DIACRON SYSTEM SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Ohaba Româna, Comuna Ohaba Lungă, înmatriculată la 21 februarie 2002.
Identitate
- Denumire legală
- DIACRON SYSTEM SRL
- CUI
- 14465618
- Nr. înmatriculare
- J35/213/2002
- EUID
- ROONRC.J35/213/2002
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 februarie 2002
Sediu social
- Adresă
- nr. 8, Sat Ohaba Româna, Comuna Ohaba Lungă, Timiș
- Localitate
- Sat Ohaba Româna, Comuna Ohaba Lungă, Timiș
- Cod poștal
- 307303
Contact
- Telefon
- 0374 911 124
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 19 mai 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 21 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 21.02.2002
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GHEORGHE STELA-MARINELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 181 din 232 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1071, județul Timiș, peste 22% dintre firmele clasei. Locul 21.406 din 31.408 în tot județul, și locul 10.371 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 14%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 104.181 lei | -66.068 lei | 1 | 35.545 lei | 302.738 lei | -267.193 lei |
| 2024 | 91.642 lei | -56.143 lei | 2 | 34.801 lei | 250.064 lei | -215.263 lei |
| 2023 | 128.537 lei | -58.144 lei | 2 | 15.903 lei | 172.279 lei | -156.376 lei |
| 2022 | 141.928 lei | -53.609 lei | 2 | 17.990 lei | 130.860 lei | -112.870 lei |
| 2021 | 164.179 lei | -18.470 lei | 2 | 24.652 lei | 86.648 lei | -61.996 lei |
| 2020 | 133.308 lei | -130.230 lei | 2 | 29.785 lei | 97.176 lei | -67.391 lei |
| 2019 | 175.168 lei | -99.472 lei | 2 | 50.666 lei | 87.299 lei | -36.633 lei |
| 2018 | 325.034 lei | -36.369 lei | 2 | 134.574 lei | 71.735 lei | 62.839 lei |
| 2017 | 351.757 lei | 1.449 lei | 3 | 170.021 lei | 69.364 lei | 100.657 lei |
| 2016 | 489.508 lei | 57.629 lei | 4 | 140.972 lei | 41.764 lei | 99.208 lei |
| 2015 | 404.169 lei | 46.254 lei | 2 | 109.898 lei | 68.088 lei | 41.810 lei |
| 2014 | 113.670 lei | -12.159 lei | 3 | 95.600 lei | 88.244 lei | 7.356 lei |
| 2013 | 78.705 lei | 17.887 lei | 1 | 36.885 lei | 17.370 lei | 19.515 lei |
| 2012 | 91.129 lei | -39.626 lei | 3 | 20.098 lei | 121.918 lei | -101.820 lei |
| 2011 | 25.462 lei | -13.551 lei | 2 | 30.810 lei | 93.005 lei | -62.195 lei |
| 2010 | 38.577 lei | -1.045 lei | 2 | 14.601 lei | 63.245 lei | -48.644 lei |
| 2009 | 30.746 lei | -9.438 lei | 2 | 14.997 lei | 62.596 lei | -47.599 lei |
| 2008 | 39.080 lei | -12.902 lei | 2 | 23.384 lei | 61.545 lei | -38.161 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 104.181 lei
- Venituri totale
- 104.181 lei
- Cheltuieli totale
- 169.207 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 65.026 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 66.068 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 35.545 lei
- Stocuri
- 29.219 lei
- Creanțe
- 3.047 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.279 lei
- Datorii
- 302.738 lei
- Capitaluri
- -267.193 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 91.642 lei
- Venituri totale
- 95.897 lei
- Cheltuieli totale
- 151.129 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 55.232 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 56.143 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 34.801 lei
- Stocuri
- 24.461 lei
- Creanțe
- 8.559 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.781 lei
- Datorii
- 250.064 lei
- Capitaluri
- -215.263 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 128.537 lei
- Venituri totale
- 128.916 lei
- Cheltuieli totale
- 186.174 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 57.258 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 58.144 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 15.903 lei
- Stocuri
- 2.751 lei
- Creanțe
- 10.919 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.233 lei
- Datorii
- 172.279 lei
- Capitaluri
- -156.376 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă · valoare însumată de cel mult 12 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- SCOALA GIMNAZIALA OHABA LUNGAo atribuire · cel mult 12 mii lei
Ultima atribuire
- T2 2019Cumpărare directă nr. DA22952924
Extindere retea de canalizare
12.325 lei · SCOALA GIMNAZIALA OHABA LUNGA · CPV 45232411-6 · Cumparare directa
Clasamentul contractelor publice din Timiș →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.2)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.2)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 30 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.