DC DIEGO BRICOSTORE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Buzău, înmatriculată la 28 iulie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- DC DIEGO BRICOSTORE S.R.L.
- CUI
- 33426224
- Nr. înmatriculare
- J10/538/2014
- EUID
- ROONRC.J10/538/2014
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 28 iulie 2014
Sediu social
- Adresă
- ION HELIADE RĂDULESCU, nr. 16 A, Municipiul Buzău, Buzău
- Localitate
- Municipiul Buzău, Buzău
- Cod poștal
- 120157
Contact
- Telefon
- 0748 375 878
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 12 martie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 19 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 28.07.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DRĂGUŢU MARIANA-CARMEN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2 din 4 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4753, județul Buzău. Locul 1.626 din 10.304 în tot județul, și locul 2.607 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 24%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.554.305 lei | -156.947 lei | 2 | 462.059 lei | 510.425 lei | -48.366 lei |
| 2024 | 2.053.406 lei | 41.500 lei | 5 | 585.888 lei | 472.598 lei | 113.290 lei |
| 2023 | 1.977.217 lei | 21.939 lei | 5 | 771.795 lei | 700.005 lei | 71.790 lei |
| 2022 | 1.950.199 lei | 73.360 lei | 5 | 845.923 lei | 756.603 lei | 89.320 lei |
| 2021 | 2.135.657 lei | 58.265 lei | 6 | 788.339 lei | 397.579 lei | 390.760 lei |
| 2020 | 2.061.404 lei | 106.586 lei | 8 | 659.546 lei | 327.051 lei | 332.495 lei |
| 2019 | 2.414.471 lei | 75.966 lei | 10 | 604.634 lei | 378.725 lei | 225.909 lei |
| 2018 | 2.398.596 lei | 133.986 lei | 7 | 523.453 lei | 207.030 lei | 316.423 lei |
| 2017 | 2.179.057 lei | 169.077 lei | — | 447.348 lei | 264.911 lei | 182.437 lei |
| 2016 | 1.723.873 lei | 149.806 lei | 0 | 413.235 lei | 250.069 lei | 163.166 lei |
| 2015 | 1.261.071 lei | 59.902 lei | 4 | 257.029 lei | 225.667 lei | 31.362 lei |
| 2014 | 262.183 lei | -28.840 lei | 0 | 219.561 lei | 248.101 lei | -28.540 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.554.305 lei
- Venituri totale
- 1.558.629 lei
- Cheltuieli totale
- 1.715.576 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 156.947 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 156.947 lei
- Active imobilizate
- 3.228 lei
- Active circulante
- 458.831 lei
- Stocuri
- 394.720 lei
- Creanțe
- 292 lei
- Casa și conturi la bănci
- 63.819 lei
- Datorii
- 510.425 lei
- Capitaluri
- -48.366 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.300 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.053.406 lei
- Venituri totale
- 2.053.487 lei
- Cheltuieli totale
- 2.004.082 lei
- Profit brut
- 49.405 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 41.500 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 14.473 lei
- Active circulante
- 571.415 lei
- Stocuri
- 452.434 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 118.981 lei
- Datorii
- 472.598 lei
- Capitaluri
- 113.290 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.300 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.977.217 lei
- Venituri totale
- 1.979.083 lei
- Cheltuieli totale
- 1.937.353 lei
- Profit brut
- 41.730 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.939 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 41.282 lei
- Active circulante
- 730.513 lei
- Stocuri
- 477.904 lei
- Creanțe
- 12.147 lei
- Casa și conturi la bănci
- 240.462 lei
- Datorii
- 700.005 lei
- Capitaluri
- 71.790 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.300 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 12 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 101 cumpărături directe, de la 33 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 404 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Consiliul Judetean Buzau16 atribuiri · cel mult 79 mii lei
- LICEUL TEHNOLOGIC" HENRI COANDĂ" MUNICIPIUL BUZĂU6 atribuiri · cel mult 58 mii lei
- COMUNA MIHAILESTI9 atribuiri · cel mult 45 mii lei
- LICEUL TEHNOLOGIC RUSETU2 atribuiri · cel mult 39 mii lei
- INSTITUTIA PREFECTULUI JUDETUL BUZAU10 atribuiri · cel mult 32 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA NR 19 BRASOV3 atribuiri · cel mult 24 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
PACHET PERDELE CONFECTIONATE
1.386,94 lei · LICEUL TEHNOLOGIC MESERII SI SERVICII · CPV 39515000-5 Perdele, draperii, baldachine si storuri textile (Rev.2)
- Cumpărare directă
PACHET PERDELE ALBE CONFECTIONATE - BUC 5 = PRET = 419.31 LEI/BUC
2.096,53 lei · SCOALA GIMNAZIALA COM. VADU PASII · CPV 39515000-5 Perdele, draperii, baldachine si storuri textile (Rev.2)
- Cumpărare directă
PACHET PARCHET SI ACCESORII
7.364,28 lei · COMUNA C.A. ROSETTI · CPV 44190000-8 Diverse materiale de constructii (Rev.2)
- Cumpărare directă
PACHET PARCHET SI ACCESORII
320,66 lei · COMUNA C.A. ROSETTI · CPV 44190000-8 Diverse materiale de constructii (Rev.2)
- Cumpărare directă
PACHET PARCHET SI ACCESORII
2.119,32 lei · COMUNA C.A. ROSETTI · CPV 44190000-8 Diverse materiale de constructii (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Buzău →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 7 ianuarie 2021 și 7 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1330 · Finisarea materialelor textile (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 7410 · Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului