DAVTRAX INDUSTRIAL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 24 mai 2019.
Identitate
- Denumire legală
- DAVTRAX INDUSTRIAL S.R.L.
- CUI
- 41168002
- Nr. înmatriculare
- J2019006868408
- EUID
- ROONRC.J2019006868408
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 mai 2019
Sediu social
- Adresă
- COMANA, nr. 3A, et. 1, ap. 3, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 13768
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.05.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- VOICU CĂTĂLIN-DANIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 95 din 264 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4211, municipiul București, peste 64% dintre firmele clasei. Locul 12.619 din 132.982 în tot județul, și locul 15.253 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 79%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.865.970 lei | 1.044.415 lei | 5 | 2.567.197 lei | 1.520.762 lei | 1.052.642 lei |
| 2024 | 18.489.999 lei | 1.661.204 lei | 6 | 3.478.208 lei | 1.767.482 lei | 1.717.095 lei |
| 2023 | 4.080.404 lei | 1.222.658 lei | 5 | 2.559.108 lei | 2.004.957 lei | 578.236 lei |
| 2022 | 2.581.901 lei | 578.150 lei | 3 | 2.028.070 lei | 2.676.972 lei | -644.422 lei |
| 2021 | 2.036.503 lei | -104.574 lei | 3 | 2.948.050 lei | 4.173.874 lei | -1.222.571 lei |
| 2020 | 409.371 lei | -1.139.796 lei | 6 | 3.624.441 lei | 4.758.257 lei | -1.117.997 lei |
| 2019 | 155.214 lei | 21.599 lei | 3 | 367.086 lei | 352.361 lei | 21.799 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.865.970 lei
- Venituri totale
- 4.544.250 lei
- Cheltuieli totale
- 3.330.059 lei
- Profit brut
- 1.214.191 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.044.415 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 673.735 lei
- Active circulante
- 1.893.462 lei
- Stocuri
- 85.572 lei
- Creanțe
- 1.230.107 lei
- Casa și conturi la bănci
- 577.783 lei
- Datorii
- 1.520.762 lei
- Capitaluri
- 1.052.642 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 18.489.999 lei
- Venituri totale
- 18.754.697 lei
- Cheltuieli totale
- 16.879.171 lei
- Profit brut
- 1.875.526 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.661.204 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.775.627 lei
- Active circulante
- 1.702.581 lei
- Stocuri
- 85.572 lei
- Creanțe
- 1.480.621 lei
- Casa și conturi la bănci
- 136.388 lei
- Datorii
- 1.767.482 lei
- Capitaluri
- 1.717.095 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.080.404 lei
- Venituri totale
- 4.340.876 lei
- Cheltuieli totale
- 2.923.306 lei
- Profit brut
- 1.417.570 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.222.658 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.474.280 lei
- Active circulante
- 1.084.828 lei
- Stocuri
- 11.138 lei
- Creanțe
- 955.256 lei
- Casa și conturi la bănci
- 118.434 lei
- Datorii
- 2.004.957 lei
- Capitaluri
- 578.236 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.581.901 lei
- Venituri totale
- 2.814.423 lei
- Cheltuieli totale
- 2.208.141 lei
- Profit brut
- 606.282 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 578.150 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 490.517 lei
- Active circulante
- 1.537.553 lei
- Stocuri
- 14.525 lei
- Creanțe
- 560.372 lei
- Casa și conturi la bănci
- 962.656 lei
- Datorii
- 2.676.972 lei
- Capitaluri
- -644.422 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.036.503 lei
- Venituri totale
- 2.112.725 lei
- Cheltuieli totale
- 2.196.314 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 83.589 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 104.574 lei
- Active imobilizate
- 1.558.691 lei
- Active circulante
- 1.389.359 lei
- Stocuri
- 1.212 lei
- Creanțe
- 727.956 lei
- Casa și conturi la bănci
- 660.191 lei
- Datorii
- 4.173.874 lei
- Capitaluri
- -1.222.571 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 409.371 lei
- Venituri totale
- 685.741 lei
- Cheltuieli totale
- 1.819.232 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.133.491 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.139.796 lei
- Active imobilizate
- 2.745.667 lei
- Active circulante
- 878.774 lei
- Stocuri
- 134 lei
- Creanțe
- 695.597 lei
- Casa și conturi la bănci
- 183.043 lei
- Datorii
- 4.758.257 lei
- Capitaluri
- -1.117.997 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 155.214 lei
- Venituri totale
- 155.214 lei
- Cheltuieli totale
- 132.300 lei
- Profit brut
- 22.914 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.599 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 33.875 lei
- Active circulante
- 333.211 lei
- Stocuri
- 5.623 lei
- Creanțe
- 285.621 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41.967 lei
- Datorii
- 352.361 lei
- Capitaluri
- 21.799 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2026) · valoare însumată de cel mult 40 mii lei
- un contract atribuit, de la o autoritate contractantă (2023) · valoare însumată de cel mult 14,1 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A.o atribuire · cel mult 14,1 mil. lei
- ECO URBIS CRAIOVA SRLo atribuire · cel mult 40 mii lei
Ultimele 2 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii de inchiriere sistem de protectie (platforma pietonala)
39.960 lei · ECO URBIS CRAIOVA SRL · CPV 44170000-2 Placi, folii, benzi si foi pentru materialele de constructii (Rev.2)
- Contract nr. 44216
Dale de pavare (Rev.2)
14.143.655 lei · Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A. · CPV 44113120-2 · Licitatie deschisa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 29 decembrie 2023 și 11 martie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului