DAVID LUXURY HOME S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 18 august 2021.
Identitate
- Denumire legală
- DAVID LUXURY HOME S.R.L.
- CUI
- 44758261
- Nr. înmatriculare
- J2021014231404
- EUID
- ROONRC.J2021014231404
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 18 august 2021
Sediu social
- Adresă
- LECTURII, nr. 15, CAM. 1, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 22693
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 18.08.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DUMITRESCU ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 237 din 347 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4641, municipiul București, peste 32% dintre firmele clasei. Locul 75.807 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 115%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 194.279 lei | 53.411 lei | 1 | 115.737 lei | 23.831 lei | 91.906 lei |
| 2024 | 90.515 lei | 13.117 lei | 1 | 129.846 lei | 1.796 lei | 128.050 lei |
| 2023 | 280.160 lei | 114.693 lei | 1 | 116.331 lei | 1.398 lei | 114.933 lei |
| 2022 | 278.160 lei | 33.801 lei | 1 | 139.782 lei | 1.319 lei | 138.463 lei |
| 2021 | 184.463 lei | 104.462 lei | 1 | 106.883 lei | 2.221 lei | 104.662 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 194.279 lei
- Venituri totale
- 194.279 lei
- Cheltuieli totale
- 138.991 lei
- Profit brut
- 55.288 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 53.411 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.924 lei
- Active circulante
- 107.813 lei
- Stocuri
- 50.608 lei
- Creanțe
- 3.490 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.715 lei
- Datorii
- 23.831 lei
- Capitaluri
- 91.906 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 90.515 lei
- Venituri totale
- 90.515 lei
- Cheltuieli totale
- 75.333 lei
- Profit brut
- 15.182 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.117 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.449 lei
- Active circulante
- 127.397 lei
- Stocuri
- 60.938 lei
- Creanțe
- 20.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.459 lei
- Datorii
- 1.796 lei
- Capitaluri
- 128.050 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 280.160 lei
- Venituri totale
- 280.160 lei
- Cheltuieli totale
- 162.805 lei
- Profit brut
- 117.355 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 114.693 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 116.331 lei
- Stocuri
- 21.219 lei
- Creanțe
- 52.896 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.216 lei
- Datorii
- 1.398 lei
- Capitaluri
- 114.933 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4616 · Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN Rev.3)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.3)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.3)
- 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN Rev.3)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea (CAEN Rev.3)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului