DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Tulcea, înmatriculată la 21 februarie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L.
- CUI
- 42299723
- Nr. înmatriculare
- J2020000109367
- EUID
- ROONRC.J2020000109367
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 februarie 2020
Sediu social
- Adresă
- METEOR, nr. 9, camera nr. 1, Municipiul Tulcea, Tulcea
- Localitate
- Municipiul Tulcea, Tulcea
- Cod poștal
- 820045
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 21.02.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- VLĂSCEANU ADRIAN VICENŢIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 8 din 61 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4791, județul Tulcea, peste 89% dintre firmele clasei. Locul 666 din 5.346 în tot județul, și locul 1.094 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 26%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.164.507 lei | 10.033 lei | 3 | 1.911.877 lei | 1.789.036 lei | 122.841 lei |
| 2024 | 1.711.776 lei | 15.794 lei | 2 | 1.248.782 lei | 1.120.974 lei | 127.808 lei |
| 2023 | 1.902.084 lei | 103.309 lei | 2 | 863.036 lei | 730.021 lei | 133.015 lei |
| 2022 | 676.604 lei | 6.852 lei | 1 | 361.026 lei | 324.468 lei | 36.558 lei |
| 2021 | 322.998 lei | 48.555 lei | — | 112.123 lei | 52.418 lei | 59.705 lei |
| 2020 | 46.136 lei | 10.950 lei | — | 12.537 lei | 1.387 lei | 11.150 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.164.507 lei
- Venituri totale
- 2.164.752 lei
- Cheltuieli totale
- 2.150.391 lei
- Profit brut
- 14.361 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.033 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.377 lei
- Active circulante
- 1.900.500 lei
- Stocuri
- 1.663.172 lei
- Creanțe
- 226.004 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.324 lei
- Datorii
- 1.789.036 lei
- Capitaluri
- 122.841 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.711.776 lei
- Venituri totale
- 1.711.775 lei
- Cheltuieli totale
- 1.692.029 lei
- Profit brut
- 19.746 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.794 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.640 lei
- Active circulante
- 1.233.142 lei
- Stocuri
- 1.050.959 lei
- Creanțe
- 158.899 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.284 lei
- Datorii
- 1.120.974 lei
- Capitaluri
- 127.808 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.902.084 lei
- Venituri totale
- 1.902.116 lei
- Cheltuieli totale
- 1.780.737 lei
- Profit brut
- 121.379 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 103.309 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.415 lei
- Active circulante
- 837.621 lei
- Stocuri
- 526.530 lei
- Creanțe
- 287.982 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.109 lei
- Datorii
- 730.021 lei
- Capitaluri
- 133.015 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 676.604 lei
- Venituri totale
- 676.633 lei
- Cheltuieli totale
- 664.030 lei
- Profit brut
- 12.603 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.852 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 35.308 lei
- Active circulante
- 325.718 lei
- Stocuri
- 263.175 lei
- Creanțe
- 47.369 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.174 lei
- Datorii
- 324.468 lei
- Capitaluri
- 36.558 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 322.998 lei
- Venituri totale
- 323.074 lei
- Cheltuieli totale
- 269.646 lei
- Profit brut
- 53.428 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48.555 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 28 lei
- Active circulante
- 112.095 lei
- Stocuri
- 14.600 lei
- Creanțe
- 35.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 62.495 lei
- Datorii
- 52.418 lei
- Capitaluri
- 59.705 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 46.136 lei
- Venituri totale
- 46.225 lei
- Cheltuieli totale
- 33.888 lei
- Profit brut
- 12.337 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.950 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 94 lei
- Active circulante
- 12.443 lei
- Stocuri
- 50 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 12.393 lei
- Datorii
- 1.387 lei
- Capitaluri
- 11.150 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2025) · valoare însumată de cel mult 22 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- LICEUL TEHNOLOGIC ANGHEL SALIGNYo atribuire · cel mult 22 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă
lucrari tamplarie
21.900 lei · LICEUL TEHNOLOGIC ANGHEL SALIGNY · CPV 45421000-4 Lucrari de tamplarie (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 10 decembrie 2025 și 10 decembrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului