DAVALY GRUP SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 3, înmatriculată la 2 octombrie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- DAVALY GRUP SRL
- CUI
- 16066320
- Nr. înmatriculare
- J2017016733408
- EUID
- ROONRC.J2017016733408
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 octombrie 2017
Sediu social
- Adresă
- PIATA ALBA IULIA, nr. 8, bl. I7, sc. 1, et. 2, ap. 6, CAMERA NR.2, București Sectorul 3, București
- Localitate
- București Sectorul 3, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 21 ian)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 13 ian)
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 29.09.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- MARCU GHEORGHE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 11 din 44 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0322, municipiul București, peste 77% dintre firmele clasei. Locul 32.086 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 3.735%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 879.635 lei | 715.090 lei | 1 | 1.272.054 lei | 601.707 lei | 670.347 lei |
| 2024 | 22.935 lei | -50.974 lei | 1 | 993.963 lei | 1.016.640 lei | -22.677 lei |
| 2023 | 38.145 lei | 617.085 lei | 1 | 993.029 lei | 964.732 lei | 28.297 lei |
| 2020 | 282.853 lei | 41.170 lei | 1 | 1.034.626 lei | 1.718.130 lei | -683.504 lei |
| 2019 | 19.036 lei | -31.734 lei | 1 | 1.219.984 lei | 1.944.658 lei | -724.674 lei |
| 2018 | 24.860 lei | -32.050 lei | 1 | 1.207.639 lei | 1.900.579 lei | -692.940 lei |
| 2017 | 39.918 lei | -88.773 lei | 1 | 1.259.076 lei | 1.919.966 lei | -660.890 lei |
| 2016 | 27.759 lei | -80.500 lei | 2 | 1.241.271 lei | 1.813.390 lei | -572.119 lei |
| 2013 | 34.087 lei | -32.656 lei | 2 | 1.244.886 lei | 1.722.747 lei | -477.861 lei |
| 2012 | 28.453 lei | -101.716 lei | 4 | 1.179.307 lei | 1.625.903 lei | -446.596 lei |
| 2011 | 75.833 lei | -102.738 lei | 4 | 1.441.460 lei | 1.786.340 lei | -344.880 lei |
| 2010 | 28.226 lei | -97.443 lei | 3 | 470.583 lei | 712.725 lei | -242.142 lei |
| 2009 | 106.086 lei | -17.190 lei | 4 | 441.147 lei | 585.846 lei | -144.699 lei |
| 2008 | 70.167 lei | 1.463 lei | 4 | 419.232 lei | 514.017 lei | -94.785 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 879.635 lei
- Venituri totale
- 879.635 lei
- Cheltuieli totale
- 142.077 lei
- Profit brut
- 737.558 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 715.090 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.036.529 lei
- Active circulante
- 235.525 lei
- Stocuri
- 89.596 lei
- Creanțe
- 85.664 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60.265 lei
- Datorii
- 601.707 lei
- Capitaluri
- 670.347 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 22.935 lei
- Venituri totale
- 22.935 lei
- Cheltuieli totale
- 73.680 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 50.745 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 50.974 lei
- Active imobilizate
- 945.619 lei
- Active circulante
- 48.344 lei
- Stocuri
- 48.344 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 1.016.640 lei
- Capitaluri
- -22.677 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 38.145 lei
- Venituri totale
- 688.145 lei
- Cheltuieli totale
- 64.317 lei
- Profit brut
- 623.828 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 617.085 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 951.894 lei
- Active circulante
- 41.135 lei
- Stocuri
- 35.042 lei
- Creanțe
- 4.160 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.933 lei
- Datorii
- 964.732 lei
- Capitaluri
- 28.297 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 282.853 lei
- Venituri totale
- 282.853 lei
- Cheltuieli totale
- 238.854 lei
- Profit brut
- 43.999 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 41.170 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 970.720 lei
- Active circulante
- 63.906 lei
- Stocuri
- 23.646 lei
- Creanțe
- 37.458 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.802 lei
- Datorii
- 1.718.130 lei
- Capitaluri
- -683.504 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 19.036 lei
- Venituri totale
- 19.036 lei
- Cheltuieli totale
- 50.580 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 31.544 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 31.734 lei
- Active imobilizate
- 976.994 lei
- Active circulante
- 242.990 lei
- Stocuri
- 204.852 lei
- Creanțe
- 37.459 lei
- Casa și conturi la bănci
- 679 lei
- Datorii
- 1.944.658 lei
- Capitaluri
- -724.674 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 24.860 lei
- Venituri totale
- 24.860 lei
- Cheltuieli totale
- 56.661 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 31.801 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 32.050 lei
- Active imobilizate
- 983.269 lei
- Active circulante
- 224.370 lei
- Stocuri
- 186.646 lei
- Creanțe
- 37.285 lei
- Casa și conturi la bănci
- 439 lei
- Datorii
- 1.900.579 lei
- Capitaluri
- -692.940 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 39.918 lei
- Venituri totale
- 42.612 lei
- Cheltuieli totale
- 130.124 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 87.512 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 88.773 lei
- Active imobilizate
- 989.544 lei
- Active circulante
- 269.532 lei
- Stocuri
- 174.454 lei
- Creanțe
- 92.710 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.368 lei
- Datorii
- 1.919.966 lei
- Capitaluri
- -660.890 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 27.759 lei
- Venituri totale
- 35.999 lei
- Cheltuieli totale
- 115.982 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 79.983 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 80.500 lei
- Active imobilizate
- 995.819 lei
- Active circulante
- 245.452 lei
- Stocuri
- 157.734 lei
- Creanțe
- 83.257 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.461 lei
- Datorii
- 1.813.390 lei
- Capitaluri
- -572.119 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 34.087 lei
- Venituri totale
- 34.090 lei
- Cheltuieli totale
- 65.723 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 31.633 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 32.656 lei
- Active imobilizate
- 1.014.644 lei
- Active circulante
- 230.242 lei
- Stocuri
- 141.210 lei
- Creanțe
- 84.859 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.173 lei
- Datorii
- 1.722.747 lei
- Capitaluri
- -477.861 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 28.453 lei
- Venituri totale
- 46.374 lei
- Cheltuieli totale
- 146.699 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 100.325 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 101.716 lei
- Active imobilizate
- 943.005 lei
- Active circulante
- 236.302 lei
- Stocuri
- 130.630 lei
- Creanțe
- 91.419 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.253 lei
- Datorii
- 1.625.903 lei
- Capitaluri
- -446.596 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 75.833 lei
- Venituri totale
- 252.393 lei
- Cheltuieli totale
- 347.560 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 95.167 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 102.738 lei
- Active imobilizate
- 968.734 lei
- Active circulante
- 472.726 lei
- Stocuri
- 110.630 lei
- Creanțe
- 344.026 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.070 lei
- Datorii
- 1.786.340 lei
- Capitaluri
- -344.880 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 28.226 lei
- Venituri totale
- 48.397 lei
- Cheltuieli totale
- 142.615 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 94.218 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 97.443 lei
- Active imobilizate
- 250.243 lei
- Active circulante
- 220.340 lei
- Stocuri
- 90.630 lei
- Creanțe
- 124.485 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.225 lei
- Datorii
- 712.725 lei
- Capitaluri
- -242.142 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 106.086 lei
- Venituri totale
- 106.092 lei
- Cheltuieli totale
- 120.415 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 14.323 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 17.190 lei
- Active imobilizate
- 277.226 lei
- Active circulante
- 163.921 lei
- Stocuri
- 60.328 lei
- Creanțe
- 96.605 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.988 lei
- Datorii
- 585.846 lei
- Capitaluri
- -144.699 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 70.167 lei
- Venituri totale
- 103.193 lei
- Cheltuieli totale
- 101.464 lei
- Profit brut
- 1.729 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 1.463 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 303.854 lei
- Active circulante
- 115.378 lei
- Stocuri
- 60.328 lei
- Creanțe
- 53.561 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.489 lei
- Datorii
- 514.017 lei
- Capitaluri
- -94.785 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
Activități autorizate (CAEN)
- 0312 · Pescuitul în ape dulci (CAEN Rev.3)
- 0322 · Acvacultura în ape dulci (CAEN Rev.3)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4360 · Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 5530 · Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 6832 · Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.3)
- 7721 · Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 7734 · Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă (CAEN Rev.3)
- 9319 · Alte activități sportive n.c.a (CAEN Rev.3)
- 9321 · Activități ale parcurilor tematice și de distracții (CAEN Rev.3)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Reactivată fiscal de ANAF
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (5)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2004
- Înregistrare în scopuri de TVA