DISPINA MOD LUX S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Sibiu, înmatriculată la 26 martie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- DISPINA MOD LUX S.R.L.
- CUI
- 39090033
- Nr. înmatriculare
- J32/424/2018
- EUID
- ROONRC.J32/424/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 26 martie 2018
Sediu social
- Adresă
- FRAȚII BUZEȘTI, nr. 2, sc. A, ap. 3, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Localitate
- Municipiul Sibiu, Sibiu
- Cod poștal
- 550375
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 12 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 26.03.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CHIRILĂ DANIEL — administrator
- CHIRILĂ MARIA SIMONA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 128 din 286 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4791, județul Sibiu, peste 56% dintre firmele clasei. Locul 9.395 din 15.771 în tot județul, și locul 5.623 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 38%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 154.249 lei | 5.653 lei | 1 | 100.603 lei | 89.789 lei | 10.814 lei |
| 2024 | 250.042 lei | 7.450 lei | — | 104.593 lei | 45.215 lei | 60.161 lei |
| 2023 | 352.637 lei | 43.681 lei | — | 87.381 lei | 35.324 lei | 52.711 lei |
| 2022 | 107.571 lei | 7.297 lei | — | 66.690 lei | 61.211 lei | 8.912 lei |
| 2021 | 61.798 lei | 5.375 lei | — | 25.927 lei | 952 lei | 25.299 lei |
| 2020 | 28.149 lei | 19.724 lei | — | 20.628 lei | 704 lei | 19.924 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 154.249 lei
- Venituri totale
- 183.337 lei
- Cheltuieli totale
- 176.588 lei
- Profit brut
- 6.749 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.653 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.545 lei
- Active circulante
- 89.058 lei
- Stocuri
- 58.963 lei
- Creanțe
- 18.737 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.358 lei
- Datorii
- 89.789 lei
- Capitaluri
- 10.814 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 250.042 lei
- Venituri totale
- 251.312 lei
- Cheltuieli totale
- 242.461 lei
- Profit brut
- 8.851 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.450 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 22.994 lei
- Active circulante
- 81.599 lei
- Stocuri
- 75.342 lei
- Creanțe
- 3.373 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.884 lei
- Datorii
- 45.215 lei
- Capitaluri
- 60.161 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 352.637 lei
- Venituri totale
- 354.011 lei
- Cheltuieli totale
- 303.105 lei
- Profit brut
- 50.906 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 43.681 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 17.824 lei
- Active circulante
- 69.557 lei
- Stocuri
- 63.743 lei
- Creanțe
- 1.690 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.124 lei
- Datorii
- 35.324 lei
- Capitaluri
- 52.711 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 107.571 lei
- Venituri totale
- 107.571 lei
- Cheltuieli totale
- 96.467 lei
- Profit brut
- 11.104 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.297 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.845 lei
- Active circulante
- 55.845 lei
- Stocuri
- 37.063 lei
- Creanțe
- 4.412 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.370 lei
- Datorii
- 61.211 lei
- Capitaluri
- 8.912 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 61.798 lei
- Venituri totale
- 61.798 lei
- Cheltuieli totale
- 54.606 lei
- Profit brut
- 7.192 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.375 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 25.927 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 25.927 lei
- Datorii
- 952 lei
- Capitaluri
- 25.299 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 28.149 lei
- Venituri totale
- 28.149 lei
- Cheltuieli totale
- 7.595 lei
- Profit brut
- 20.554 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 19.724 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 20.628 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 20.628 lei
- Datorii
- 704 lei
- Capitaluri
- 19.924 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine (CAEN Rev.2)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 7729 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 9529 · Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2018
- Înmatriculare la registrul comerțului