DATAWORKS RESEARCH S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Ploiești, înmatriculată la 4 martie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- DATAWORKS RESEARCH S.R.L.
- CUI
- 40694467
- Nr. înmatriculare
- J29/458/2020
- EUID
- ROONRC.J29/458/2020
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 martie 2020
Sediu social
- Adresă
- GHEORGHE GRIGORE CANTACUZINO, nr. 14, et. PARTER, ap. 1, Municipiul Ploiești, Prahova
- Localitate
- Municipiul Ploiești, Prahova
- Cod poștal
- 100010
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 13 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 03.03.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 309.349 lei.
- Obligații principale
- 309.349 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 0 lei
- Din care contestate
- 0 lei
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 118.344 lei | — | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 67.531 lei | — | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 123.474 lei | — | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Prahova →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- TUFAN FLORIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Prahova; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10.035.047 lei | -11.585.604 lei | 36 | 33.675.934 lei | 56.690.492 lei | -25.968.752 lei |
| 2023 | 4.768.823 lei | -10.823.682 lei | 25 | 20.340.989 lei | 33.916.474 lei | -14.383.148 lei |
| 2021 | 791.230 lei | -2.755.909 lei | 12 | 3.845.875 lei | 1.353.529 lei | 2.115.299 lei |
| 2020 | 309.604 lei | -1.037.313 lei | 6 | 4.896.263 lei | 258.765 lei | 4.637.498 lei |
| 2019 | 212.634 lei | -170.425 lei | — | 24.488 lei | 193.913 lei | -169.425 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 10.035.047 lei
- Venituri totale
- 19.224.947 lei
- Cheltuieli totale
- 30.810.551 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 11.585.604 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 11.585.604 lei
- Active imobilizate
- 20.602.083 lei
- Active circulante
- 13.073.851 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 11.469.122 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.604.729 lei
- Datorii
- 56.690.492 lei
- Capitaluri
- -25.968.752 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 36
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.768.823 lei
- Venituri totale
- 10.605.868 lei
- Cheltuieli totale
- 21.424.713 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 10.818.845 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.823.682 lei
- Active imobilizate
- 11.858.313 lei
- Active circulante
- 8.482.676 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 8.446.049 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.627 lei
- Datorii
- 33.916.474 lei
- Capitaluri
- -14.383.148 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 25
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 791.230 lei
- Venituri totale
- 2.935.864 lei
- Cheltuieli totale
- 5.684.411 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.748.547 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.755.909 lei
- Active imobilizate
- 2.664.853 lei
- Active circulante
- 1.181.022 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 766.698 lei
- Casa și conturi la bănci
- 414.324 lei
- Datorii
- 1.353.529 lei
- Capitaluri
- 2.115.299 lei
- Capital subscris vărsat
- 13.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.2)
- 5821 · Activități de editare a jocurilor de calculator (CAEN Rev.2)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 6399 · Alte activități de servicii informaționale n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7219 · Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
- 7410 · Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului
- Înregistrare în scopuri de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019