brut
- 8.641 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.628 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 183.335 lei
- Active circulante
- 5.775 lei
- Stocuri
- 1 lei
- Creanțe
- 5.431 lei
- Casa și conturi la bănci
- 343 lei
- Datorii
- 157.632 lei
- Capitaluri
- 24.123 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 358.377 lei
- Venituri totale
- 374.181 lei
- Cheltuieli totale
- 486.436 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 112.255 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 115.775 lei
- Active imobilizate
- 296.066 lei
- Active circulante
- 55.262 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 23.183 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.079 lei
- Datorii
- 325.884 lei
- Capitaluri
- 18.495 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.3)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4673 · Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4912 · Alte transporturi de pasageri pe căi ferate ușoare (CAEN Rev.3)
- 4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN Rev.3)
- 4932 · Transporturi terestre de pasageri, ocazionale (CAEN Rev.3)
- 4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN Rev.3)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5232 · Activități de intermediere pentru transportul de pasageri (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 34 activități autorizate în ordinea registrului.
Coduri anterioare (12 din 16)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (Rev.2, recodificat în 2511, până la 2 sept)
- 3831 · Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor (Rev.2, până la 2 sept)
- 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (Rev.2, recodificat în 4618, până la 2 sept)
- 4519 · Comerț cu alte autovehicule (Rev.2, recodificat în 4618, până la 2 sept)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (Rev.2, recodificat în 9531, până la 2 sept)
- 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (Rev.2, recodificat în 4672, până la 2 sept)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (Rev.2, recodificat în 4782, până la 2 sept)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (Rev.2, recodificat în 4614, până la 2 sept)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a (Rev.2, recodificat în 4932, până la 2 sept)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (Rev.2, recodificat în 4941, până la 2 sept)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (Rev.2, recodificat în 5221, până la 2 sept)
- 7021 · Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (Rev.2, recodificat în 7330, până la 2 sept)
Alte 4 coduri anterioare nu sunt incluse în această pagină.
Istoric
- Denumire
- DIVATECH OFFICE SRL-D (cel puțin din 9 mai 2017 → 3 februarie 2020)
- DIVATECH OFFICE S.R.L. (8 iulie 2026 → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Denumire schimbată în „DIVATECH OFFICE S.R.L.”
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului