Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn insolvență

DEMETRA SEEDHUB S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Craiova, înmatriculată la 31 mai 2019.

Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.

Identitate

Denumire legală
DEMETRA SEEDHUB S.R.L.
CUI
41206726
Nr. înmatriculare
J2019001670167
EUID
ROONRC.J2019001670167
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
31 mai 2019

Sediu social

Adresă
POIENII, nr. 58, Municipiul Craiova, Dolj
Localitate
Municipiul Craiova, Dolj

Stare

Stare ONRC
  • insolvență (cod 1107, din 8 iul)
  • este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
Stare fiscală (ANAF)
Nu a fost încă interogată.

Reprezentanți

  • VLĂDUȚ ALEXANDRU-ROBERT — administrator
  • VLĂDUȚ MARIA-ANDREEA — administrator
  • A.R.T. INSOLV SPRL — administrator judiciar provizoriu

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
52,5 mil. lei02019: 16,1 mil. lei2020: 23,1 mil. lei2021: 42,8 mil. lei2022: 45,9 mil. lei2023: 52,5 mil. lei2024: 27,0 mil. lei2025: 4,3 mil. lei2019202020212022202320242025
Rezultat net
1,8 mil. lei0-2,0 mil. lei2019: 599 mii lei2020: 512 mii lei2021: 369 mii lei2022: 1,8 mil. lei2023: 659 mii lei2024: 67 mii lei2025: -2,0 mil. lei2019202020212022202320242025

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20254.323.075 lei-1.996.821 lei35.835.763 lei6.157.352 lei294.349 lei
202427.040.620 lei67.382 lei215.026.770 lei14.575.424 lei2.191.170 lei
202352.512.639 lei659.453 lei410.657.587 lei8.645.743 lei2.123.788 lei
202245.910.298 lei1.829.550 lei24.355.632 lei3.160.803 lei1.575.495 lei
202142.757.579 lei368.794 lei210.513.189 lei8.697.460 lei1.146.449 lei
202023.079.994 lei512.199 lei22.640.387 lei1.506.170 lei1.135.549 lei
201916.115.888 lei598.616 lei11.203.481 lei556.109 lei648.616 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
4.323.075 lei
Venituri totale
4.345.761 lei
Cheltuieli totale
6.342.582 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
1.996.821 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
1.996.821 lei
Active imobilizate
4.566.675 lei
Active circulante
1.269.088 lei
Stocuri
928.104 lei
Creanțe
454.468 lei
Casa și conturi la bănci
-113.484 lei
Datorii
6.157.352 lei
Capitaluri
294.349 lei
Capital subscris vărsat
150.000 lei
Număr mediu de salariați
3

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
27.040.620 lei
Venituri totale
27.063.332 lei
Cheltuieli totale
26.981.075 lei
Profit brut
82.257 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
67.382 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.883.427 lei
Active circulante
10.143.343 lei
Stocuri
915.367 lei
Creanțe
7.728.110 lei
Casa și conturi la bănci
1.499.866 lei
Datorii
14.575.424 lei
Capitaluri
2.191.170 lei
Capital subscris vărsat
50.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
52.512.639 lei
Venituri totale
52.679.378 lei
Cheltuieli totale
52.019.925 lei
Profit brut
659.453 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
659.453 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
5.134.540 lei
Active circulante
5.523.047 lei
Stocuri
1.285.193 lei
Creanțe
2.259.368 lei
Casa și conturi la bănci
1.978.486 lei
Datorii
8.645.743 lei
Capitaluri
2.123.788 lei
Capital subscris vărsat
50.000 lei
Număr mediu de salariați
4

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Stare
  • insolvență (8 iul → prezent)
  • este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2026

    • Stare la registrul comerțului: este sub incidența Legii nr. 85/2014
  2. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  3. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  4. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  5. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  6. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  7. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  8. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑