DESIGN AXA PAVIMENT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Dârza, Comuna Crevedia, înmatriculată la 24 martie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- DESIGN AXA PAVIMENT S.R.L.
- CUI
- 35861445
- Nr. înmatriculare
- J2016000360158
- EUID
- ROONRC.J2016000360158
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 martie 2016
Sediu social
- Adresă
- GĂVANEI, nr. 91, Sat Dârza, Comuna Crevedia, Dâmbovița
- Localitate
- Sat Dârza, Comuna Crevedia, Dâmbovița
- Cod poștal
- 137182
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.03.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ALECU DANIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 4 din 28 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4333, județul Dâmbovița, peste 89% dintre firmele clasei. Locul 2.992 din 10.727 în tot județul, și locul 2.540 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 58%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 584.149 lei | 109.588 lei | 2 | 610.795 lei | 434.049 lei | 182.746 lei |
| 2024 | 370.203 lei | -21.151 lei | 2 | 492.384 lei | 345.226 lei | 153.158 lei |
| 2023 | 407.372 lei | 174.069 lei | 3 | 558.422 lei | 105.386 lei | 459.036 lei |
| 2021 | 299.904 lei | 164.306 lei | 1 | 364.064 lei | 51.202 lei | 318.862 lei |
| 2020 | 201.401 lei | 76.975 lei | 2 | 262.297 lei | 8.481 lei | 259.816 lei |
| 2019 | 188.760 lei | 49.520 lei | 2 | 205.715 lei | 8.516 lei | 197.199 lei |
| 2018 | 161.843 lei | 71.949 lei | 2 | 214.955 lei | 4.777 lei | 207.678 lei |
| 2017 | 127.822 lei | 44.292 lei | 1 | 150.850 lei | 15.121 lei | 135.729 lei |
| 2016 | 218.839 lei | 131.237 lei | 1 | 140.983 lei | 9.546 lei | 131.437 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 584.149 lei
- Venituri totale
- 584.156 lei
- Cheltuieli totale
- 452.800 lei
- Profit brut
- 131.356 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 109.588 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 192.675 lei
- Active circulante
- 418.120 lei
- Stocuri
- 54.969 lei
- Creanțe
- 315.249 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.902 lei
- Datorii
- 434.049 lei
- Capitaluri
- 182.746 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 370.203 lei
- Venituri totale
- 370.647 lei
- Cheltuieli totale
- 385.337 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.690 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 21.151 lei
- Active imobilizate
- 236.709 lei
- Active circulante
- 255.675 lei
- Stocuri
- 14.578 lei
- Creanțe
- 173.138 lei
- Casa și conturi la bănci
- 67.959 lei
- Datorii
- 345.226 lei
- Capitaluri
- 153.158 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 407.372 lei
- Venituri totale
- 411.042 lei
- Cheltuieli totale
- 232.862 lei
- Profit brut
- 178.180 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 174.069 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 149.926 lei
- Active circulante
- 408.496 lei
- Stocuri
- 10.986 lei
- Creanțe
- 234.413 lei
- Casa și conturi la bănci
- 163.097 lei
- Datorii
- 105.386 lei
- Capitaluri
- 459.036 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 299.904 lei
- Venituri totale
- 299.904 lei
- Cheltuieli totale
- 132.658 lei
- Profit brut
- 167.246 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 164.306 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.875 lei
- Active circulante
- 344.189 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 47.483 lei
- Casa și conturi la bănci
- 296.706 lei
- Datorii
- 51.202 lei
- Capitaluri
- 318.862 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 201.401 lei
- Venituri totale
- 201.413 lei
- Cheltuieli totale
- 122.571 lei
- Profit brut
- 78.842 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 76.975 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.927 lei
- Active circulante
- 254.370 lei
- Stocuri
- 2.153 lei
- Creanțe
- 32.082 lei
- Casa și conturi la bănci
- 220.135 lei
- Datorii
- 8.481 lei
- Capitaluri
- 259.816 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 188.760 lei
- Venituri totale
- 188.764 lei
- Cheltuieli totale
- 137.381 lei
- Profit brut
- 51.383 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 49.520 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 16.926 lei
- Active circulante
- 188.789 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 30.582 lei
- Casa și conturi la bănci
- 158.207 lei
- Datorii
- 8.516 lei
- Capitaluri
- 197.199 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 161.843 lei
- Venituri totale
- 161.849 lei
- Cheltuieli totale
- 88.375 lei
- Profit brut
- 73.474 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 71.949 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.678 lei
- Active circulante
- 189.277 lei
- Stocuri
- 1.085 lei
- Creanțe
- 33.983 lei
- Casa și conturi la bănci
- 154.209 lei
- Datorii
- 4.777 lei
- Capitaluri
- 207.678 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 127.822 lei
- Venituri totale
- 127.822 lei
- Cheltuieli totale
- 82.344 lei
- Profit brut
- 45.478 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 44.292 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 32.879 lei
- Active circulante
- 117.971 lei
- Stocuri
- 1.085 lei
- Creanțe
- 29.943 lei
- Casa și conturi la bănci
- 86.943 lei
- Datorii
- 15.121 lei
- Capitaluri
- 135.729 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 218.839 lei
- Venituri totale
- 218.839 lei
- Cheltuieli totale
- 83.225 lei
- Profit brut
- 135.614 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 131.237 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 37.162 lei
- Active circulante
- 103.821 lei
- Stocuri
- 1.195 lei
- Creanțe
- 53.328 lei
- Casa și conturi la bănci
- 49.298 lei
- Datorii
- 9.546 lei
- Capitaluri
- 131.437 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 6 cumpărături directe, de la 4 autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 361 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMUNA CREVEDIAo atribuire · cel mult 124 mii lei
- COMUNA TARGSORU VECHI2 atribuiri · cel mult 106 mii lei
- COMUNA MOARA VLASIEI (Primaria Moara Vlasiei)o atribuire · cel mult 72 mii lei
- COMUNA CERASU2 atribuiri · cel mult 59 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Reparatii parcare gara Darza si extindere iluminat
123.895,93 lei · COMUNA CREVEDIA · CPV 45233222-1 Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Reparatii alei si trotuare din pavele
71.501 lei · COMUNA MOARA VLASIEI (Primaria Moara Vlasiei) · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
- Cumpărare directă
MONTAJ PAVELE si BORDURI IN PARCUL DE AGREMENT TARGSORU VECHI
51.000 lei · COMUNA TARGSORU VECHI · CPV 45233222-1 Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)
- Cumpărare directă
MONTAJ BORDURI MARI SI PAVAJE
7.308 lei · COMUNA CERASU · CPV 45233222-1 Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Montaj borduri mari si pavaje
51.978 lei · COMUNA CERASU · CPV 45233222-1 Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 4 octombrie 2021 și 14 octombrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 2362 · Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 2363 · Fabricarea betonului (CAEN Rev.3)
- 2366 · Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos (CAEN Rev.3)
- 2370 · Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4360 · Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului