Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

DE URBAN FACTORY S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, înmatriculată la 26 februarie 2020.

Identitate

Denumire legală
DE URBAN FACTORY S.R.L.
CUI
42326240
Nr. înmatriculare
J2020000592352
EUID
ROONRC.J2020000592352
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
26 februarie 2020

Sediu social

Adresă
ALEXANDRU MACEDON, nr. 5, ap. 1, CAMERA 1, Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Timiș
Cod poștal
307160

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 27 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 aug)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 26.02.2020
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • DUMITRELE ELENA-EMILIA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
524 mii lei02020: 193 mii lei2021: 281 mii lei2022: 298 mii lei2023: 491 mii lei2024: 524 mii lei2025: 503 mii lei202020212022202320242025
Rezultat net
64 mii lei0-35 mii lei2020: 29 mii lei2021: 41 mii lei2022: 37 mii lei2023: 64 mii lei2024: 45 mii lei2025: -35 mii lei202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 64 din 314 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7111, județul Timiș, peste 80% dintre firmele clasei. Locul 9.344 din 31.251 în tot județul, și locul 2.910 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 4%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025502.816 lei-34.713 lei6258.442 lei68.301 lei69.816 lei
2024523.523 lei44.970 lei6306.068 lei201.952 lei104.116 lei
2023491.406 lei63.995 lei4265.513 lei163.977 lei101.536 lei
2022298.367 lei37.321 lei551.268 lei13.727 lei37.541 lei
2021280.697 lei41.395 lei586.358 lei15.492 lei70.866 lei
2020193.464 lei29.271 lei547.521 lei18.050 lei29.471 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
502.816 lei
Venituri totale
556.754 lei
Cheltuieli totale
581.338 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
24.584 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
34.713 lei
Active imobilizate
189.831 lei
Active circulante
68.611 lei
Stocuri
Creanțe
16.987 lei
Casa și conturi la bănci
51.624 lei
Datorii
68.301 lei
Capitaluri
69.816 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
523.523 lei
Venituri totale
523.525 lei
Cheltuieli totale
464.766 lei
Profit brut
58.759 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
44.970 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
161.468 lei
Active circulante
144.600 lei
Stocuri
Creanțe
14.860 lei
Casa și conturi la bănci
129.740 lei
Datorii
201.952 lei
Capitaluri
104.116 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
491.406 lei
Venituri totale
493.406 lei
Cheltuieli totale
424.477 lei
Profit brut
68.929 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
63.995 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
169.688 lei
Active circulante
95.825 lei
Stocuri
Creanțe
27.321 lei
Casa și conturi la bănci
68.504 lei
Datorii
163.977 lei
Capitaluri
101.536 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
4

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 5 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2023–2025) · valoare însumată de cel mult 508 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 3 atribuiri

  1. Cumpărare directă3 loturi

    Intocmire PUZ Dezvoltare zona rezidentiala functiuni complementare dotari si servicii publice

    122.500 lei · COMUNA MOSNITA NOUA · CPV 71400000-2 Servicii de urbanism si de arhitectura peisagistica (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Intocmire Plan Urbanistic Zonal

    28.350 lei · Comuna Ghiroda · CPV 71400000-2 Servicii de urbanism si de arhitectura peisagistica (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Intocmire Plan Urbanistic Zonal

    210.000 lei · Comuna Ghiroda · CPV 71400000-2 Servicii de urbanism si de arhitectura peisagistica (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din Timiș

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 23 mai 2023 și 8 aprilie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑