DCNEWS MEDIA GROUP S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 16 ianuarie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- DCNEWS MEDIA GROUP S.R.L.
- CUI
- 40438736
- Nr. înmatriculare
- J40/509/2019
- EUID
- ROONRC.J40/509/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 ianuarie 2019
Sediu social
- Adresă
- PRESEI LIBERE, nr. 1, et. 6, CORP D1, CAMERA 53, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 13701
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 31 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.01.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ANDREESCU CRIȘAN - RUDOLF — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 350 din 4.538 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7311, municipiul București, peste 92% dintre firmele clasei. Locul 12.846 din 132.982 în tot județul, și locul 4.254 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 17%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.761.719 lei | 480.209 lei | 24 | 3.477.819 lei | 2.476.066 lei | 1.005.527 lei |
| 2024 | 3.214.726 lei | 23.819 lei | 26 | 2.778.283 lei | 2.260.482 lei | 525.318 lei |
| 2023 | 2.469.959 lei | 170.269 lei | 15 | 2.640.703 lei | 2.145.352 lei | 501.499 lei |
| 2022 | 4.283.135 lei | 821.947 lei | 11 | 3.652.868 lei | 2.829.943 lei | 823.147 lei |
| 2021 | 3.383.546 lei | 1.059.171 lei | 7 | 3.268.258 lei | 377.416 lei | 2.890.989 lei |
| 2020 | 3.106.538 lei | 1.759.351 lei | 3 | 2.256.863 lei | 109.528 lei | 2.147.607 lei |
| 2019 | 2.580.074 lei | 1.705.171 lei | 1 | 1.965.337 lei | 259.496 lei | 1.706.171 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.761.719 lei
- Venituri totale
- 4.117.581 lei
- Cheltuieli totale
- 3.553.511 lei
- Profit brut
- 564.070 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 480.209 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 87.728 lei
- Active circulante
- 3.390.091 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.788.409 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.601.682 lei
- Datorii
- 2.476.066 lei
- Capitaluri
- 1.005.527 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 24
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.214.726 lei
- Venituri totale
- 3.828.033 lei
- Cheltuieli totale
- 3.797.880 lei
- Profit brut
- 30.153 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.819 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 139.925 lei
- Active circulante
- 2.638.358 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.206.844 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.431.514 lei
- Datorii
- 2.260.482 lei
- Capitaluri
- 525.318 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 26
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.469.959 lei
- Venituri totale
- 2.772.420 lei
- Cheltuieli totale
- 2.580.357 lei
- Profit brut
- 192.063 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 170.269 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 83.727 lei
- Active circulante
- 2.556.976 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.065.515 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.491.461 lei
- Datorii
- 2.145.352 lei
- Capitaluri
- 501.499 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 28 de cumpărături directe, de la 13 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 817 mii lei
- 2 atribuiri, de la o autoritate contractantă (2022–2023) · valoare însumată de cel mult 134 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.3 atribuiri · cel mult 207 mii lei
- UNIVERSITATEA DUNAREA DE JOS2 atribuiri · cel mult 134 mii lei
- ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI9 atribuiri · cel mult 126 mii lei
- JUDETUL ILFOV - CONSILIUL JUDETEAN3 atribuiri · cel mult 125 mii lei
- Sector 5 (Primaria Sectorului 5 Bucuresti)3 atribuiri · cel mult 122 mii lei
- COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA2 atribuiri · cel mult 57 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
SERVICII PENTRU EVENIMENTE
39.500 lei · COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA · CPV 79952000-2 Servicii pentru evenimente (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de agenții de presă prin realizarea de campanii media
18.000 lei · ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI · CPV 79341000-6 Servicii de publicitate (Rev.2)
- Cumpărare directă
PACHET PARTENER
25.000 lei · ASOCIATIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARA PENTRU GESTIONAREA INTEGRATA A DESEURILOR ILFOV · CPV 79342200-5 Servicii de promovare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Organizare eveniment-conferinta promovarea protejarii mediului inconjurator - Curățenia de Primăvară
25.000 lei · JUDETUL ILFOV - CONSILIUL JUDETEAN · CPV 79952000-2 Servicii pentru evenimente (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de agenții de presă prin realizarea de campanii media privind admiterea 2025
15.000 lei · ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI · CPV 79341400-0 Servicii de campanii de publicitate (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din București →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 16 martie 2021 și 26 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1811 · Tipărirea ziarelor (CAEN Rev.2)
- 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 1813 · Servicii pregătitoare pentru pretipărire (CAEN Rev.2)
- 1814 · Legătorie și servicii conexe (CAEN Rev.2)
- 1820 · Reproducerea înregistrărilor (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 5811 · Activități de editare a cărților (CAEN Rev.2)
- 5812 · Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare (CAEN Rev.2)
- 5813 · Activități de editare a ziarelor (CAEN Rev.2)
- 5814 · Activități de editare a revistelor și periodicelor (CAEN Rev.2)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.2)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.2)
- 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
- 5912 · Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
- 5913 · Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune (CAEN Rev.2)
- 5914 · Proiecția de filme cinematografice (CAEN Rev.2)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.2)
- 6010 · Activități de difuzare a programelor de radio (CAEN Rev.2)
- 6020 · Activități de difuzare a programelor de televiziune (CAEN Rev.2)
- 6110 · Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu (CAEN Rev.2)
- 6120 · Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit) (CAEN Rev.2)
- 6130 · Activități de telecomunicații prin satelit (CAEN Rev.2)
- 6190 · Alte activități de telecomunicații (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 51 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului