DIALEX CANADA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 10 august 1994.
Identitate
- Denumire legală
- DIALEX CANADA SRL
- CUI
- 6114306
- Nr. înmatriculare
- J1994002895135
- EUID
- ROONRC.J1994002895135
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 august 1994
Sediu social
- Adresă
- B-dul TOMIS, nr. 146, bl. TD3A, sc. A, ap. 3, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
- Cod poștal
- 8700
Contact
- Telefon
- 0241 541 930
- Fax
- 0241 541 930
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 26 mai 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 12 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 01.09.1994
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- DUMITRU DENISA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 191 din 328 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5510, județul Constanța, peste 42% dintre firmele clasei. Locul 7.314 din 26.023 în tot județul, și locul 6.526 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 5%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 611.497 lei | 63.632 lei | 2 | 4.962.969 lei | 3.805.199 lei | 1.157.770 lei |
| 2024 | 585.100 lei | 15.409 lei | 3 | 4.912.237 lei | 3.744.714 lei | 1.167.523 lei |
| 2023 | 509.772 lei | 36.285 lei | 4 | 4.927.933 lei | 3.775.819 lei | 1.152.114 lei |
| 2022 | 1.241.573 lei | 21.690 lei | 8 | 8.171.452 lei | 7.055.624 lei | 1.115.828 lei |
| 2021 | 6.094.210 lei | 3.049.621 lei | 19 | 9.499.470 lei | 1.305.718 lei | 8.115.620 lei |
| 2020 | 7.337.609 lei | 3.971.861 lei | 26 | 7.310.311 lei | 2.103.480 lei | 5.065.999 lei |
| 2019 | 7.425.736 lei | 3.818.413 lei | 27 | 7.933.612 lei | 2.848.629 lei | 4.912.551 lei |
| 2018 | 7.939.481 lei | 4.347.621 lei | 31 | 6.816.240 lei | 1.170.449 lei | 5.441.759 lei |
| 2017 | 6.293.401 lei | 3.100.768 lei | 27 | 7.014.515 lei | 2.578.013 lei | 4.194.906 lei |
| 2016 | 4.448.789 lei | 1.897.696 lei | 22 | 5.926.002 lei | 2.631.565 lei | 2.990.013 lei |
| 2015 | 4.577.366 lei | 1.933.876 lei | 21 | 7.394.747 lei | 247.861 lei | 6.796.960 lei |
| 2014 | 2.577.642 lei | 526.305 lei | 18 | 5.947.787 lei | 414.032 lei | 5.163.218 lei |
| 2013 | 4.494.578 lei | 849.802 lei | 26 | 5.897.549 lei | 785.908 lei | 4.688.065 lei |
| 2012 | 4.903.772 lei | 725.155 lei | 26 | 6.293.683 lei | 1.375.296 lei | 4.441.874 lei |
| 2011 | 4.595.814 lei | 406.091 lei | 25 | 5.876.648 lei | 1.623.958 lei | 3.716.719 lei |
| 2010 | 4.321.262 lei | 426.151 lei | 22 | 5.690.223 lei | 1.466.730 lei | 3.671.219 lei |
| 2009 | 4.501.424 lei | 1.291.235 lei | 26 | 6.385.391 lei | 2.571.485 lei | 3.245.068 lei |
| 2008 | 3.911.819 lei | 1.331.869 lei | 25 | 4.812.646 lei | 1.892.813 lei | 2.253.833 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 611.497 lei
- Venituri totale
- 617.053 lei
- Cheltuieli totale
- 536.175 lei
- Profit brut
- 80.878 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 63.632 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 958.256 lei
- Active circulante
- 4.004.713 lei
- Stocuri
- 3.155.593 lei
- Creanțe
- 631.129 lei
- Casa și conturi la bănci
- 217.991 lei
- Datorii
- 3.805.199 lei
- Capitaluri
- 1.157.770 lei
- Capital subscris vărsat
- 584.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 585.100 lei
- Venituri totale
- 1.226.459 lei
- Cheltuieli totale
- 1.207.510 lei
- Profit brut
- 18.949 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.409 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.040.396 lei
- Active circulante
- 3.871.841 lei
- Stocuri
- 3.162.980 lei
- Creanțe
- 594.509 lei
- Casa și conturi la bănci
- 114.352 lei
- Datorii
- 3.744.714 lei
- Capitaluri
- 1.167.523 lei
- Capital subscris vărsat
- 584.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 509.772 lei
- Venituri totale
- 1.168.387 lei
- Cheltuieli totale
- 1.124.268 lei
- Profit brut
- 44.119 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 36.285 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.407.360 lei
- Active circulante
- 3.520.573 lei
- Stocuri
- 2.867.516 lei
- Creanțe
- 384.792 lei
- Casa și conturi la bănci
- 268.265 lei
- Datorii
- 3.775.819 lei
- Capitaluri
- 1.152.114 lei
- Capital subscris vărsat
- 584.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.241.573 lei
- Venituri totale
- 1.820.840 lei
- Cheltuieli totale
- 1.776.596 lei
- Profit brut
- 44.244 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.690 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.773.334 lei
- Active circulante
- 6.398.118 lei
- Stocuri
- 2.264.883 lei
- Creanțe
- 210.375 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.922.860 lei
- Datorii
- 7.055.624 lei
- Capitaluri
- 1.115.828 lei
- Capital subscris vărsat
- 584.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.094.210 lei
- Venituri totale
- 6.553.278 lei
- Cheltuieli totale
- 3.022.042 lei
- Profit brut
- 3.531.236 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.049.621 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.184.952 lei
- Active circulante
- 7.314.518 lei
- Stocuri
- 1.848.740 lei
- Creanțe
- 617.300 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.848.478 lei
- Datorii
- 1.305.718 lei
- Capitaluri
- 8.115.620 lei
- Capital subscris vărsat
- 584.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 19
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.337.609 lei
- Venituri totale
- 7.880.704 lei
- Cheltuieli totale
- 3.224.412 lei
- Profit brut
- 4.656.292 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.971.861 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.503.753 lei
- Active circulante
- 4.806.558 lei
- Stocuri
- 1.482.339 lei
- Creanțe
- 1.489.939 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.834.280 lei
- Datorii
- 2.103.480 lei
- Capitaluri
- 5.065.999 lei
- Capital subscris vărsat
- 584.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 26
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.425.736 lei
- Venituri totale
- 7.727.660 lei
- Cheltuieli totale
- 3.185.204 lei
- Profit brut
- 4.542.456 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.818.413 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.740.215 lei
- Active circulante
- 5.193.397 lei
- Stocuri
- 993.021 lei
- Creanțe
- 1.028.286 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.172.090 lei
- Datorii
- 2.848.629 lei
- Capitaluri
- 4.912.551 lei
- Capital subscris vărsat
- 584.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 27
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.939.481 lei
- Venituri totale
- 8.169.649 lei
- Cheltuieli totale
- 2.990.881 lei
- Profit brut
- 5.178.768 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.347.621 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.960.333 lei
- Active circulante
- 3.855.907 lei
- Stocuri
- 847.000 lei
- Creanțe
- 2.301.163 lei
- Casa și conturi la bănci
- 707.744 lei
- Datorii
- 1.170.449 lei
- Capitaluri
- 5.441.759 lei
- Capital subscris vărsat
- 584.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 31
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.293.401 lei
- Venituri totale
- 6.434.616 lei
- Cheltuieli totale
- 2.746.907 lei
- Profit brut
- 3.687.709 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.100.768 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.929.542 lei
- Active circulante
- 4.084.973 lei
- Stocuri
- 637.593 lei
- Creanțe
- 1.842.388 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.604.992 lei
- Datorii
- 2.578.013 lei
- Capitaluri
- 4.194.906 lei
- Capital subscris vărsat
- 584.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 27
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.448.789 lei
- Venituri totale
- 4.472.334 lei
- Cheltuieli totale
- 2.211.174 lei
- Profit brut
- 2.261.160 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.897.696 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.924.643 lei
- Active circulante
- 3.001.359 lei
- Stocuri
- 556.277 lei
- Creanțe
- 628.254 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.799.029 lei
- Datorii
- 2.631.565 lei
- Capitaluri
- 2.990.013 lei
- Capital subscris vărsat
- 583.503 lei
- Număr mediu de salariați
- 22
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.577.366 lei
- Venituri totale
- 4.650.683 lei
- Cheltuieli totale
- 2.342.617 lei
- Profit brut
- 2.308.066 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.933.876 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.122.037 lei
- Active circulante
- 4.272.710 lei
- Stocuri
- 617.232 lei
- Creanțe
- 887.140 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.754.838 lei
- Datorii
- 247.861 lei
- Capitaluri
- 6.796.960 lei
- Capital subscris vărsat
- 583.503 lei
- Număr mediu de salariați
- 21
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.577.642 lei
- Venituri totale
- 2.749.160 lei
- Cheltuieli totale
- 2.106.950 lei
- Profit brut
- 642.210 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 526.305 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.207.034 lei
- Active circulante
- 2.740.753 lei
- Stocuri
- 801.696 lei
- Creanțe
- 1.232.250 lei
- Casa și conturi la bănci
- 693.307 lei
- Datorii
- 414.032 lei
- Capitaluri
- 5.163.218 lei
- Capital subscris vărsat
- 583.503 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.494.578 lei
- Venituri totale
- 5.155.965 lei
- Cheltuieli totale
- 4.149.465 lei
- Profit brut
- 1.006.500 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 849.802 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.602.930 lei
- Active circulante
- 2.294.619 lei
- Stocuri
- 688.807 lei
- Creanțe
- 1.098.120 lei
- Casa și conturi la bănci
- 507.692 lei
- Datorii
- 785.908 lei
- Capitaluri
- 4.688.065 lei
- Capital subscris vărsat
- 583.503 lei
- Număr mediu de salariați
- 26
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.903.772 lei
- Venituri totale
- 5.019.029 lei
- Cheltuieli totale
- 4.156.684 lei
- Profit brut
- 862.345 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 725.155 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.203.211 lei
- Active circulante
- 2.090.472 lei
- Stocuri
- 526.251 lei
- Creanțe
- 1.362.749 lei
- Casa și conturi la bănci
- 201.472 lei
- Datorii
- 1.375.296 lei
- Capitaluri
- 4.441.874 lei
- Capital subscris vărsat
- 583.503 lei
- Număr mediu de salariați
- 26
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.595.814 lei
- Venituri totale
- 4.797.906 lei
- Cheltuieli totale
- 4.313.825 lei
- Profit brut
- 484.081 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 406.091 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.226.695 lei
- Active circulante
- 1.649.953 lei
- Stocuri
- 560.291 lei
- Creanțe
- 644.002 lei
- Casa și conturi la bănci
- 445.660 lei
- Datorii
- 1.623.958 lei
- Capitaluri
- 3.716.719 lei
- Capital subscris vărsat
- 583.503 lei
- Număr mediu de salariați
- 25
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.321.262 lei
- Venituri totale
- 4.397.865 lei
- Cheltuieli totale
- 3.854.525 lei
- Profit brut
- 543.340 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 426.151 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 4.408.408 lei
- Active circulante
- 1.281.815 lei
- Stocuri
- 273.593 lei
- Creanțe
- 454.339 lei
- Casa și conturi la bănci
- 553.883 lei
- Datorii
- 1.466.730 lei
- Capitaluri
- 3.671.219 lei
- Capital subscris vărsat
- 583.503 lei
- Număr mediu de salariați
- 22
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.501.424 lei
- Venituri totale
- 4.817.334 lei
- Cheltuieli totale
- 3.280.490 lei
- Profit brut
- 1.536.844 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 1.291.235 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 4.588.654 lei
- Active circulante
- 1.796.737 lei
- Stocuri
- 234.403 lei
- Creanțe
- 1.306.276 lei
- Casa și conturi la bănci
- 256.058 lei
- Datorii
- 2.571.485 lei
- Capitaluri
- 3.245.068 lei
- Capital subscris vărsat
- 583.503 lei
- Număr mediu de salariați
- 26
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.911.819 lei
- Venituri totale
- 3.956.974 lei
- Cheltuieli totale
- 2.378.187 lei
- Profit brut
- 1.578.787 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 1.331.869 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 3.596.430 lei
- Active circulante
- 1.216.216 lei
- Stocuri
- 37.666 lei
- Creanțe
- 903.305 lei
- Casa și conturi la bănci
- 275.245 lei
- Datorii
- 1.892.813 lei
- Capitaluri
- 2.253.833 lei
- Capital subscris vărsat
- 583.503 lei
- Număr mediu de salariați
- 25
Contracte publice
- 4 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2023–2024) · valoare însumată de cel mult 20 mii lei
- 2 contracte atribuite, de la o autoritate contractantă (2020–2021) · valoare însumată de cel mult 10,0 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- RAJA S.A CONSTANTA2 atribuiri · cel mult 10,0 mil. lei
- ORASUL CERNAVODAo atribuire · cel mult 10 mii lei
- COMUNA CASTELU (CONSILIUL LOCAL CASTELU)o atribuire · cel mult 6 mii lei
- CONFORT URBAN S.R.L.2 atribuiri · cel mult 3 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii cazare si masa
10.275,20 lei · ORASUL CERNAVODA · CPV 55110000-4 Servicii de cazare la hotel (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii cazare si masa la complexul Domneasca Caravana Medicala în perioada 28 - 30 iulie
6.421,80 lei · COMUNA CASTELU (CONSILIUL LOCAL CASTELU) · CPV 55110000-4 Servicii de cazare la hotel (Rev.2)
- Contract nr. 37734
INCHIRIERE VEHICULE INDUSTRIALE CU SOFER
4.000.000 lei · RAJA S.A CONSTANTA · CPV 60182000-7 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 35554
INCHIRIERE VEHICULE INDUSTRIALE CU SOFER
6.000.000 lei · RAJA S.A CONSTANTA · CPV 60182000-7 · Licitatie deschisa
- T2 2020Cumpărare directă nr. DA25700014
Servicii de desfundare si decolmatare canale ape reziduale -Complex Comercial Tomis III
700 lei · CONFORT URBAN S.R.L. · CPV 90470000-2 · Cumparare directa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 7 aprilie 2020 și 14 mai 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 0312 · Pescuitul în ape dulci (CAEN Rev.2)
- 0322 · Acvacultura în ape dulci (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște (CAEN Rev.2)
- 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
1994
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului