Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

DEMOTEKS MEDIKAL SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 11 octombrie 2016.

Identitate

Denumire legală
DEMOTEKS MEDIKAL SRL
CUI
36623212
Nr. înmatriculare
J2016013374405
EUID
ROONRC.J2016013374405
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
11 octombrie 2016

Sediu social

Adresă
BUȘTENI, nr. 12, BIROUL NR. 1, București Sectorul 2, București
Localitate
București Sectorul 2, București
Cod poștal
23438

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 14 nov)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 11.10.2016
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • OZKOK SADETTIN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
46,3 mil. lei02016: 466 mii lei2017: 2,1 mil. lei2018: 2,3 mil. lei2019: 3,1 mil. lei2020: 21,9 mil. lei2021: 46,3 mil. lei2022: 8,6 mil. lei2023: 8,1 mil. lei2024: 7,5 mil. lei2025: 7,7 mil. lei20172019202120232025
Rezultat net
14,9 mil. lei02016: 78 mii lei2017: 519 mii lei2018: 420 mii lei2019: 601 mii lei2020: 5,0 mil. lei2021: 14,9 mil. lei2022: 1,9 mil. lei2023: 1,6 mil. lei2024: 331 mii lei2025: 437 mii lei20172019202120232025

Poziție în sector

Locul 237 din 1.388 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4690, municipiul București, peste 83% dintre firmele clasei. Locul 7.903 din 132.982 în tot județul, și locul 13.336 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 3%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20257.690.205 lei437.008 lei620.581.146 lei4.628.676 lei15.952.470 lei
20247.466.957 lei330.855 lei619.376.548 lei2.972.199 lei16.404.349 lei
20238.106.452 lei1.621.064 lei617.426.272 lei896.258 lei16.530.014 lei
20228.626.777 lei1.856.781 lei617.507.440 lei1.737.619 lei15.769.821 lei
202146.255.816 lei14.875.926 lei626.947.531 lei8.212.411 lei18.743.037 lei
202021.920.247 lei4.998.795 lei68.652.449 lei3.636.859 lei5.022.895 lei
20193.141.508 lei600.653 lei71.681.746 lei779.721 lei909.273 lei
20182.251.673 lei419.627 lei41.241.615 lei370.080 lei878.519 lei
20172.103.164 lei518.892 lei3925.716 lei390.236 lei542.892 lei
2016465.708 lei78.351 lei2526.038 lei427.687 lei98.351 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
7.690.205 lei
Venituri totale
7.787.587 lei
Cheltuieli totale
7.259.374 lei
Profit brut
528.213 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
437.008 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
14.996.975 lei
Active circulante
5.584.171 lei
Stocuri
2.199.066 lei
Creanțe
2.792.887 lei
Casa și conturi la bănci
592.218 lei
Datorii
4.628.676 lei
Capitaluri
15.952.470 lei
Capital subscris vărsat
20.100 lei
Număr mediu de salariați
6

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
7.466.957 lei
Venituri totale
7.888.060 lei
Cheltuieli totale
7.487.290 lei
Profit brut
400.770 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
330.855 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
9.245.023 lei
Active circulante
10.131.525 lei
Stocuri
2.185.499 lei
Creanțe
1.276.087 lei
Casa și conturi la bănci
6.669.939 lei
Datorii
2.972.199 lei
Capitaluri
16.404.349 lei
Capital subscris vărsat
20.100 lei
Număr mediu de salariați
6

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
8.106.452 lei
Venituri totale
8.759.849 lei
Cheltuieli totale
6.879.233 lei
Profit brut
1.880.616 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.621.064 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
7.972.946 lei
Active circulante
9.453.326 lei
Stocuri
1.704.645 lei
Creanțe
1.889.337 lei
Casa și conturi la bănci
5.859.344 lei
Datorii
896.258 lei
Capitaluri
16.530.014 lei
Capital subscris vărsat
20.100 lei
Număr mediu de salariați
6

2022 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
8.626.777 lei
Venituri totale
8.804.360 lei
Cheltuieli totale
6.697.409 lei
Profit brut
2.106.951 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.856.781 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
7.031.757 lei
Active circulante
10.475.683 lei
Stocuri
1.420.962 lei
Creanțe
1.362.254 lei
Casa și conturi la bănci
7.692.467 lei
Datorii
1.737.619 lei
Capitaluri
15.769.821 lei
Capital subscris vărsat
20.100 lei
Număr mediu de salariați
6

2021 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
46.255.816 lei
Venituri totale
46.618.997 lei
Cheltuieli totale
29.434.091 lei
Profit brut
17.184.906 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
14.875.926 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.121.635 lei
Active circulante
22.825.896 lei
Stocuri
1.050.350 lei
Creanțe
1.521.643 lei
Casa și conturi la bănci
20.253.903 lei
Datorii
8.212.411 lei
Capitaluri
18.743.037 lei
Capital subscris vărsat
20.100 lei
Număr mediu de salariați
6

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
21.920.247 lei
Venituri totale
21.975.297 lei
Cheltuieli totale
16.349.231 lei
Profit brut
5.626.066 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
4.998.795 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
146.134 lei
Active circulante
8.506.315 lei
Stocuri
713.514 lei
Creanțe
3.558.515 lei
Casa și conturi la bănci
4.234.286 lei
Datorii
3.636.859 lei
Capitaluri
5.022.895 lei
Capital subscris vărsat
20.100 lei
Număr mediu de salariați
6

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
3.141.508 lei
Venituri totale
3.146.084 lei
Cheltuieli totale
2.514.016 lei
Profit brut
632.068 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
600.653 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
46.294 lei
Active circulante
1.635.452 lei
Stocuri
339.122 lei
Creanțe
504.156 lei
Casa și conturi la bănci
792.174 lei
Datorii
779.721 lei
Capitaluri
909.273 lei
Capital subscris vărsat
20.100 lei
Număr mediu de salariați
7

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.251.673 lei
Venituri totale
2.254.472 lei
Cheltuieli totale
1.812.316 lei
Profit brut
442.156 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
419.627 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
82.057 lei
Active circulante
1.159.558 lei
Stocuri
269.016 lei
Creanțe
340.910 lei
Casa și conturi la bănci
549.632 lei
Datorii
370.080 lei
Capitaluri
878.519 lei
Capital subscris vărsat
20.000 lei
Număr mediu de salariați
4

2017 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.103.164 lei
Venituri totale
2.103.662 lei
Cheltuieli totale
1.560.110 lei
Profit brut
543.552 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
518.892 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
119.245 lei
Active circulante
806.471 lei
Stocuri
139.673 lei
Creanțe
507.054 lei
Casa și conturi la bănci
159.744 lei
Datorii
390.236 lei
Capitaluri
542.892 lei
Capital subscris vărsat
20.000 lei
Număr mediu de salariați
3

2016 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
465.708 lei
Venituri totale
465.709 lei
Cheltuieli totale
373.053 lei
Profit brut
92.656 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
78.351 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
106.522 lei
Active circulante
419.516 lei
Stocuri
1.090 lei
Creanțe
93.574 lei
Casa și conturi la bănci
324.852 lei
Datorii
427.687 lei
Capitaluri
98.351 lei
Capital subscris vărsat
20.000 lei
Număr mediu de salariați
2

Contracte publice

  • 707 cumpărături directe, de la 243 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 8,3 mil. lei
  • 21 de contracte atribuite, de la 10 autorități contractante (2020–2025) · valoare însumată de cel mult 14,9 mil. lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Bluza de lucru

    396,60 lei · BANCA DE RESURSE GENETICE VEGETALE - PENTRU LEGUMICULTURA, FLORICULTURA, PLANTE AROMATICE SI MEDICINALE BUZAU · CPV 18300000-2 Articole de imbracaminte (Rev.2)

  2. Cumpărare directă2 loturi

    HALAT MEDIC REVER

    1.485 lei · Spital Orasenesc Beclean · CPV 18300000-2 Articole de imbracaminte (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    COMBINEZON PROTECTIE BIOLOGICA +manusi

    160,50 lei · Compania de Apa Somes S.A. · CPV 18143000-3 Echipamente de protectie (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    HUSA / Huse/ TARGA/Brancard IMPERMEABILA CU ELASTIC ALBASTRA 100-210

    5.800 lei · SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BUZAU · CPV 39512300-7 Huse pentru saltele (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Huse/ TARGA/Brancard IMPERMEABILA CU ELASTIC ALBASTRA 100-210

    4.640 lei · SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BUZAU · CPV 39512300-7 Huse pentru saltele (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 6 mai 2020 și 30 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului